KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/26 18:53 #3833

Witam,

Problem związany jest z biblioteką muzyki- Program po kilku uruchomieniach samoistnie kasuje cała zawartość biblioteki muzyki - czy jest ku temu rozwiązanie ?

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/26 19:14 #3834

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Masz włączone automatyczną aktualizację biblioteki muzyki na starcie ?

Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/26 19:30 #3837

Tak - mam włączoną automatyczną aktualizacje przy starcie..
Dodam, że korzystam z modyfikowanego skina Confluence Vol. 2 .

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/26 22:11 #3841

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • NAS: Nie
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
A czy przypadkiem pliki z muzyką nie są na innym komputerze niż xbmc i są udostępnione przez sieć?
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 11:24 #3850

Pliki muzyczne są dostępne na zewnętrznym dysku podpiętym kabelkiem USB :)

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 11:49 #3853

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

Miałem podobny problem. Pliki filmów były udostępnione w sieci wszystko grało do momentu aż pewnego dnia kabel od sieci wysunął się lekko i sieć przestała działać. Nie wiedziałem o tym i odświeżyłem bibliotekę skutkiem tego było usunięcie wszystkich filmów z bazy XBMC ponieważ uznał on, że ich nie ma.

U Ciebie może być podobna sytuacja. Czasem urządzenia (dyski) podpięte pod USB po jakimś czasie przechodzą w stan czuwania np. z serii EcoGreen samsunga lub czasem magistrala USB odłącza nieużywane urządzenia dla zaoszczędzenia energii. Dodatkowo masz ustawioną automatyczną aktualizację więc problem może wystąpić częściej. Po prostu XBMC nie widzi przez chwilę plików na dysku (zanim on zdąży wystartować) i czyści nie istniejące pozycje. Sprawdź czy pliki zawsze są dostępne, czy po jakimś czasie nie trzeba czekać aby dysk się załączył ponownie.

Tylko to przychodzi mi do głowy.
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 15:20 #3856

Dzięki za wypowiedź, jednakże myślę, że nie do końca jest tak jak napisałeś, ponieważ zauważyłem, iż XBMC 12 ( nie korzystałem z wersji wcześniejszych ) zapamiętuje wszelkie dodane biblioteki - co to oznacza ? Jeżeli odłączę dysk na którym trzymam wszelkie multimedia, program po wejściu do : MUZYKA/FILMY - widzi całą bibliotekę/kolekcje. Oznaczałoby to, iż dysk nie ma z tym nic wspólnego..Mogę się mylić, jednakże na to wygląda .

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 17:17 #3860

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • Sterowanie: Logitech Harmony
W momencie odświeżania biblioteki sprawdzane jest czy pliki istnieją

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 18:13 #3861

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

Tak jak mówi marx. Będziesz widział całą bibliotekę przy odłączonym dysku. Jednak w momencie jak ją odświeżysz wtedy XBMC sprawdzi czy istnieją pliki i jeśli nie usuwa pozycję z biblioteki. U ciebie jest włączona aktualizacja automatyczna więc nawet nie wiesz kiedy zostaną usunięte wszystkie pozycje.

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 18:37 #3864

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Dlatego osobiscie sugeruje wylaczyc automatyczna aktualizacje i poczekac az sie zasoby podmontuja i recznie to wyzwalac....
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 23:16 #3869

Panowie, problem który opisujecie bardziej dotyczy udostępniania multimediów przez NAS - myślę, że z dyskiem zewnętrznym nie jest związany..
Pytanie za 100 punków : skoro według was program podczas automatycznych aktualizacji bibliotek przy odłączonym dysku nie widzi multimediów więc kasuje dlaczego nie wykasuje biblioteki FILMY ?
Przypomniałem sobie również, iż dobry czas temu problem występował podczas gdy dysk był podłączony .
Podejrzewam kilka przyczyn :

1. Bug XBMC 12 lub modyfikowanej skóry Confluence Vol. 2
2. System Windows 8

Na dniach przyjrzę się problemowi bliżej, gdyż problem jest mocno uciążliwy .

Swoją drogą Panowie : Nie chce mi się wierzyć, iż program jest tak napisany,że biblioteki podczas odłączonego dysku przy automatycznym aktualizowaniu/odświeżaniu kasuje biblioteki . Dla osoby któ¶a codziennie wgrywa wiele plików proces manualnego odświeżania byłby pracochłonny i nudny..Być może się mylę lecz tak sądzę .

EDIT :

Dodam również, iż często zdarza się, iż wchodząc we wtyczki/skóry program nie widzi żadnych plików, dopiero po odświeżeniu załapuje i są widoczne..
Ostatnio zmieniany: 2013/02/27 23:23 przez Shadow_Defender.

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/27 23:58 #3871

Moje teorie zostały obalone, wasze się sprawdziły ! Rzeczywiście, program kasuje bibliotekę muzyki przy odłączonym dysku podczas automatycznej aktualizacji/odświeżenia plików. Testowałem na dwóch systemach : Win 7/8 + różne skóry. Wydawać by się mogło, iż jest to błąd programu, gdyż dlaczego biblioteka filmów pozostaje nietknięta ?

Opisywałem wcześniej, że dzieje się tak podczas podpiętego dysku -zapewne musiałem go odłączyć podczas zabawy w programie, dlatego tak się zadziało - inaczej być nie powinno .

Jedyne rozwiązanie : manualne odświeżanie biblioteki lub podłączanie/odłączanie dysku gdy program jest nieuruchomiony..

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/28 07:02 #3873

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

Bibliotekę filmy też powinien usunąć kiedy nie znajduje plików. U mnie tak właśnie się stało. Swoją drogą powinno być jakieś zabezpieczenie przed usunięciem całej bazy.

Odp: Frodo 12 - samoistne kasowanie całej zawartości biblioteki muzyki 2013/02/28 11:04 #3877

Zabezpieczenie jak najbardziej powinno być, uważam, że obowiązkowo każdy user powinien korzystać z XBMC BACKUP - w przeciwnym razie musiałbym ponownie aktualizować całą straconą bibliotekę która aktualizowała się w ostatnim czasie ponad połowę dnia .Program jest naprawdę godny uwagi. W razie utraty danych/ustawień, ratuje życie .
Ostatnio zmieniany: 2013/02/28 11:05 przez Shadow_Defender.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś