KODI Fanklub PolskaWitamy w świecie KODI!

Witamy w świecie KODI! - 3.8 out of 5 based on 4 votes
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (4 glosow)

KODI to wielokrotnie wyróżniany, darmowy (licencja GPL) odtwarzacz mediów. Aplikacja jest dostępna dla wielu systemów: Linux, OSX, and Windows.
Powstała w 2003 przez grupę zapaleńców i do tej pory jest projektem typu non-profit tworzonym przez ochotników z całego świata.
W chwili obecnej w projekcie uczestniczy ponad 50 programistów i ponad 100 osób tłumaczących aplikację na ponad 30 języków.

KODI odtwarza niemal każdy typ popularnych formatów audio i video. Aplikacja została również zaprojektowana jako odtwarzacz sieciowy. Daje zatem możliwość odtwarzania materiałów z każdego miejsca w domu lub bezpośrednio z Internetu, używając praktycznie każdego dostępnego protokołu. Czyni ją to też aplikacją do ogładania TV przez internet. Doskonale również radzi sobie z dźwiękiem przestrzennym (wielokanałowym).

Aplikacja funkcjonująca jako typowy Media Player została zaprojektowana jako główny program dedykowany do urządzeń typu HTPC (Home Theater PC). Wspiera obsługę ogromną liczbę typów pilotów zdalnego sterowania a kombinacja jego pięknego interfejsu z wydajnym silnikiem skutkuje naturalnym w użytkowaniu, idealnym i ergonomicznym rozwiązaniem dla twojego domowego centrum rozrywki.


Bezpośrednio po zainstalowaniu, bez dodatkowych konfiguracji XBMC umożliwia odtwarzanie CD i DVD, również z obrazów dysków (np. iso) jak i popularnych typów archiwów (np. ZIP, RAR). XBMC automatycznie skanuje twoje pliki multimedialne tworząc spersonalizowaną bibliotekę, zawierająca okładki płyt, opisy, plakaty oceny społeczności i wiele, wiele więcej.

Trudno w kilku słowach opisać w pełni możliwości KODI, zachęcamy do obejrzenia Galerii, co powinno dać dodatkowe wyobrażenie o stylu i możliwościach tego świetnego programu.
Zachęcamy do pobrania programu i wypróbowania go – jesteśmy przekonani że pozytywnie zaskoczy Cię swoimi możliwościami jak i wizualizacją, udowadniając, że jest najlepszym media player’em na rynku – a do tego darmowym!

Zapraszamy również do przeglądania stron naszego portalu, gdzie znajdziesz pomoc, porady jak skonfigurować aplikację aby spełniała wszystkie Twoje oczekiwania, a dzięki forum wymienisz swoje doświadczenia.

 

Na starcie polecamy zapoznanie się z Artykułem: "Wystartować z XBMC" gdzie opisujemy kolejne kroki jakie należy podjąć aby "spolszczyć" program jak również odpowiednio skonfigurować program.

Zachęcamy również do oglądania naszych Poradników Wideo, dostępnych na Forum.

Poniższe filmy dają ogląd możliwości jakie daje (w domyślnej konfiguracji) KODI - miłego oglądania!

 

 

 

Zaloguj się aby skomentować
Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 0 ).

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś