KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: XBMC - Prezentacja (multiplaylista video, zdjecia, pogoda)

XBMC - Prezentacja (multiplaylista video, zdjecia, pogoda) 2012/02/29 15:08 #155

• arrtur23
  • Junior
  • arrtur23

Witam chciałbym użyć XBMC do puszczania prezentacji w sklepie miało by to wyglądać następująco jakaś playlista z plikami video zmieszana co jakiś czas ze zdjęciami i co jakiś czas miała by wskakiwać pogoda.
Czy można takie coś zrobić pod XBMC.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: XBMC - Prezentacja (multiplaylista video, zdjecia, pogoda) 2012/02/29 16:33 #156

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Co do zdjec i filmików to nie ma problemu - wskazujesz katalog (przy zaznaczonej opcji w cfg ze ma odtwarzac równiez filmy ze zdjeciami) i leci

Ale z pogoda - hmmm- to słabo to widze.
Chyba najlepiej byłoby zrobic screena z pogody i zapisać jako jpg (lub kilka jpg), wrzucic do katalogu ze zdjeciami i wówczas by sobie to lecialo...

minusem rozwiazania jest to ze codziennie musialbys te zrzuty do JPG robić...

Odp: XBMC - Prezentacja (multiplaylista video, zdjecia, pogoda) 2012/02/29 21:11 #158

• arrtur23
  • Junior
  • arrtur23

Co do zdjec i filmików to nie ma problemu - wskazujesz katalog (przy zaznaczonej opcji w cfg ze ma odtwarzac równiez filmy ze zdjeciami) i leci
Możesz napisać jak to zrobić
Używam Ubuntu 11.10 udało mi się zrobić aby playlista z filmami startowała automatycznie po odpaleniu programu. Mam tez problem z uruchamianiem XBMC po resecie kompa w full screen dodalem go do programy startowe pod ubuntu. Ale nie startuje na pelnym ekranie.
Probowalem xbmc-Eden_beta3-xbmcbuntu.iso z pendrive i tu OK ladnie startuje ale wiazalo by sie to z nowym systemem a nie chcial bym tego w ten sposob robic.
Jako polecenie programu startowego pod ubuntu wpisalem xbmc, probowalem tez xbmc -fs niestety nie pomoglo. (znalezione w necie)
Co do pogody
Moze by mogly chodzic 2 wersje xbmc jedna z filmami i zdjeciami a 2 caly czas z pogoda i jakims skryptem pod linuksa przelaczalo by to sie na zmiane co jakis czas??
Moze mozna jakis skrypt pod xbmc napisac aby wywolywal pogode co jakis czas.

Odp: XBMC - Prezentacja (multiplaylista video, zdjecia, pogoda) 2012/02/29 22:43 #159

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
arrtur23 napisał:
Używam Ubuntu 11.10 udało mi się zrobić aby playlista z filmami startowała automatycznie po odpaleniu programu.

Próbowales tego rozwiązania?
forum.xbmc.org/showthread.php?t=94310
arrtur23 napisał:
Mam tez problem z uruchamianiem XBMC po resecie kompa w full screen dodalem go do programy startowe pod ubuntu. Ale nie startuje na pelnym ekranie.

Znam 2 rozwiązania:
1) (opisane przez Ciebie) uruchiemienie xbmc z parametrem -fs
2) dodanie do pliku userdata/advancedsettings.xml opcji:
<fullscreen>true</fullscreen>

No i czywiscie mozesz 'recznie' zrobic full screen po nacisnieciu '\'

arrtur23 napisał:
Co do pogody
Moze by mogly chodzic 2 wersje xbmc jedna z filmami i zdjeciami a 2 caly czas z pogoda i jakims skryptem pod linuksa przelaczalo by to sie na zmiane co jakis czas??
Moze mozna jakis skrypt pod xbmc napisac aby wywolywal pogode co jakis czas.

Wydaje mi sie ze XBMC nie startuje standardowo w 2 instancjach. Trzeba szukac jakiegos hacka.

To chyba juz lepiej zostawic XBMC do pogody a do reszty użyc innego programu (VLC?) B)
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś