KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Instalacja XBMC live i pare pytań

Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/13 19:10 #712

• krispi
  • Junior
  • krispi

Obecnie mam XBMC jako dodatek do win XP ale meczy mnie właczanie programu po starcie systemu dlatego moim celem jest:
-zainstalowanie wersji Live tak żeby startowała od razu po właczeniu mojego htpc
-najlepiej żeby dało się właczac i wyłaczać sprzęt pilotem, a przynajmniej usypiać i wybudzać, mam pilot na usb zgodny z media center
-czy da się przejść z uruchumionego xbmc do normalnego ubuntu?
-czy da się tak zrobić żeby przy starcie pytał mnie o wybór systemu? win vs xbmc live?
-jak przygotować instalke live na pendrivie bo nie mam napędu w htpc?
-ile sekund startuje xbmc live od momentu wcisniecia przycisku power?

Sorry ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania w artykułach a na forum też raczej nie widzę.
Jeśli są tu odpowiedzi na niektore pytania to bardzo proszę mnie nakierować.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/13 19:22 przez krispi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/13 20:10 #715

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Na poczatek - dlaczego Cie to meczy? Nie mozesz dodac do autostartu ?

Nie sadze aby linux Ci tutaj mocno pomógł - czas staru jest porównywalny, a jezeli jesteś laikiem w temacie to duzo czasu stracisz zanim wszystko pokonfigurujesz (to co znasz z Windows)

Sam uzywalem przez pewien czas Xbmc na ubuntu ale przeproslem sie z Windowsem - bo bylo latwiej skornigurowac mi inne programy i uslugi ktore rowniez chcialem miec na HTPC
Teraz komputer jest hibernowany gdy jest nieuzywany (a w zasadzie jest w smart hibernate), wlacza sie pilotem i jest gotowy w kilkanascie sekund (pewnie cos kolo 15)

Gdybys jednak sie upieral na Linuxa to:

* Tak można zainstalowac bez problemów Live normalnie na dysku, troche wiecej kombinacji wymagac bedzie utrzymanie 2 systemow (WIndows i Linux) i menu wyboru
* instalacja na USB powinna byc identyczna jak z np z Ubuntu (troche przykladowych linków nizej)
* co do czasu startu gdzies czytalem ze opcja z pendrive jest najszybsza, ale wiem ze kazdemu startujeto inaczej, niektorzy wola OpenElec inni dystrybucje dostosowane do procesorów itp

Polecalbym Ci jednak pocwiczyc opcje z USB - sam sie przekonasz czy warto isc w ta strone i nie skopiesz sobie Windowsa :)

forum.programosy.pl/botowalny-linux-z-pendrive-vp933224.html

www.trochetechniki.pl/Jak-zbudowac-kompu...cja-XBMC,t,4406.html

alaindeklerk.wordpress.com/2011/01/13/in...on-an-usb-pen-drive/

Odp: Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/13 20:56 #718

• krispi
  • Junior
  • krispi

Mam xbmc w autostarcie ale zanim odpali to trwa to chyba ponad minute od momentu wcisniecia power.
Ok ale gdybym został przy XP to jak zrobić żeby startował i wyłączal sie z pilota?
Rozumiem że zupełnie nie da się wyłaczyć ale chociaż zhibernować ?

Przemysle jeszcze temat Live ubuntu, a móglbyś napisać ile dokładnie startuje taki system przy procesorze Atom i 2GB ramu. Pisze o HDD a nie pendrivie.

Gdzieś czytałem że xbmc nie wspiera dekodowania sprzętowego HD dla windowsa xp a tylko dla seven i visty. Czy to ciągle prawda czy poprawiono to? Musze przyznać że niektore filmy 1080p ostro mi klatkują. Mam karte ION i Atoma 330.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/13 21:01 przez krispi.

Odp: Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/13 21:12 #719

• Piter
  • Autor Artykułów
  • Piter

• KODI: Ostatni stabilny
  • Sterowanie: Logitech 300i, Logitech K400
  • HTPC: HTPC + RPi
krispi napisał:
Mam xbmc w autostarcie ale zanim odpali to trwa to chyba ponad minute od momentu wcisniecia power.
Ok ale gdybym został przy XP to jak zrobić żeby startował i wyłączal sie z pilota?
Rozumiem że zupełnie nie da się wyłaczyć ale chociaż zhibernować ?

Przemysle jeszcze temat Live ubuntu, a móglbyś napisać ile dokładnie startuje taki system przy procesorze Atom i 2GB ramu. Pisze o HDD a nie pendrivie.

Gdzieś czytałem że xbmc nie wspiera dekodowania sprzętowego HD dla windowsa xp a tylko dla seven i visty. Czy to ciągle prawda czy poprawiono to? Musze przyznać że niektore filmy 1080p ostro mi klatkują. Mam karte ION i Atoma 330.

Minutę ?? Jakos wybitnie dlugo... Nie masz ustawionego jakiegos scanowania na starcie ?
Jaki masz pilot, jakie rozwiazanie wykorzystujesz ?

Tak nie ma oficjalnie wsparcia dla sprzetowego dekodowania w XP - technicznie jest możliwość ale musialbys sam sobie skompilowac taka wersje :)

Nie wiem ile startuje - w twojej konfiguracji. U mnie jak u Zbycha - mam hibernacje i XBMC zawsze jest wlaczony na pierwszym planie i wowczas mowimy o 20sekundach - ale w zasadzie ja nie wyłączam mojego HTPC :)

Odp: Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/14 12:05 #725

• krispi
  • Junior
  • krispi

Skoro nie ma wsparcia HD w XP to jakiego systemu najczesciej uzywacie i polecacie? Siodemke?
Ja nie mam duzych wymagań, stabilne odtwarzanie filmow HD, Youtube HD i przegladarka internetowa. Do tego stabilny klient torrenta dostępny przez webui.
Może zainstaluje dzisiaj LIve na penie i zobacze jak to działa.
I moglby ktoś napisać jak zrobić żeby wychodził z hibernacji i wchodził z pilota? Co to jest smart hibernacja?
Ostatnio zmieniany: 2012/04/14 12:06 przez krispi.

Odp: Instalacja XBMC live i pare pytań 2012/04/15 00:00 #731

• Piter
  • Autor Artykułów
  • Piter

• KODI: Ostatni stabilny
  • Sterowanie: Logitech 300i, Logitech K400
  • HTPC: HTPC + RPi
Każdy używa co innego - ale chyba faktycznie W7 jest najbardziej popularne
(Chociaż ja sam używam XP :) )

Napisz jakiego masz pilota jaki sprzęt i jaki software uzywasz aby pomóc

Zob np to:
www.avforums.com/forums/home-entertainme...ing-ir-receiver.html

www.avsforum.com/avs-vb/archive/index.php/t-1354791.html

jezeli chodzi o smart hibernation to Zbychowi chodzilo o ten rodzaj hibernacji gdzie komputer mozna wciaz wybudzić poprzez zdarzenie odebrane przez iRDA, USB, czy tez programowo (czyli plyta musi byc wciaz zasilana i gotowa odebrac sygnal)
Ostatnio zmieniany: 2012/04/15 00:01 przez Piter.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś