KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: biblioteka filmów

biblioteka filmów 2012/06/14 22:45 #1251

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

Pewnie troszkę namieszam, ale

Poczytałem trochę o tworzeniu biblioteki filmów i ogrom pracy jaki mnie czekał przeraził mnie. Nie mam ich może tak duzo na dysku, ale te 300-350 filmów jest. I to jak zwykle pewnie każdy po ściągnięciu rzucałem na dysk tak jak jest - z reguły nie zmieniając nazw, rzucałem do katalogów razem (no tam jakiś podział był osobny katalog na polskie, osobny na komedie, osobny na thilery itd. Ale tak po za tym w jednym katalogu potrafiło ich być i 40.
Trafiłem na świetny program XMBC, i jedną z jego zalet jest właśnie możliwość stworzenia prawdziwego cuda - biblioteki filmów gdzie łatwo i szybko znaleźć film.

Ale - przenoszenie filmów każdego do osobnego folderu o takiej samej nazwie, obcinanie nazw filmów. Zniechęciło mnie to nawet gdybym miał korzystać z dobrodziejstw programu XBMC Toolbox.

Ale tak dla eksperymentu kazałem XMBC przeszukać katalog z filmami taki jaki był bez przenoszenia każdego filmu do osobnego folderu i bez zmiany nazw (tak aby przeszukiwał też podfoldery) i dodać je do biblioteki.

Panie i Panowie - cudo 90-95% trafnych skojarzeń filmów i bibloteka gotowa.
Ostatnio zmieniany: 2012/09/08 01:06 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 05:50 #1252

• hrynio
  • Junior
  • hrynio

• KODI: Kodi 16.1 "Jarvis"
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: X10 / BT Keyboard / Yatse
  • HTPC: e5400, 4gb ram, 40gb ssd, 8400gs, ctx-948, audigy SE
Zacytuje kolege @Parslej z innego forum:
Kazdy film powinien byc w oddzielnym katalogu takim jak nazwa filmu - ma to gleboki sens poniewaz:
1) nie musisz zmieniac nazwy pliku z filmem - zalozmy ze masz avtr_by_misiek_HD.avi - wystarczy wrzucic go do katalogu o nazwie Avatar (2009)
2) nie zmienianie nazwy pliku z filmem daje ci taki plus, ze gdy w przyszlosci bedziesz np szukal napisow sa one mocno powiazane znazwa filmu
3) XBMC pobierajac informacje o filmie umieszcza dodatkowe pliki w katalogu w ktorym sie znajduje (np fanart, poster, katalog .actors) - majac wiele fimow w jednym katalogu powstaje misz masz - pozatym pliki moga sie pokrywac
4) z doswiadczenia wiem ze xbmc dziala znacznie szybciej w wersji z katalogami + lepiej wykrywa nowe materialy / zmiany

Warto poswiecic troche czasu na to by XTB poprzenosil filmy do foledrow i pozniej ewentualnie recznie jeszcze skorygowac.

Artykol o katalogach i XTB

Lenistwo jest zle :P

Kodi-o-maniac
Ostatnio zmieniany: 2012/06/15 05:51 przez hrynio.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 11:04 #1254

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

kwestia gustu, wiem że ja używam XBMC od zaledwie kilku dni można powiedzieć (może dwa tygodnie), w tym czasie jednak próbuję zgłębić w miarę dokładnie jak działa i dostosować do swoich potrzeb, czego nie wiem i nie mogę znaleźć o to pytam. Wiem że doświadczeniem i wiedzą na temat XBMC jak na razie nie moge konkurować z większością społeczności forum.
Jednak sądzę że skoro mi coś działa to przedstawiam ten fakt. Może są inni lenie tak jak ja, a a na argumenty odpowiem tak:
1) nie musisz zmieniac nazwy pliku z filmem - zalozmy ze masz avtr_by_misiek_HD.avi - wystarczy wrzucic go do katalogu o nazwie Avatar (2009)
2) nie zmienianie nazwy pliku z filmem daje ci taki plus, ze gdy w przyszlosci bedziesz np szukal napisow sa one mocno powiazane znazwa filmu
3) XBMC pobierajac informacje o filmie umieszcza dodatkowe pliki w katalogu w ktorym sie znajduje (np fanart, poster, katalog .actors) - majac wiele fimow w jednym katalogu powstaje misz masz - pozatym pliki moga sie pokrywac
4) z doswiadczenia wiem ze xbmc dziala znacznie szybciej w wersji z katalogami + lepiej wykrywa nowe materialy / zmiany
trzeba ten katalog utworzyć po pierwsze a i tak nie musze zmieniac nazwy - w ostatecznosci drapacz go nie rozpozna i z poziomu XBMC ręcznie to zrobie. filmów z napisami nie mam i takich nie ściągam

Po za tym gdy przeglądam filmy w trybie pliku to aby odpalić dany film lub chociaż zobaczyć o nim info musiałbym za każdym razem wchodzić w osobny katalog - a to jest irytujące, a nprzynajmniej ja mam zamiar też korzystać z przeglądania filmów w tym trybie.

co do miszmaszu - na razie nie zauważyłem jakiś dodatkowych plików;

co do szybkości wykrywania - zzapewne argument słuszny

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 12:52 #1256

• hrynio
  • Junior
  • hrynio

• KODI: Kodi 16.1 "Jarvis"
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: X10 / BT Keyboard / Yatse
  • HTPC: e5400, 4gb ram, 40gb ssd, 8400gs, ctx-948, audigy SE
Wiadomo, kazdy robi tak jak lubi, wiec jezeli Tobie tak pasuje to niech i tak bedzie, a skoro zamierzasz przegladac katalogi tylko i wylacznie poprzez menu pliki to tymbardziej rob jak uwazasz.

co do miszmaszu, zrob sobie eksport bazy danych do osobnych plikow to wtedy sie troszke plikow porobi :)

Pozdro.
Kodi-o-maniac

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 13:54 #1258

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

dzieki za wyjaśnienia, tryb pliku to tylko opcja aeksport bede robil do jednego pliku, zreszta czas pokaże :)

mam inne pytanie

mam sporą bibliotekę filmów zrobionych przez siebie, pamiątek rodzinnych itp. czy jest możliwość abym ręcznie otagował i opisał te filmy tak aby były vidoczne w najlepiej osobnej bibliotece video z takimi samymi możliwościami wyszukiwania jak ww filmiach

np taguje film
wycieczka do honolulu
typ wycieczka
rok 2013
aktorzy ja tesciowa zona wujek karol itp
Ostatnio zmieniany: 2012/06/15 14:00 przez mc_flay.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 16:58 #1259

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Z mojej strony:

1) Co do przenoszenia filmów do oddzielnych folderów - XTB robi to za Ciebie
2) Co do dodawiania filmow do biblioteki - nie ma cudów samo sie nie zrobi, ale XTB bedzie starał sie maksymalnie pomóc zgadując nazwy filmow na podstawie nazw plików
3) Jezlei nie chcesz spedzic troche czasu na tym aby miec poukladane (a zapewniam Cie ze warto) wowczas nie ma sensu przenosic plikow do oddzielnych folderów, nie wiem tez po co CI wowczas XBMC...
4) Jezeli chodzi o tagowanie ręczne filmów - mozesz znowu skorzystac z XTB i wpisac co chcesz (np gatunek filmy rodzinne, i siebie jako aktorow)
5) jezeli chcesz miec wszystko w jedym katalogu nie skorzystasz z XTB
6) Ide o zaklad ze predzej czy pozniej wszystko bedziesz mial w oddzielnych folderach ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): mc_flay

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 20:34 #1263

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

dzięki kolego Zbychu, zapomniałem dodać żeduża część moich nagrań wideo to obrazy płyt DVD w formacie .iso, czy to przeszkoda w tagowaniu?

Odp: biblioteka filmów 2012/06/15 21:47 #1265

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
Nie ma najmniejszych przeszkód.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/29 23:09 #1312

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

Zbysiu - cóż wygrałeś ten zakład, należy Ci się browarek :) . Podeszłem do tego "z pewną nieśmiałością", ale nie żałuję i polecam innym niedowiarkom trzymać wszystkie filmy w oddzielnych katalogach.

XTB - fajna sprawa, ale.... brakuje mi jednej rzeczy. Sprawa wygląda tak: po przeniesieniu filmów do oddzielnych katalogów pojawiają się podkatalogi i dodatkowe pliki w katalogu z danym filmem. I to jest super. Jest jednak drobna sprawa - niektórzy (tak jak ja) mają wszystkie dane (patrz filmy) na dysku zewnętrznym i od czasu do czasu chcą je przeglądać "normalnie". Wtedy wchodząc do katalogu z danym filmem jest mętlik bo plików jest dużo a znaleźć film trudno.

I tutaj mój pomysł - czy dało by się zrobić taką opcję (oczywiście do wyboru przez użytkownika) aby xtb automatycznie nadawał w katalogach z filmami wszystkim plikom i katalogom (oczywiście oprócz samego filmu) parametr "ukryty".

PS. właśnie wróciłem z koncertu Alphaville który był w strefie kibica w Poznaniu - zespół wymiata!!!!
Ostatnio zmieniany: 2012/06/29 23:11 przez mc_flay.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/30 07:41 #1314

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
mc flay napisał:
czy dało by się zrobić taką opcję (oczywiście do wyboru przez użytkownika) aby xtb automatycznie nadawał w katalogach z filmami wszystkim plikom i katalogom (oczywiście oprócz samego filmu) parametr "ukryty".

Nie powinno byc problemu.
PS Testowales czy XBMC dobrze sobie z tym radzi gdy pliki maja ukryty ?
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Odp: biblioteka filmów 2012/06/30 08:20 #1315

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

mc flay napisał:
Zbysiu - cóż wygrałeś ten zakład, należy Ci się browarek :)

To poprosze oklaska

Odp: biblioteka filmów 2012/06/30 10:33 #1316

• mc_flay
  • Junior
  • mc_flay

Testowałem i nie ma problemu, Zbysiu jyż dostałes oklaski ale dam jeszcze raz :)

Odp: biblioteka filmów 2012/09/08 01:02 #1641

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
mc flay napisał:
czy dało by się zrobić taką opcję (oczywiście do wyboru przez użytkownika) aby xtb automatycznie nadawał w katalogach z filmami wszystkim plikom i katalogom (oczywiście oprócz samego filmu) parametr "ukryty".

Zrobione w wersji 0.7.0 Beta

Zakładka "Foldery" przycisk "Usuń nie-filmy"
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.
Ostatnio zmieniany: 2012/09/08 01:03 przez Maciey.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś