KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Ikony informujące o właściwościach filmu

Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/01 15:00 #455

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

Moje dylematy są następujące:

1. Czy da się ustawić aby XBMC w trybie biblioteki rozpoznawał właściwości filmu także dla DVD (SD / 720p..., kodek, strumień audio, proporcje obrazu)?
2. Ustawienia ikon właściwości wideo (BluRay, DVD, HD-DVD). Jedyną opcją jaką znalazłem w ustawieniach jest: ukryj ikony właściwości wideo z nazw plików. Jednak nieaktywna powoduje, że np. filmy AVI o jakości SD kwalifikuje jako BluRay albo DVD ponieważ większość ma w nazwie zwrot DVDRip lub BluRayRip. Natomiast prawidłowych DVD w ogóle nie rozpoznaje (vide pkt. 1). Da się to jakoś inaczej ogarnąć?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 11:06 #502

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

XBMC jet fajną aplikacją ale czasami kompletnie mnie zaskakuje i wprawia w osłupienie. :(

Mam w bibliotece kilka filmów DVD. Jak pisałem w poście wyżej do tej pory w ogóle nie rozpoznawał mi właściwości video / audio dla tego typu filmów, wszystkie pozostałe bez względu na format rozpoznaje prawidłowo. W miejscach gdzie inne filmy mają flagi np. 720 H.264 dts 5.1 16:9 , w przypadku DVD są puste miejsca.

Jednak ostatnio niespodziewanie, niektóre DVD zidentyfikował i pojawiły flagi np. SD MPEG2 DOLBY DIGITAL 2.0 4:3. Inne nadal pozostały bez zmian i dalej są puste miejsca. Stało się tak chociaż nic nie zmieniałem w opcjach / ustawieniach.

Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? :unsure:

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 11:20 #504

• Piter
  • Autor Artykułów
  • Piter

• KODI: Ostatni stabilny
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Logitech 300i, Logitech K400
  • HTPC: HTPC + RPi
Czyli mowisz ze filmy ktore poprzednio mialy puste miejsca teraz sie jakby zaktualizowaly ?

Czy inne (te z pustymi miejscami) gdy odtworzysz na chwile film i pozniej wrocisz do listy maja juz zaktualizowane ikony?

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 11:45 #506

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

Chyba już wiem o co chodzi. B)
Naprowadziłeś mnie na pewien trop. :) Samo odtworzenie nic nie pomogło, odtwarzane były już wcześniej. Okazuje się jednak, że pomaga (chyba ;) ) kilkukrotne wciśnięcie w trakcie odtwarzania przycisku BACKSPACE lub ESC.

Teraz wszystkie pozostałe też pokazują ikony :) . Co nie zmienia pytania dlaczego tak się dzieje w przypadku DVD i czy tylko u mnie?

Zostaje jeszcze do rozkminienia kwestia problemu z pkt 2 w moim pierwszym poście.

Masz jakieś pomysły?

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 12:01 #508

• smuto
  • Zasłużony
  • smuto

co to jest prawidłowe DVD?
tak dla pomocy
wiki.xbmc.org/index.php?title=Media_flags

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 12:09 #509

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Ha - sam tego nie wiedziałem! Dzieku SMuto
Znaczy ze mozna pomoc XBMC
Most skins have flags for the video source of a media file. This information are obtained from the the filename or the directoryname.

Media can be flagged with following media source flags:

DVD, if the filename contains DVDR, DVDRIP, SDDVD, .iso or .ifo.
Blu-Ray Disc, if the filename contains BLURAY, BLU-RAY, BRRIP or BDRIP.
HDDVD, if the filename contains HDDVD.
SDTV, if the filename contains SDTV or TVRip.
HDTV, if the filename contains HDTV or PDTV.

As an alternative you can set your folder structure to fit the keywords above:

C:\Videos\DVDR\Movie1... on Windows
/mnt/dev1/videos/bluray/movie1 on Linux

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 12:29 #510

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

smuto napisał:
co to jest prawidłowe DVD?
Chodziło mi o to, że przy nieaktywnej opcji ukryj ikony właściwości wideo z nazw plików XBMC oznacza wszystkie filmy mające w nazwie słowo DVD np. DVDRip (a tak ma większość plików), jako DVD. Czyli także te, które nie są DVD tylko np. AVi lub MKV.

Chciałem się dowiedzieć jak spowodować aby bez zmiany nazw plików, XBMC flagował filmy jako DVD tylko te, które faktycznie nimi są.

Kwestia z wyświetlaniem właściwości video / audio w filmach DVD została już rozwiązana.

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 15:23 #525

• smuto
  • Zasłużony
  • smuto

generalnie to może uda nam się w tym temacie wyjaśnić pewną ważną i często myloną kwestie

pl.wikipedia.org/wiki/DVD

DVD to płyta i tyle, może być pełna mp3, a ciągle będzie prawidłową płytą DVD

Twój film DVD ( ja nawet nie wiem czy film na płycie DVD da się dodać do biblioteki) taki kupiony w sklepie to i tak mpeg2video

Ale jak zgrasz taki film na dysk (w obawie żeby się nie zniszczył) to on już nic wspólnego z płytą DVD nie ma i informacji ,że był kiedyś na płycie DVD też w nim nie ma.

Jeżeli cokolwiek miało swoje źródło na płycie DVD to ikonka(flaga) powinna się wyświetlać, a wiedzę o źródle ma człowiek, a może ją przekazać tylko nazywając odpowiednio plik lub folder

skomplikowane to co napisałem

smuto

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 16:30 #527

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

smuto napisał:
...skomplikowane to co napisałem
Wręcz przeciwnie, Twój wykład był bardzo rzeczowy i obrazowy, rzekłbym nawet, że akademicki ;) .

Postawię więc inaczej pytanie. Czy istnieje możliwość aby bez zmiany nazw plików, XBMC flagował źródło filmu jako DVD tylko w tych przypadkach, w których byśmy chcieli?

Na stronie, którą wcześniej podlinkowałeś
wiki.xbmc.org/index.php?title=Media_flags
można m.in. wyczytać, że: "...możesz zmienić rodzaj flagi mediów niezależnie od pliku poprzez edycję tabeli streamdetails...". Przyznaję jednak, iż mój stopień zaawansowania w tajniki XBMC jest niewielki i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Nie wiem też czy możliwość zmiany dotyczy tylko flag informujących o właściwościach video / audio, czy także tych mówiących o źródle filmu.

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 16:49 #528

• smuto
  • Zasłużony
  • smuto

obecnie edycja plików nfo nic Ci nie da, skóry wiedzę o źródle czerpią tylko z nazwy pliku lub katalogu,
np domyślna skóra
<value condition="substring(ListItem.FilenameAndPath,dvd)">dvd</value>

swoją drogą to ąż dziwne, że nie ma opcji z nfo, może czegoś nie wiem

smuto

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/03 17:04 #529

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

smuto napisał:
swoją drogą to ąż dziwne, że nie ma opcji z nfo, może czegoś nie wiem
No właśnie, a może by ten koncept podrzucić tutejszej ekipie od XBMC Toolbox. Tylko nie wiem czy z poziomu XTB byłoby to wykonalne, wszak on informację o filmie zapisuje w nfo :unsure: .

Odp: Ikony informujące o właściwościach filmu 2012/04/05 20:34 #608

• caeruleus
  • Junior
  • caeruleus

Chciałbym jeszcze na chwilę powrócić do tej kwestiismuto napisał:
generalnie to może uda nam się w tym temacie wyjaśnić pewną ważną i często myloną kwestie

pl.wikipedia.org/wiki/DVD

DVD to płyta i tyle, może być pełna mp3, a ciągle będzie prawidłową płytą DVD...
Oczywiście nie można odmówić Ci racji ale jeżeli podpieramy się Wikipedią jako skarbnicą mądrości, to jest też jeszcze taka definicja pl.wikipedia.org/wiki/DVD-Video

Zaś w jej kontekście moje wcześniejsze sformułowanie
prawidłowe DVD
w odniesieniu do filmu jako wiernej kopi z oryginalnego nośnika DVD, nie jest już chyba takim wielkim nietaktem ;) .

Dlatego z tą częścią Twojej wypowiedzi
...Ale jak zgrasz taki film na dysk (w obawie żeby się nie zniszczył) to on już nic wspólnego z płytą DVD nie ma i informacji ,że był kiedyś na płycie DVD też w nim nie ma...
nie mogę się całkiem zgodzić. Z DVD jako nośnikiem owszem ale z DVD jako pewnym standardem / systemem odtwarzania video, to już moim zdaniem trochę wspólnego ma :) .
Ostatnio zmieniany: 2012/04/05 20:45 przez caeruleus.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś