KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control

Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/26 20:34 #10814

• DoDe
  • Junior
  • DoDe

• KODI: 14
  • NAS: nie
  • MySQL: tak
  • Sterowanie: Xbox 360 remote control
Witam wszystkich,

posiadam pilot xbox 360 remote control w którym guziki "czerwony" oraz "Last" posiadają ten sam scancode. To samo się tyczy guzików "żółty" oaz "guide".

Czy jest to problem hardwareowy czy da się to jakoś naprawić ponieważ nie mogę ustawić różne czynności na każdym z tych guzików.

Sprawdzałem wszystkie protokoły i działa tylko RC-6.

Za pomoc z góry dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/27 14:18 #10825

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

• KODI: 13.1 Gotham
  • Sterowanie: Pilot od xboxa 360
Mam ten sam pilot i jest to samo.

Re:Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/27 20:33 #10833

• DoDe
  • Junior
  • DoDe

Czyli nie da się nic zrobić. Czy jest to wada fabryczna czy tak ma być i koniec?
Wiem że za 19 zł ile kosztował pilot nie ma co robić problemów ale jednak kupiłem go półtora tygodnia temu i jak się coś kupuje to ma działać a tak nie jest.
Sklep w którym kupiłem powiedział że mam zgłosić to w microsoft. No bez przesady.

Jak radzisz co mam robić?

Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/28 15:22 #10839

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

Możliwe, że to nie jest żadna wada po prostu tak to producent (microsoft) przewidział.

Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/28 18:02 #10841

• Gość

W jakim OS tak jest? Jak w OE to jest tak pewnie dlatego, że są tam popieprzone mapowania (miałem podobnie z pilotem od imona). Nie mam pojęcia który plik za to odpowiada, trzeba przejrzeć wszystkie.

github.com/OpenELEC/OpenELEC.tv/tree/mas...ils/eventlircd/evmap

W moim przypadku odpowiadał za to ircore.evmap. Po przeedytowaniu wszystko działa.

Oczywiście po tym trzeba skompilować OE samemu lub rozpakować SYSTEM narzędzami squashfs tools, zedytować plik i ponownie zbudować obraz.

Re:Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/29 09:02 #10846

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

To nie to.
Kod wysyłany przez pilot jest taki sam w przyciskach czerwony i last oraz żółty i guide.
W OE 3 podmiane mapowania załatwiałem poprzez autostart.sh, od wersji 4 juz nie potrzebowałem nic zmieniac.
Ostatnio zmieniany: 2015/01/29 09:34 przez iborkim.

Ten sam scancode na dwóch przyciskach pilotu Xbox remote control 2015/01/29 09:25 #10847

• DoDe
  • Junior
  • DoDe

Dzwoniłem do Microsoft i powiedzieli mi że faktycznie przycisk czerwony oraz last mogą wysyłać tą samą komendę ale co do żółtego oraz guide powiedział że nie powinno to tak działać.

Radził bym zgłosił to poprzez stronę i oni odbiorą to door-to-door.
Dla 19 zł ile dałem za ten pilot raczej nie będę kombinował i zostawię tak jak jest.
Po drugie by zgłosić trzeba posiadać nr. seryjny konsoli Xbox której nie mam. Może być nr. seryjny jakiejkolwiek konsoli byle numer był.

Nie pozostaje mi nic tylko pogodzić się tym.

Pozdrawiam!
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś