KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Problem z 'Przeszukaj nowe materiały'

Problem z 'Przeszukaj nowe materiały' 2013/01/26 19:36 #3244

• mikas
  • Junior
  • mikas

Udało mi się to zrobić i działa, wielkie dzięki koledzy.
Tylko że dysk mam podpięty pod router i jest widoczny w sieci.
Teraz dograłem kilka filmów i myślałem że jak użyje funkcji "przeszukaj nowe materiały" to doda mi te filmy.
Jednak tak się nie stało i przy próbie wejścia do folderu z nowym filmem wyskakuje mi komunikat "Błąd 2: udział niedostępny" Usunięcie wszystkich filmów z xbmc i ponowne dodanie dysku i przeszukanie go tym scraperem nic nie pomaga. Dalej nie mogę wejść do katalogów z nowo dodanymi filmami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z 'Przeszukaj nowe materiały' 2013/01/26 20:20 #3245

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Jaka wersja xbmc? Bo mam podpięte udziały z pc i po dodaniu filmu i ponownym wejściu do katalogu od razu film widać (używam frodo)

Ostatnio zmieniany: 2013/01/26 20:20 przez marx.

Problem z 'Przeszukaj nowe materiały' 2013/01/26 21:41 #3246

• mikas
  • Junior
  • mikas

marx napisał:
Jaka wersja xbmc? Bo mam podpięte udziały z pc i po dodaniu filmu i ponownym wejściu do katalogu od razu film widać (używam frodo)
OpenELEC XBMC 12.0-RC3

Problem z 'Przeszukaj nowe materiały' 2013/01/26 22:18 #3247

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

mikas napisał:
...Teraz dograłem kilka filmów i myślałem że jak użyje funkcji "przeszukaj nowe materiały" to doda mi te filmy.
Jednak tak się nie stało...
Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem tej opcji w odniesieniu do nowych filmów w zbiorze, sprawdziłem dopiero po Twoim poście i u mnie też nie działa. Za to używałem w odniesieniu do seriali i tam działała i nadal działa prawidłowo. Jeżeli np. dodaję nowe odcinki do jakiegoś serialu, to po zastosowaniu funkcji "Przeszukaj nowe materiały", automatycznie uzupełniają się informacje o nich. Nie wiem czy mam rację, ale stawiam tezę, że opcja ta ma zastosowanie właśnie do seriali.

W przypadku nowych filmów spróbuj tak:
MENU GŁÓWNE --> WIDEO --> Pliki --> /folder z nowym filmem/ --> prawoklik --> informacje o filmie

Wtedy pojawi się okno kontekstowe, w którym wybierasz interesujący Cię tytuł. Często bywa tak, że jest wiele filmów o podobnym tytule i należy wybrać odpowiedni (scrapery wyszukują dane w swoich bazach po tytułach). Jeżeli nie znajduje danego tytułu, bo np. filmy z netu maja czasami dziwne nazwy, które scraperowi nic nie mówią, to możesz wpisać tytuł "z palca".

W XBMC ważna jest struktura Twoich zbiorów i nazewnictwo folderów. Na tym portalu, w dziale "Artykuły" jest wiele różnych poradników i jeżeli dopiero zaczynasz swoja przygodę z XBMC powinieneś trochę poczytać na temat podstaw. Gwarantuję, że wiele spraw Ci rozjaśni.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś