KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: [LINUX] Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden

[LINUX] Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/03/26 22:21 #359

• mqx
  • Junior
  • mqx

Czy jest możliwe zaktualizowanie xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden, czy muszę odnowa wgrywać nową wersję na HTPC?
Jeśli tak to czy może ktoś krok po kroku (komendy w terminalu) przedstawić jak to zrobić?
Ostatnio zmieniany: 2012/04/10 08:57 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/02 16:18 #479

• mqx
  • Junior
  • mqx

Można prosić o jakieś wskazówki.

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/03 10:40 #500

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Ostatnio zmieniany: 2012/04/03 11:27 przez Zbychu. Powód: Dodatkowy link

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/03 11:17 #503

• Piter
  • Autor Artykułów
  • Piter

• KODI: Ostatni stabilny
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Logitech 300i, Logitech K400
  • HTPC: HTPC + RPi
Na zdrowy rozsadek XBMC powiinno sie udac zaktualizowac tak samo jak kazdy program w Ubuntu np przez Synaptic - nie mam XBMC live - wiec nie moge sprawdzic czy jest tam dostepny Synaptic ?

Zob tutaj

pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Aktualizacja_systemu#Synaptic

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/03 16:12 #526

• mqx
  • Junior
  • mqx

Zbychu napisał:
Dzięki za wskazówki. Co do pierwszego linka to jest chyba mniej więcej tyle samo pracy co przy wgrywaniu odnowa Edenu na HTPC (mogę się mylić, mój angielski nie jest zbyt dobry).
Drugi link o ile dobrze zrozumiałem dot. wersji niestabilnej edenu.

Zanim zacznę aktualizację mam jeszcze pytanie czy w ogóle warto przesiadać się z xbmc live na xbmcbuntu? Jeśli tak, to jakie są korzyści. Gdzieś wyczytałem, że HTPC z xbmcbuntu wolniej się uruchamia niż xbmc live, ale czy to prawda?

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/04 08:22 #583

• fileth
  • Junior
  • fileth

ja na xtreamerze ultra przeinstalowalem system z xbmc 10.1 live (pracujacy doskonale) na xbmcbuntu 11.0 i spore rozczarowanie ...
xbmcbuntu pracuje tragicznie - nie wiem z czego to wynika (moze jakies bagi syst), samo przeskakiwanie miedzy pozycjami w menu trwa z kilkusekundowym opuznieniem

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/05 08:01 #606

• mqx
  • Junior
  • mqx

Dzięki za wskazówkę.

A czy ktoś ma porównanie jak to wygląda na HTPC?

Odp: Aktualizacja xbmc live 10.1 Dharma do xbmcbuntu 11.0 Eden 2012/04/09 18:38 #644

• mqx
  • Junior
  • mqx

Aktualizacja okazała się banalna. Błędnie przyjąłem, że trzeba to zrobić z pozycji terminala za pomocą jakiś komend typu sudo apt-get upgrade, stąd ten post z prośbą o pomoc. Ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi pogodziłem się z tym, że od początku będę musiał wgrywać xbmcbuntu na HTPC i tu miła niespodzianka przy instalacji program miał kilka opcji m.in. aktualizację dharmy do edenu. To tyle jeśli chodzi o aktualizację tytułem wyjaśnienia dla tych, którzy by mieli podobny problem.

Co do kolejnej sprawy, którą poruszyłem w tym temacie, a mianowicie kwestii szybkości uruchamiania się komputera z xbmcbuntu w moim przypadku jest taki sam jak w przypadku xbmc live tj. ok 55 sekund od momentu włączenia kompa do pojawienia się edenu z menu, na co składa się ok. 15s - POST BIOSU (po małych zmianach) i następnie ok 40s sam czarny ekran, ekran XBMC z migającymi kropeczkami, ponownie sam czarny ekran i na końcu przed edenem z menu - ekran XBMC informujący o wersji eden.

Nadmienię że mam HTPC opartego na platformie ION2 z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom D525 i zintegrowaną grafiką, (płyta Asus AT5IONT-I), pamięć RAM - 2GB i xbmcbuntu 11.0 zainstalowanym bezpośrednio na HDD.

W związku z tym mam pytanko czy to jest mniej więcej standard, czy można to jeszcze przyspieszyć?
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś