KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka)

XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/17 18:31 #781

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

Dlaczego po usunięciu z biblioteki i zaktualizowaniu jej nie wczytuje nam okładki jako plakatu z xtb ? W katalogu mam pliki folder, poster .jpg i nie wczytuje ich jako okładki dla filmu tylko domyślną z scrapera filmweb. Dopiero gdy dam w xbmc pobierz ikonę wybiorę odpowiednią, wyeksportuję pliki i , usunę dany film z biblioteki i zaktualizuję to pojawia mi się wybrana okładka dvd. Nie zapisuję nfo w xtb - czy to tego wina ? bo fanart pojawia się z automatu wybrany bez zapisywania .nfo
Ostatnio zmieniany: 2012/04/17 18:38 przez djwozik79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/17 20:47 #788

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Wg mnie musisz nowe info zaladowac aby odswierzylo sie - zreszta warto sprawdzić :)
folder.jpg potrzebny jest do tego aby w trybie podgladu plikow pokazywalo ikonki - to nie jest do biblioteki uzywane

poster.jpg to chyba XTB nie tworzy? A przynajmniej nie ten nowy

plik TBN uzywany jest jako okladka filmu - ale wg mnie jezeli byl film w bibliotece i go usuniesz to XBMC nadal z kesza bedzie pociagal, dlatego nalezy odswierzyć z NFO

PS Dlaczego nie eksportujesz NFO z xtb ?

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/18 15:58 #824

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

Dlatego, że mam przerobione dużo plików nfo, które utworzyłem za pomocą scrapera smuto i wyedytowałem. Chciałem osiągnąć efekt :
1 org tytuł zostaje
2 tytuł wyświetlany filmu ma być w języku angielskim, bądz też polskim jeżeli film jest produkcji polskiej
(dlaczego, a dlatego aby mieć ładnie wszystko posortowane, i wiedzieć gdzie szukać filmu, tłumaczenia tytułów filmów są różne i w wielu przypadkach znaczą co innego jak oryginalny tytuł)
po za tym filmweb.pl ma bałagan z tytułami i wiele razy spotkałem się z wyświetlaniem tytułu głównego w filmweb w języku angielskim (choć mają dodany tytuł polski) lub odwrotnie, a w ten sposób robi się bałagan w bazie xbmc i nie wiem gdzie szukać danego filmu.
3 okładkę i fanart dostosowuję sam i w razie gdyby zmieniał instalację, chcę aby doczytało mi info o filmie wraz z okładką i fanartem z dysku a nie z netu.
4 Używam sortitle w języku eng który też mam już poustawiane, a w xtb nie widzę takiej możliwości.
5 Ustawiam tagline jako tłumaczenie polskie tytułu (najczęściej z filmweb)
W ten sposób mam na dole oryginalny tytuł (w większości eng) i wiem czego gdzie szukać, a tytuł polski mam wyświetlany u góry ekranu.
Trochę czasu nad tym spędziłęm, i na dzień dzisiejszy xtb nie daje mi wszystkich możliwości.
Ale dlatego, że przy poprzedniej wersji xbmc nie zapisałem fanartów i okładek na dysk , mam okazję wypróbować do tego xtb. Zostawiając stare info, dodaję nowy fanart i okładkę bez zapisu .nfo . Myślałem, że xtb zapisze mi też w xbmc okładkę (poster), ale niestety nie mogę tego uzyskać (najwidoczniej z powodu nie zapisywania .nfo
Dodatkowo, scraper smuto zawiera parę może i zbędnych informacji, ale zawsze to inaczej wygląda w xbmc z tymi informacjani , niż bez nich.(studio, file info)
A jeszcze raz edytować wszystko do nowa to mi się nie chce. Do tworzenia nowo dodanych filmów do bazy będę używał zapisu .nfo z xtb + wcześniejsza edycja tytułów i puent, a dodatkowo sortitle przy ręcznej edycji .nfo
Ostatnio zmieniany: 2012/04/18 16:01 przez djwozik79.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 17:44 #843

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

W takim razie inaczej, jak to ustawić, aby na nowo zainstalowanym xbmc wczytał mi okładkę którą ustawiłem w wcześniejszej wersji xbmc (chodzi mi o doczytywanie z lokalnych plików).

Czy zapewni mi to
1 scraper + ustawienie wybranej okładki i export (z fanartami itd)
2 Wybór w Xtb i zapis .nfo
Ostatnio zmieniany: 2012/04/19 18:06 przez djwozik79.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 18:15 #845

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Jeżeli mówisz o wybraniu okładki w XTB (czyli tutaj zawsze musi być link do obrazu w internecie), zapis do NFO (to bedzie wciaz link obrazu w necie) - nie powinno być problemu ze wczytaniem do nowej instancji.

Jezeli mowisz o wskazaniu lokalnego zdjecia to xtb nie ma obecnie takiej opcji
Wydaje mi sie ze zapis do nfo w formacie file:\\D:\xxx\obraz.jpg tez powinien zadzialac - jezeli tak to mozna by było dodac taki ficzer

Najprosciej bedzie jednak jak poprobujesz i przetestujesz (i powiesz nam czy dziala czy nie)
A wtedy ew zobaczymy co da sie zrobicć z tym fantem....
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 18:21 #846

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

mowię o wyborze w xtb i zapisie .nfo, ale tak aby w nowej instalacji np po formacie xbmc wczytał mi już wybraną wcześniej okładkę , a nie że będę znowu musiał robić to od nowa (oczywiście z plików lokalnych)

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 18:58 #847

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

Chyba wiem o co ci chodzi

Więc w chwili obecnej xtb potrafi tylko zapisać linki do plików w internecie

Jeżeli ustawisz jakiś fanart a plik zniknie z internetu stracisz go (tj będzie wciąż na dysku) i będziesz ręcznie musiał go wskazać w xbmc

Zrobię testy z plikami lokalnymi i jak działa to tak jak myślę to wydam nowa wersje xtb dziś lub jutro która to powinna załatwić

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 19:00 #849

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

Wprowadzasz wiele przydatnych poprawek, i to bardzo szybko, fajnie, że ktoś ma ochotę i siły się tym zajmować.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/19 19:27 #850

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

Dzięki miło mi to słyszeć :)

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/20 22:23 #868

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

Maciey, powiedz mi dlaczego xtb pobiera 2 różne postery ?
Gdy dodamy do biblioteki xbmc a później uruchomimy xtb i najedziemy na nowo dodany film widzimy okładkę (inną niż pobrana za pomocą scrapera, w tym momencie tworzy nam folder.jpg i nazwafilmu.tbn) a inną widzimy gdy klikniemy Filmweb (wtedy mamy do wyboru różne, ale główna nam się zmienia i ponownie zapisuje folder.jpg i nazwafilmu.tbn )

Troszkę przeszkadza mi, że xtb nie tworzy kopii plików które już mamy, bądź też nie ma blokady informacji które już dodaliśmy do biblioteki (z www, z .nfo, ręcznie). O co chodzi,
Mamy ustawioną okładkę za pomocą scrapera (przyjmijmy brak fanarta) , uruchamiamy xtb, klikamy na tytuł dodanego filmu i z automatu tworzy nam się folder.jpg i nazwafilmu.tbn zmieniając nam okładkę , czego nie widzimy w xbmc nie usuwając filmu z biblioteki, ale przy czyszczeniu i ponownej instalacji będziemy mieli inną okładkę dlatego, że wczyta nam ją z plików które xtb utworzył bądź nadpisał.
Teraz sytuacja gdy doczytujemy informację z filmweb`u w xtb i nie zapisujemy .nfo .
Doczyta i z automatu nam zapisze nową, inną okładkę (choć przed chwilą ustalił inną) i doda nam m.in. nazwafilmu-fanart.jpg. Który przy ponownym uruchomieniu wskoczy nam jako domyślny w przypadku brakującego fanart (tu +). Ale okładki nam nie zmieni .
Teraz przyjmijmy sytuację gdy ustawiliśmy sobie w xtb fanart i okładkę taką jaką chcemy (nie taką jak wczytuje nam xtb po kliknięciu w filmweb), i np dodatkowo nie było ciekawego fanarta lub nie było go wcale. Znajdujemy ciekawy w innym źródle i zapisujemy go jako nazwafilmu-fanart-jpg. W tej chwili mamy wszystko ok, oprócz tego, że gdy przyjdzie nam coś ponownie poprawić (bo jednak okładka nam nie pasuje) przy ponownym dociągnięciu informacji nasze obrazki znowu zostają zmienione na domyślne i znikają nam z dysku. Może by robił jakieś kopie plików folder.jpg, nazwafilmu.tbn i nazwafilmu-fanart.jpg ?

No i te pliki folder.jpg i nazwa filmu.tbn czemu są tworzone dwukrotnie i mają inną zawartość ?

Po edycji, zawsze usuwaj go z .nfo aby przy aktualizacji mieć zawsze najnowsze dane.

Z czego xtb odczytuję i gdzie zapisuje zawartość dla danego filmu (fanarty itd.) z plików w katalogu z filmem, z xbmc , czy też może ma zawarte w swoich plikach jakieś informacje na ten temat ?
Ostatnio zmieniany: 2012/04/21 07:40 przez djwozik79.

Odp: XBMC Aktualizacja biblioteki - problem ikona filmu (okłądka) 2012/04/21 10:54 #880

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

Właśnie rozgrzebalem temat fanartow i posterów faktycznie jest trochę do poprawy

Mam nadzieję poprawić wiele w najbliższym czasie

Opisze wszystko z nowa wersja
Wówczas możemy wspólnie potestowac
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś