KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: XBMC Live na PC nie startuje

XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/08 20:10 #4489

• diablo-82
  • Junior
  • diablo-82

Witam wszystkich tego forum. Na wstępie dodam, że z XBMC jak i linuxem nigdy nic nie miałem wspólnego. Posiadam nie używany PC którego chcę przerobić tylko na centrum multimedialne (HTPC). Walczę już z tym 3 dzień i dowiedziałem się, że najlepszy system/program to XBMC. Więc skorzystałem z tego poradnika KLIK. Pobrałem potrzebne pliki i wypaliłem na CD. Ogólnie po zbootowaniu tego CD i wybraniu instalki, xbmc się zainstalował ale nie startuje. Wygląda to tak: Po włączeniu kompa (zmiana w biosie na start z HDD) wyskakuje okno startowe XBMC po czym wskakuje terminal (PC dos) i żąda loginu i hasła. Nawet po wprowadzeniu tych danych, xbmc nie startuje. Na dodatek okno terminala cały czas się wyłącza i włącza się,(mruga). Ogólnie doi chodzę do tego miejsca z tego poradnika gdzie trzeba coś wpisać w terminalu, i tak: wpisuję te dane i gdy chcę zapisać i wyjść informuje mnie, że "/etc/samba/smb.conf" nie istnieje. Proszę o pomoc jak zainstalować na czystym dysku ten XBMC Live.
Mój sprzęt PC to:
płyta - MSI KT4V
proc - Athlon XP 3000+ (333MHz)
ram - DDR 512 (333MHz)
HDD - 40GB (główny) + 120 GB (na filmy itp.)
grafa - nVidia GeForce4 Ti4200 128 MB AGP 8x (jak wszystko zadział, możliwość późniejszej zmiany na coś z HDMI)
Ostatnio zmieniany: 2013/04/11 10:12 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/08 21:04 #4490

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Prawdopodobnie sterowniki do karty graficznej nie działają. Jak mruga to przełącz się na stałe na konsole za pomocą alt-f1. Zaloguj się, następnie zainstaluj sterowniki do nvidii. Tylko mam obawę czy sterowniki do karty agp są jeszcze supportowane. Musiałbyś najpierw to sprawdzić.
Więcej na ten temat znajdziesz na debian.org.pl ponieważ debian też używa takich samych pakietów i wiele rzeczy robi się tak samo.

Odp: XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/08 22:34 #4492

• diablo-82
  • Junior
  • diablo-82

Zdążyłem się już domyśleć, że chodzi o stery grafiki. Mam do was prośbę, w ogóle na linuksie się nie znam i nie wiem jak zainstalować sterowniki w moim przypadku do mojej grafiki. Proszę was o pomoc krok po kroku jak to zrobić lub link do takiego miejsca gdzie będzie to opisane.

P.S strona debian.org.pl nie działa
Ostatnio zmieniany: 2013/04/08 22:38 przez diablo-82.

Odp: XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 13:10 #4505

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

Miało być debian.pl
Sterowniki instalujesz tak jak na windows czyli ściągasz pod swój system i uruchamiasz a instalator robi swoje. Szczegółów nie napisze bo korzystam z igp intela, do którego drivery są w jądrze i nie trzeba nic instalować.

Odp: XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 16:43 #4506

• diablo-82
  • Junior
  • diablo-82

O to chodzi, że nie mam obecnie zaistalowanego żadnego systemu tylko ten xbmc live, ale on sie nie odpala tylko odpala się terminal. Jak zainstalować teraz ten sterownik z poziomu terminala? Dodam, że nie mam połączenia z netem w tym kompie ale sterownik pobrałem na innym kompie.

XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 17:03 #4507

• cienias32
  • Junior
  • cienias32

Czemu nie spróbujesz popularniejszych systemów pod XBMC?
XBMCbuntu
OpenELEC
Z mojej strony proponuje OpenELEC.

XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 18:01 #4508

• diablo-82
  • Junior
  • diablo-82

W sumie to nie wiem. Ale czytałem, że ten XBMC jest najlepszy. W sumie to jak mam mieć takie problemy z instalowaniem tego xbmc live, to mogę zainstalować cokolwiek co będzie działało tak jak xbmc czyli, po naciśnięciu przycisku "power" chcę aby od razu startował główny program multimedialny (właśnie tak jak XBMC Live), no i był po polsku i czytał wszystkie pliki multimedialne.

Odp: XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 18:52 #4509

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

Openelec możesz wgrać na pendrive i przetestować.

XBMC Live na PC nie startuje 2013/04/09 19:47 #4510

• cienias32
  • Junior
  • cienias32

XBMC to program. Na każdym systemie działa bardzo podobnie. Wiec XBMC w Linuxie , widowsie czy innym systemie jest zawsze ten sam. To z systemem masz problemy nie z XBMC, a raczej brakiem sterów do twojej grafiki.
OpenElec łatwo zainstalować na pendrive, zajmuje mało miejsca i ma niskie wymagania.
XBMCbutu jak sama nazwa mówi jest live wiec uruchomisz go z płyty w celu sprawdzenia.
Tu masz opisane instalacje sterów do grafiki ale wymagane jest podłączenie do sieci.
Ostatnio zmieniany: 2013/04/09 19:50 przez cienias32.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś