KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?)

Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?) 2013/04/19 02:24 #4704

• Keinoom
  • Junior
  • Keinoom

Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich. Wasze forum jest skarbnicą wiedzy na temat użytkowania xbmc i mimo że zazwyczaj korzystam z takich źródeł informacji w sposób bierny to tym razem jednak postanowiłem założyć temat gdyż od paru dni szukam informacji zapytując wujka google i już zwątpiłem. Zatem do rzeczy:

Czy możliwe jest w jakiś sposób nagrywanie audio na xbmc z internetowych stacji radiowych typu Digitally Imported (Shoutcast) czy z naszych rodzimych "Polska Stacja" ? Zastanawiam się nad tym od dawna. Nie mam żadnych problemów z plikami streamującymi. Wszystkie chodzą jak złoto jednakże rozglądam się za klawiszem record i nie widząc takiego domyślam się że brak jest takiej możliwości.
Przeszukując internet natknąłem się na wtyczkę TuneIn. Niektórzy pewnie znają tę multiplatformową aplikację do słuchania i nagrywania stacji radiowych. Posługuję się nią na tablecie, telefonie i pececie. W każdym z tych urządzeń nagrywanie działa bez zarzutu. Jednakże w xbmc'owym odpowiedniku nie wiem jak wystartować nagrywanie. Możliwe że rozwiązanie jest dość prozaiczne a ja jestem ślepy (nie obrażając niewidomych). Bo przecież w samym TuneIn jest w opcjach uruchomienie "downloadu" i ustawienie miejsca gdzie nagrane pliki mają być przechowywane. Jednego tylko brak. Informacji jak wystarować nagrywanie :(

Używam skina Aeon Nox ale dla testów zauważyłem że w Confluence przy pełnoekranowym widoku przycisków w TuneIn ostatnim prziciskiem jest kółko ... jakby przycisk record. Niestety nieaktywny. Czy będę potrzebował do tego PVR ? Jeszcze sprawy nie rozgryzłem dobrze w tym temacie ...

Także byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Jeżeli ktoś korzysta z TuneIn tym lepiej dla mnie gdyż uważam ten program za kawałek dobrego softu i zapisane na koncie TuneIn stacje już mi nigdy nie zginą a z plikami czy linkami bywa różnie :) Jeżeli ktoś zna jednak inny sposób , na przykład nagrywanie z odpalonych prosto z xbmc gołych plików .pls to też nie pogardziłbym.

Jakoś nie chce mi się wierzyć że xbmc nie ma takiej możliwości żeby nagrać audio z radyjka. Na pewno coś przegapiłem.

Mój sprzęt na jakim stoi XBMC to PC pod XBMCbuntu. Ale próbowałem też na Windowsie z tym samym miernym skutkiem.
Ostatnio zmieniany: 2013/04/19 02:26 przez Keinoom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?) 2013/04/21 20:11 #4759

• Keinoom
  • Junior
  • Keinoom

Widzę cisza w temacie :(
Tylko do końca nie wiem co ona oznacza. Czy to że NIE DA się nagrywać streamów z radia czy ... po prostu nikt nie wie jak ? :(

A ja zachodzę w głowę jeżeli się nie da to po co w TuneIn taka opcja jak na zdjęciu poniżej:

Sciąganie włączone, ścieżka do NAS po sambie podana i ściaganie ustawione w tle ... i ?

Ostatnio zmieniany: 2013/04/21 20:14 przez Keinoom.

Odp: Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?) 2013/04/21 21:13 #4760

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Osobiście nie słucham muzyki z xbmc, ale patrząc jak to jest we wtyczkach video możliwość nagrywania zależy od twórcy wtyczki, tzn czy wprowadzi taką możliwość czy nie.

Odp: Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?) 2013/05/10 14:43 #4889

• Keinoom
  • Junior
  • Keinoom

W sumie temat jest do zamknięcia.

Kontaktowałem się z autorem pluginu na jego github'ie i sam twierdzi że nie da się nagrywać. Jednakże zanim zdążyłem zapytać że w takim razie po jaką cholerę umieszczał w pluginie opcję wyboru miejsca nagrywania, to zamknął temat.

Chyba jednak nie istnieje taki plugin umożliwiający nagrywanie audio z internetowych stacji na xbmc. Pozostaje spisywanie wykonawcy i tytułu i powrót do TPB :P

Odp: Nagrywanie audio stream z radia internetowego (TuneIn ?) 2014/01/13 12:25 #7332

• 7keys
  • Junior
  • 7keys

• KODI: 15.2, 16
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Lirc, Http
  • HTPC: Intel G2030, MB ITX Asrock, RPi3, I7
Jak wynika z informacji na oficjalnym forum xbmc , przycisk nagrywania faktycznie nadal istnieje, ale został deaktywowany ze względu na brak osób chcących zajmować się utrzymaniem tej funkcji.
Inaczej ujmując - nie ma komu o to dbać :)
Funkcjonalność ta z pewnością sprawowała się ok z 3-4 lata temu - jeśli mnie pamięć nie myli :)
Sam z niej korzystałem np. nagrywając określone kawałki z polskastacja.pl.

Jeżeli ktoś wie gdzie kryje się wpis odpowiedzialny za tą funkcję, proszę o info :)

Wiem że nic nie wniosłem do tematu , ale może coś się ruszy :)
W każdym razie jak znajdę chwilę, może uda mi się zidentyfikować plik odpowiedzialny za nagrywanie...
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś