KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wycinanie reklam na HTPC

Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/18 21:37 #3691

• bratmat
  • Junior
  • bratmat

Witam
Trochę pogoglowałem w temacie wycinania reklam z nagranych materiałów za pomocą HTPC (WMC7 i inne) i stwierdziłem że panuje przynajmniej na stronach polskich totalna czarna dziura. Sam używam w tej chwili testowo comskipa ze względu na to że jest relatywnie tani 10$. Mam mieszane uczucia bo nie wycina wszystkiego ale to podobno kwestia comskip.ini - czyli ustawień. Może ktoś także bawi się tym softem i chciałby udostępnić swoje ustawienia do testów. Jest to bardzo pożyteczna sprawa.
W tej chwili nie wycinam reklam tylko je oznaczam i Windows media center automatycznie je wymija podczas oglądania. Jedyną wadą która będzie trudna do wyeliminowania sa materiały promocyjne stacji które są emitowane najczęściej między reklamami (posiadają one logo stacji a program wycina reklamy właśnie na podstawie braku loga)
Ostatnio zmieniany: 2013/02/18 21:37 przez bratmat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 06:12 #3692

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Comskip na linuxa jest za darmo :) trochę testowałem i nie bardzo mi to działało, na razie odpuściłem. Czy robisz w xbmc coś więcej aby zaczytal "wycięcia"? Masz jakoś podefiniowane loga?
VDR ma też swój plugin który działa chyba na podobnej zasadzie.

Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 12:37 #3694

• bratmat
  • Junior
  • bratmat

comskip na windowsa także darmowy, ale jeśli chcesz obsługę procesorów wielordzeniowych lub plików WTV (windows media center 7) to musisz zainwestować w projekt comskip :-) Tak naprawdę to dopiero zaczynam testować. Miałem wersje 0.81.053 ale okazało się że ma buga i nie pracuje poprawnie LIVE. Teraz korzystam z Windows Media Center do nagrywania oraz XBMC do oglądania Weebtv oraz sporadycznie Live TV z karty DVB-T przez port DVBViewer. Nie za bardzo lubie xbmc do LiveTV ponieważ brakuje mi TimeShift. Próbowałem wtyczke MediaPortal jednak kosmicznie wolne przełączanie kanałów mnie zabiło. Jeśli chodzi o Comskip to można gdzieś zapodać mu loga stacji ? Z tego co zobaczyłem w debug window to z polskimi stacjami naziemnymi rozpoznanie loga idzie mu całkiem nieźle.

Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 16:12 #3696

• nicram
  • Junior
  • nicram

Też się podepnę do tematu. Generalnie chodzi mi o coś do wycinania reklam, przycinania plików .mkv nagranych np. w tvheadendzie.
Próbowałem mkvmerge ale on nie tnie a jedynie łączy pliki w całość lub odwrotnie. Avidemux, ale ma problemy z kilkoma ścieżkami audio :/
polecicie coś?
z góry dzięki.

Odp: Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 16:53 #3697

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
VideoReDo - niestety nie jest darmowe

Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 19:39 #3700

• bratmat
  • Junior
  • bratmat

Dzisiejsze nagranie z POlshitu (czarodziejki) 100% sukcesu na WMC. Nagranie zostało poprawnie oznaczone. Zmieniłem wersje comskipa z 081.0.53 na 081.0.52. Teraz muszę tylko wygoglować z jakiego typu plików korzysta XBMC przy pomijaniu reklam
Ostatnio zmieniany: 2013/02/19 19:40 przez bratmat.

Odp: Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 21:21 #3706

• nicram
  • Junior
  • nicram

marx napisał:
VideoReDo - niestety nie jest darmowe
hmm, a coś darmowego?

Wycinanie reklam na HTPC 2013/02/19 21:22 #3707

• bratmat
  • Junior
  • bratmat

może virtualdub ?

kurcze nie łyka kontenera MKV

musi być AVI
Ostatnio zmieniany: 2013/02/19 21:25 przez bratmat. Powód: przetestowane nie działa z MKV
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś