KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem

buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem 2012/04/25 09:23 #928

• hrynio
  • Junior
  • hrynio

Mam taki problem, gdy otworze biblioteke filmow ( wiele pozycji, skin Confuence, tryb wyswietlania Fanart, win7, 1gb ram, dysk sata 7200rpm 8mb cache) i przegladam pozycje jest problem z buforowaniem ikon filmow. Czasami przewijanie pozycji dziala plynnie ale zadko, czesto przeskakuje klatkowo, tnie, skacze, wczyta puste pole a po chwili doczytuje obrazek.

Tez tak macie?
Ostatnio zmieniany: 2012/04/25 10:33 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem 2012/04/25 17:07 #940

• deckard
  • Junior
  • deckard

Coś podobnego miałem na netbooku na Atomie z 1GB ramu, dysku 5400 i windows 7 starter na pokładzie, ale przy takim sprzęcie to zrozumiałe. Ponieważ tą maszynkę do oglądania filmów używałem od wielkiego dzwonu (wielkość ekranu/problemy z płynnością przy 1080), to wyłączyłem wyświetlanie fanartów, co w znacznym stopniu zniwelowało ten problem.

Poza standardowymi radami w rodzaju "zrób defragmentację dysku", lub "zwolnij RAM" nie mam żadnej konkretnej rady.

Odp: buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem 2012/04/25 18:51 #946

• hrynio
  • Junior
  • hrynio

U mnie problemu z plynnoscia 1080p nie ma. Filmy z ogromnym bitratem video chodza plynnie.
Sadze ze to jakis problem z rozmiarem bufora pod thumbnails. Pewnie przesiadka na ssd by rozwiazala problem :]

Odp: buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem 2012/04/25 19:09 #947

• djwozik79
  • Bywalec
  • djwozik79

A jak dasz mu chwilę pomyśleć bez twojej ingerencji w przeglądanie, powiedzmy 1-2 min po wejściu w bibliotekę dalej to samo ?

Odp: buforowanie ikon filmow w trybie biblioteki - problem 2012/04/25 20:20 #948

• hrynio
  • Junior
  • hrynio

Wtedy tak na 30% razy uda sie plynnie przegladac. Czasami pomaga przejscie o jedna pozycje w odwrotna strone niz chcemy przegladac. Lecz po wyjsciu z biblioteki, i po ponownym powrocie do niej znowu zwalnia.

W innych widokach, np "plakat" lub "o mediach" nic takiego nie wystepuje.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/25 20:23 przez hrynio.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś