KODI Fanklub Polska

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 72.


Zmiana kanału RSS

XBMC umożliwia wyświetlenie wiadomości z kanału RSS w postaci przewijającego się paska w dolnej części ekranu głównego. Standardowo skonfigurowany jest on do pobierania wiadomości ze strony xbmc.org. Istnieje jednak możliwość zmiany źródła na każdy inny kanał dostępny w sieci. Większość portali (w tym nasz) udostępnia różne kanały RSS ustawiając czytniki użytkownik ma możliwość śledzenia na bieżąco aktualizacji na stronie. Artykuł opisuje jak zmienić źródło na kanał RSS z naszej strony (xbmc.org.pl).

 

Najpierw przechodzimy do Ustawień wyglądu i w sekcji Pokaż wiadomości RSS klikamy Zmien

Aby móc dokonać zmiany musi być zainstalowany plugin o nazwie RSS Editor, jeżeli go nie posiadamy, system umożliwi nam jego instalację (na poniższym screenie odpowiadamy oczywiście TAK).

Następnie wpisujemy adres kanału RSS na przykład: http://feeds.feedburner.com/xbmc_pl , podajemy interwał w jakim wiadomości mają być sprawdzane (domyślnie co 30min) i od tej pory nasz pasek RSS powinien pokazywać żądane informacje.

 

Dla zaawansowanych


Innym sposobem na uzyskanie tego samego efektu jest ręczne wyedytowanie pliku  RssFeeds.xml znajdującego się domyślnie w katalogu C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\XBMC\userdata

Można dodać więcej niż jeden kanał (w tym celu dopisujemy kolejne linie ze znacznikami ).

Dodatkowo można definiować własne zestawy kanałów dzięki czemu można łatwo przełączać pomiędzy nimi z poziomu xbmc. Aby dodać dodatkowe zestawy dopisujemy kolejną grupę np. ….

Informacje o Autorze:

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 5 ).

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś