KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

TEMAT: Kodi i przekazywanie DTS-HD lub TrueHD na wzmacniacz

Kodi i przekazywanie DTS-HD lub TrueHD na wzmacniacz 2018/02/16 14:01 #16768

• Kvothe7
  • Junior
  • Kvothe7

• KODI: Krypton
Witam was wszystkich :)

Od dobrych 2 tygodni szukam chyba już wszędzie rozwiązania problemu przekazywania dźwięku DTS-HD lub TrueHD do amplitunera po przez HDMI w kodi krypton 17.6 jak też i w wcześniejszych wydniach.

Standardowo używam do kodi rasberry pi 3 (LibreELC) ale doszedłem już do tego, że to może być za słaby sprzęt przynajmniej do materiałów 4k ale może też i DTS-HD (pliki video z DTS-HD mam i w 4k jak i 1080p, 720p) . Dla tego kombinowałem też na dość mocnym kompie ( Intel I7, 16GB ram i GeForce).

Amplituner to Denon AVR-X4400H z konfiguracją głośników 5.1.4 ( dostosowany do dolby atmos). materiały video odpalałem zarówno z Nas jak i dysku komputera.

Mam kilka materiałów testowych video z wyżej wymienioną ścieżką dźwiękową i niestety nie mogę sobie z tym poradzić. Kodi uparcie przekazuje ze stratą do zwykłego DTS, a w ustawieniach nawet nie mam funkcji przekazywania DTS-HD tylko sam DTS.
Ten sam materiał odpalam na tym samym komputerze za pomocą Media Player Classic, który zainstalowałem wraz z najnowszym pakietem k-lite codec pack (gdzie mogę w ustawieniach przekazywać DTS-HD jak i TrueHD) i wszystko jest super amplituner pokazuje prawidłowo DTS-HD a przy innych materiałach nawet upragnione Dolby Atmos. Także sprzęt i materiał są w 100% dobre, a Kodi nie chce współpracować :(

Błagam :) jeżeli ktoś coś wie jak sobie z tym poradzić, proszę podpowiedź

Z góry dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś