KODI Fanklub PolskaJak włączyć automatyczne pobieranie napisów

 
Wiele Polskich użytkowników Kodi ogląda raczej obcojęzyczne filmy i seriale. Wiąże się to często z używaniem napisów. Pobieranie ich za każdym razem, szczególnie gdy oglądamy wiele odcinków po sobie, może być irytujące. Na szczęście istnieje prosty sposób by to zautomatyzować.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 0 ).

KODI na Androidzie

Jak zapewne wiecie Kodi wprowadziło platformę Android, jako oficjalnie wspieraną w gałęzi rozwoju.

Jest to jedna z najbardziej rozwijanych odmian Kodi/XBMC i staje się niezwykle przydatna ze względu na rosnącą popularność urządzeń typu Android-Box. Obecna wersja nie odbiega już znacząco od tych przeznaczonych na inne urządzenia.

W artykule przedstawię sposób instalacji podstawowej wersji Kodi na Androidzie oraz porównam wersję oficjalną z dostępnymi wersjami zmodyfikowanymi.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 0 ).
Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 1 ).

Yatse – sterowanie KODI za pomocą komórki (Android)

 Trudno wyobrazić sobie centrum multimedialne bez zdalnego sterowania. Kodi daje wiele możliwości sterowania, począwszy od klawiatury, piloty symulujące klawiaturę, jak również typowe piloty TV (obsługiwane poprzez CEC).

Świetną alternatywą do wyżej wymienionych jest również sterowanie za pomocą telefonu komórkowego. Dostęp do klawiatury, podświetlenie, możliwość wyświetlania dodatkowych informacji to jedne z zalet.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 1 ).

Ambilight dla Raspberry + Openelec lub OSMC + LED WS2801 + hyperion

Jako posiadacz kilku “Malinek” zastanawiałem się jak jeszcze mógłbym rozszerzyć ich możliwości. Zainteresowałem się możliwościami jakie daje system AMBILIGHT podłączony do XBMC/KODI/OSMC na platformie Radebergery.

W niniejszym artykule opiszę w jaki sposób, niskim nakładem środków i przy odrobinie zacięcia można samodzielnie stworzyć taki system. Przestawię również konfigurację systemu.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 69 ).

LightPack – OpenSource’owy system rozświetlania ekranu

 Technologia rozświetlania ekranów dającego złudzenie większej przekątnej ekranu jest doskonale znana użytkownikom telewizorów Philips pod nazwą „Ambilight”. Rozwiązanie to zostało przez firmę opatentowane, dlatego posiadacze ekranów innych marek muszą obejść się smakiem.

Jak wiemy świat nie znosi pustki – zatem szybko pojawiły się na rynku alternatywne rozwiązania montowane samodzielnie, funkcjonalnością przypominające produkt Philipsa.

W niniejszym artykule opiszemy rozwiązanie  o nazwie „Lightpack” działającym w oparciu o układ Arduino.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 22 ).

Logitech Harmony 300 i XBMC (Linux)

        W artykule opisujemy doświadczenia jednego z Użytkowników z uruchomieniem popularnego pilota uniwesalnego firmy Logitech - Harmony 300i w środowisku Linux (Debian) z wykorzystaniem czujnika podczerwieni firmy Elmak o nazwie Maxter (na USB).

 

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 24 ).

Telewizja na żywo w KODI

        Jak powszechnie wiadomo XBMC doskonale radzi sobie z wszelkimi lokalnie zapisanymi materiałami audio/wideo, jak również z strumieniami wideo udostępnianymi poprzez Internet (np. Youtube).

Nie wszyscy natomiast wiedzą, że od wersji 12 (Frodo) daje również możliwość oglądania i nagrywania telewizji (zarówno naziemnej jak i satelitarnej).

         W artykule przedstawimy w jaki sposób uruchomić możliwość oglądania i nagrywania telewizji w XBMC z wykorzystaniem pluginu DVBViewer.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 36 ).

XBMC 13 Gotham. Duże zmiany!

 Najnowsze wydanie XBMC 13 (Gotham), zawiera dwie duże zmiany: odtwarzanie materiałów 3D, jak również długo oczekiwane sprzętowe dekodowanie wideo na Android.
Team XBMC zdecydował, również o zaprzestaniu wspierania Windows XP i młodszych.

Poczynione zostały również pewne porządki w sposobie wyświetlania menu kontekstowego / niektórych funkcji oraz naprawione błędy (szczególnie dla Raspberry Pi)

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 5 ).

Raspberry PI. Praca z USB

Jak wiadomo typowa instalacja Systemu Operacyjnego na Raspberry PI używa karty SD.

Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Plusem jest oczywiście miniaturyzacja, ew. koszt, minusem zaś czas dostępu, podatność na błędy (zwłaszcza przy tzw „podkręcaniu” urządzenia).

W artykule przedstawimy w jaki sposób można przenieść cześć zasobów na USB pendrive, czyniąc system bardziej wydajnym i odpornym na błędy.

Czytaj więcej

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 49 ).

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś