KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie)

Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/12 14:03 #1482

• Prokop
  • Junior
  • Prokop

Problem polega na tym, że przy odtwarzaniu filmu z folderu BDMV synchronizacja napisów zewnętrznych jest ok puki nie zostanie załadowana kolejna część (plik .m2ts, wiadomo jest ich sporo i składają się na całość filmu). W tym momencie napisy są ładowane od początku, mimo, że film płynnie idzie czasowo nadal. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/16 13:23 #1498

• zet120
  • Moderator
  • zet120

• KODI: 16
  • Sterowanie: Pilot z Lidla - SilverCrest SFB 10.1 C3
  • HTPC: AsRock A330ION | DVBSky s960 | TBS5922
To ciekawe co piszesz, ale moje doświadczenia są zgoła inne.
Wszystkie kopie, które widziałem, oryginalnych filmów BR znajdujące się w folderze BDMV zawierają wiele plików m2ts, ale film, od początku do końca zawsze znajduje się w jednym.
Ot przykład w załączniku:

http://ubuntuone.com/2wevQw2J6yDC6EBbE6EGPi

Nie ma wątpliwośći gdzie jest film.

Ostatnio zmieniany: 2012/08/16 13:32 przez zet120.

Odp: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/16 14:13 #1499

• Prokop
  • Junior
  • Prokop

Widocznie jeszcze na taki nie trafiłeś. Przykłady tak na szybko Avatar, i np najnowsze produkcje na BD Igrzyska śmierci.

Odp: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/16 14:49 #1500

• zet120
  • Moderator
  • zet120

To bardzo mozliwe, że jeszcze nie trafiłem, a ponieważ temat mnie interesuje postanowiłem sprawdzić i jeżeli chodzi o Avatara to bez zmian plik z filmem zajmuje dokładnie 44.27GB.(wersja z PL lektorem)
Jeżeli chodzi o drugi film to tematyka wykracza poza moje zainteresowania, ale przy najbliższej okazji zbadam temat.

Odp: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/16 16:37 #1501

• Prokop
  • Junior
  • Prokop

Piszesz o pliku m2ts w folderze STREAM? Ja miałem bodaj ostatnie wydanie Avatara na BD. Film jest poszatkowany ze względu na jakieś tam reżyserskie wstawki (sceny dodane już po premierze). Można wybierać różne wersje filmu z tymi wstawkami i bez nich. To powoduje, że film jest podzielony na różne części. Chcąc dopasować do napisów z pierwszego wydania trzeba znać kolejność i które pliki połączyć, listy odtwarzania da różnych wersji można odczytać z BD za pomocą programu BDedit. Może być ich sporo. Oczywiście zgodzę się że pierwsze wydania często mają jeden plik. Mam Transformers Dark off the moon i tam jest jeden plik 44,5Gb. Natomiast Avatar po wywaleniu zbędnych ścieżek i pozostawieniu ścieżki audio DTS HD no i ścieżki video :) zajmuje 32,2Gb. Cała struktura płyty BD zajmowała ponad 40Gb.

Odp: Napisy zewnetrzne przy odtwarzaniu filmów z folderu BDMV (kopi BD na PCcie) 2012/08/16 18:07 #1502

• zet120
  • Moderator
  • zet120

Widocznie moja wersja jest inna, (polski lektor, polskie napisy) ale właśnie sprawdziłem całość to 45,52GB, 1419 plików, a film dokładnie w BDMV/STREAM/00002.m2ts - 44,27GB
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś