KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Filmweb.pl Scraper

Filmweb.pl Scraper 2017/02/28 22:55 #14644

• Mabus
  • Junior
  • Mabus

• KODI: 16
Teraz widzę :D:D
Mabus
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Filmweb.pl Scraper 2017/03/25 13:21 #14764

• czlowiek33
  • Junior
  • czlowiek33

• KODI: 17.1
Czy ten scraper może mieć wpływ na wyszukiwanie nowej zawartości? Mam ustawione automatyczne dodawanie nowych pozycji i niczego nie dodaje mogę dodać nowe tytuły przez ręczną aktualizację biblioteki. Te problemy zaczeły się właśnie wtedy jak filmweb się kaszanił. Przerobiłem Kodi 16 i 17 wszędzie to samo na 16 nawet gorzej bo liter tytułów nie ma filmweb oczywiście 2.3.5

Filmweb.pl Scraper 2017/03/28 04:19 #14767

Skąd pobrać ten dodatek? Link w stopce nie jest do najnowszej wersji... Próbowałem z https://github.com/Regss/xbmc-regss-repository/blob/master/repo/metadata.filmweb.pl/metadata.filmweb.pl-2.3.5.zip ale otrzymuję komunikat, że nie udało się zainstalować. Używam Kodi Krypton na Raspberry Pi 2

Filmweb.pl Scraper 2017/03/28 19:46 #14770

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
Wersja 2.3.5 działa prawidłowo z mojego repozytorium ze stopki.
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Filmweb.pl Scraper 2017/03/28 20:22 #14771

Regss napisał:
Wersja 2.3.5 działa prawidłowo z mojego repozytorium ze stopki.

Nie bardzo rozumiem. Chyba mamy co innego na myśli pisząc stopka...
Ja widzę pod Twoim postem coś takiego:

Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Gdzie link prowadzi do "raw.github.com/Regss/xbmc-regss-reposito...tory.regss-1.2.1.zip" a w nim znajdują się pliki addon.xml, fanart.jpg, icon.png

W pliku addon.xml:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<addon id="repository.regss" name="Regss Add-ons" version="1.2.1" provider-name="Regss">
<extension point="xbmc.addon.repository" name="Regss Add-ons">
<info compressed="true">raw.github.com/Regss/xbmc-regss-repository/master/addons.xml</info>
<checksum>raw.github.com/Regss/xbmc-regss-reposito...aster/addons.xml.md5</checksum>
<datadir zip="true">raw.github.com/Regss/xbmc-regss-repository/master/repo</datadir>
</extension>
<extension point="xbmc.addon.metadata">
<summary>Regss Add-ons repository</summary>
<summary lang="pl">Regss - repozytorium dodatków</summary>
<description>Download Regss Add-ons</description>
<description lang="pl">Pobieraj i instaluj dodatki z repozytorium Regss'a</description>
<disclaimer> - </disclaimer>
<disclaimer lang="pl"> - </disclaimer>
<platform>all</platform>
</extension>
</addon>

Edit:
Znalazłem rozwiązanie ściągnąłem z https://github.com/Regss/xbmc-regss-repository/blob/master/repo/metadata.filmweb.pl/metadata.filmweb.pl-2.3.5.zip paczkę a później usunąłem z niej katalog "resources" i aktualizacja FilmWeb za drugim razem się powiodła. :)
Ostatnio zmieniany: 2017/03/28 22:46 przez wachcio@poczta.fm.

Filmweb.pl Scraper 2017/03/29 10:01 #14772

• bumbum35
  • Bywalec
  • bumbum35

• KODI: 16 Isengard
  • Sterowanie: Philips Prestigo , Klawiatura Logitech
  • HTPC: HTPC na asrock z E350 w obudowie mini ITX
Tez tak zrobiłem i działa

Filmweb.pl Scraper 2017/03/29 18:53 #14775

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., trochę motasz. Katalog resources zawiera ustawienia scrapera więc usuwając go "wypatroszyłeś" scraper z możliwości jego konfigurowania.

Link z mojej stopki prowadzi do repozytorium z którego dopiero można pobrać między innymi scrpaer Filmweb w wersji 2.3.5. Repozytorium to taka paczka dodatków. Jeśli zainstalowałeś repozytorium to w KODI musisz wejść w SYSTEM -> USTAWIENIA -> DODATKI -> Zainstaluj z repozytorium -> Regss Addons -> Dostawcy informacji -> O filmie -> Filmweb

Oczywiście teraz będziesz miał to oznaczone jako aktywne bo pobrałeś to bezpośrednio z pliku i "wypatroszyłeś"
Za tę wiadomość podziękował(a): Thin

Filmweb.pl Scraper 2017/03/29 21:42 #14776

Nie uważam się za tępego ale nie mogę jakoś zainstalować tego repozytorium. Zawsze wchodziłem w System>Menedżer plików>Dodaj źródło>Przeglądaj>Dodaj lokalizację sieciową... A tam wybierałem odpowiedni protokół czyli przeważnie http lub https W nazwie serwera wpisywałem link do repozytorium i ok. Tutaj próbuję różnie i pokazuje mi błąd połączenia z lokalizacją.
Co i gdzie mam wpisać aby zainstalować repozytorium?

Filmweb.pl Scraper 2017/03/29 21:59 #14777

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

Pobierz po prostu plik: raw.github.com/Regss/xbmc-regss-reposito...tory.regss-1.2.1.zip na dysk i wybierz "zainstaluj z pliku ZIP"

Filmweb.pl Scraper 2017/03/29 23:59 #14778

Regss napisał:
Pobierz po prostu plik: raw.github.com/Regss/xbmc-regss-reposito...tory.regss-1.2.1.zip na dysk i wybierz "zainstaluj z pliku ZIP"

Tak już wcześniej robiłem. Cały czas dostaję komunikat, że "Nieudana instalacja z pliku ZIP" :(

EDIT: Po którymś z kolei razów w końcu się zainstalowało... Nie wiem czemu musiałem to powtarzać tyle razy...
Ostatnio zmieniany: 2017/03/29 23:59 przez wachcio@poczta.fm.

Filmweb.pl Scraper 2017/12/26 10:58 #16685

• bug-a-boo
  • Junior
  • bug-a-boo

• KODI: 7.5
Filmweb chyba znowu namieszał :( znowu nie można pobrać obsady :(

Filmweb.pl Scraper 2017/12/31 11:20 #16694

• Zywis
  • Junior
  • Zywis

• KODI: 17
Nie pobiera również tytułów.

Filmweb.pl Scraper 2018/01/01 19:51 #16696

• luki1
  • Junior
  • luki1

• KODI: 17.5
  • NAS: Tak
  • HTPC: QNAP TS-251
Zywis napisał:
Nie pobiera również tytułów.
Po instalacji z pliku ZIP, podanego wyżej przez Regss, wszystko działa.

Nie wiem czy ekipa coś poprawiała, czy to kwestia zainstalowane wersji scrapera (2.3.5), ale dziękuje :)

Filmweb.pl Scraper 2018/01/03 07:34 #16699

• Darkow
  • Junior
  • Darkow

U mnie na Kodi 17.6 (Android) nie ma usługi Filmweb, przez co oceny nie działają, z repozytorium również nie mogę zainstalować ponieważ usługi są puste. Da się to jakoś zrobić czy oceny po prostu nie działają?

Filmweb.pl Scraper 2018/01/10 17:22 #16707

• krzysiuus
  • Junior
  • krzysiuus

• KODI: ?
Jakieś mody w filmwebie? Przestało pobierać jakiekolwiek informacje o dodanym filmie. Kilka dobrych dni temu działało jeszcze prawidłowo.

Wam działa prawidłowo?

W logach info: nieudane skanowanie i nazwa filmu.
Ostatnio zmieniany: 2018/01/10 17:32 przez krzysiuus.

Filmweb.pl Scraper 2018/01/10 18:05 #16708

• Miro75
  • Junior
  • Miro75

• KODI: XBMC 13.2 Gotham
  • Sterowanie: Gamepad Xbox 360, mysz, klawiatura
U mnie też przestało działać na moim wiekowym Gotham 13.2 :) a wersja scrapera 2.3.5
Ostatnio zmieniany: 2018/01/10 18:12 przez Miro75.

Filmweb.pl Scraper 2018/01/11 11:39 #16710

• Thin
  • Junior
  • Thin

• KODI: Kodi 17.3
  • Sterowanie: Pilot, mysz, klawiatura
  • HTPC: Moneual 320
Tutaj może pomóc tylko Regss.
Regss prosimy o pomoc.

Filmweb.pl Scraper 2018/01/13 14:06 #16711

• sirapacz
  • Junior
  • sirapacz

• KODI: 17.5
A ja już wyrywałem sobie włosy głowiąc się czemu znajduje mi w bibliotece całe 10 filmów :) skoro wcześniej znajdował więcej. Jakoś czyste instalacje KODI trafiają mi się zaraz po wysypaniu się wtyczki filmwebu :)

Dziękuję autorowi za pracę!

Filmweb.pl Scraper 2018/01/14 00:45 #16712

• KubaXP
  • Junior
  • KubaXP

U mnie też nie działa :( filmweb znowu coś namieszał, tylko Regss może pomóc... napiszę coś jeszcze jeśli już pozwoliłem sobie zabrać głos ;) korzystam z KODI już ładnych parę lat od tego czasu zbudowałem sobie kino domowe z prawdziwego zdarzenia z projektorem, ekranem 120`` i dobrym nagłośnieniem. Każdy kto do mnie przychodzi jest pod wrażeniem i mówi że też chciałby mieć zainstalowane KODI u siebie i stworzyć sobie takie małe kino - niekoniecznie z wielkim ekranem itd. chodzi bardziej o estetykę jaką oferuje ten program i tutaj rodzi się problem :( KODI nie jest całkowicie bezobsługowe, najczęstszą przyczyną jest właśnie niedziałający co jakiś czas scraper filmwebu, dla przeciętnego użytkownika jest to bariera nie do przeskoczenia. Nie będę ukrywał że jeśli coś mi nie działa zawsze szukam pomocy na tym forum, Pamiętam czasy kiedy Regss "przejmował pałeczkę" po innym użytkowniku który prowadził wtyczkę filmweb, nie pamiętam niestety już nazwy użytkownika :( chodzi mi o to że na Regss`ie spoczywa cała odpowiedzialność za działanie tej wtyczki, czy nie ma nikogo kto mógłby mu pomóc w sytuacji kiedy coś nie gra? Jeśli coś nie działa to wszyscy czekają i liczą tylko na niego w tym i ja...Wielki szacunek dla Ciebie Regss, dzięki temu co robisz KODI Polska nabiera właśnie tej "niesamowitości" Nie mam żadnej wiedzy na temat jak i co poprawić żeby w takich sytuacjach przywrócić wtyczkę do działania ale jeśli mógłbym jakoś pomóc pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Pozdrawiam - Kuba
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiuus

Filmweb.pl Scraper 2018/01/14 19:33 #16714

• zangetssu
  • Junior
  • zangetssu

• KODI: 17.6
Witam,

Na wstępie chciałbym podziękować Regss-owi za tworzenie tej wtyczki. To jest kawał fantastycznej roboty.

Jak pewnie wiecie layout i silnik wyszukiwania na filmweb-ie uległ zmianie.Pozwoliłem sobie ratunkowo załatać Regssową wtyczkę do czasu aż autor nie poprawi jej porządnie. Pliczek w załączeniu, trzeba wywalić starą wtyczkę przed instalacją nowej (przynajmniej taki mi się wydaje).

Nowy silnik nie filmwebu nie zwraca dobrych wyników dla zapytań :

polski tytuł - zagraniczny tytuł (rok wydania jako parametr)
polski tytuł / zagraniczny tytuł (rok wydania jako parametr)

Zwraca poprawne wyniki dla:
polski tytuł (rok wydania jako parametr)
zagraniczny tytuł (rok wydania jako parametr)

Z tego względu katalogi z plikami musza się nazywać:

polski tytuł (rok wydania)
albo
zagraniczny tytuł (rok wydania)
albo
polski tytuł - zagraniczny tytuł (rok wydania) - ale w tym przypadku zagraniczny tytuł zostanie pominięty przy wyszukiwaniu
albo
zagraniczny tytuł - polski zagraniczny tytuł (rok wydania) - ale w tym przypadku polski tytuł zostanie pominięty przy wyszukiwaniu

Plików nfo nie poprawiałem bo sam nie korzystam.

Powodzenia!

Ten załącznik jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2018/01/14 19:38 przez zangetssu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Spero, Equedeus, Thin, sulimo, mateusz889, Miro75, Andrzej_C, coobah, krzysiuus, 0kili0 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś