KODI Fanklub PolskaEdycja metadanych przez przeglądarkę

Jak wiadomo XBMC niestety nie udostępnia funkcjonalności umożliwiających w łatwy sposób edytowanie metadanych (np. danych o filmie) bezpośrednio z aplikacji. Użytkownicy radzą sobie z tym korzystając z różnych media managerów (np. naszego XTB).
Nie wszyscy jednak wiedzą że jest też inny sposób – dzięki dodatkowi z kategorii interfejs WWW można takie dane edytować bezpośrednio z przeglądarki!

 

Jak to zwykle bywa – aby korzystać z niestandardowego dodatku należy go uprzednio zainstalować… Wchodzimy zatem w system / ustawienia / sieć / interfejs WWW i zmieniamy domyślny (default) na XWMM. Uprzednio oczywiście go pobierając i instalując z sieci (klikając jak pokazano na poniższym rysunku na „pobierz więcej”)

 

Następnie musimy go „włączyć” – wybierając go z listy (pozycja Interfejs WWW), ustawiając uzytkownika i hasło oraz zaznaczając opcję „Sterowanie XBMC poprzez http”. Jeżeli sytuacja tego nie wymaga port zostawiamy jako 80.Dzięki powyższemu możemy otworzyć ulubiona przeglądarkę i w polu „adres” wpisać localhost

Przeglądarka zapyta nas jeszcze o zdefiniowanego wcześniej użytkownika i hasło – celem autoryzacji i gotowe! Możemy używać interfejsu XWMM do edycji metadanych!
(Oczywiście edytując dane zawsze musimy je na końcu nagrać – opcja SAVE)
Ciekawą opcją wartą wspomnienia jest możliwość zarządzania zestawami filmów (movie sets). Opcja definicji zestawów dostępna jest z menu ToolsMożemy tutaj edytować zestawy filmów (pamiętaj o przycisku Update!)
Następnie w XWMM, w szczegółach filmu po rozwinięciu sekcji „Other details” – można wybrać z listy zdefiniowanych wcześniej zestawów odpowiednią pozycję.
Dzięki temu zabiegowi na liście filmów nie pojawia się wszystkie części filmu (np. Piraci) a jedynie nazwa zestawu, gdzie wchodząc wyświetlone zostaną odpowiednie pozycje.

 

Informacje o Autorze:
Author: Zbychu
Zagorzały fan rozwiązań typu HTPC i Raspberry PI

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 3 ).

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś