KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tuner DVB-T - co polecacie.

Tuner DVB-T - co polecacie. 2013/04/03 19:14 #4367

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
W związku z tym, że nc+ proponuje mi oferty nie do zaakceptowania, jestem zmuszony zrezygnować z telewizji satelitarnej.

Chcę zacząć zabawę z tunerem DVB-T i PVR jednak zanim zacznę się zagłębiać w temacie potrzebuję informacji jaki tuner kupić. XBMC mam postawione na PC - Windows 7 64-bit. Planuje wywalić antenę kierunkową za okno bo mieszkam w bloku na 6 piętrze 42km od nadajnika bez żadnych przeszkód.

Pytania:
1. Czy pierwszy lepszy będzie dobry?
2. Czy jest coś na co trzeba zwrócić uwagę?
3. Czy telewizję można oglądać w XBMC czy w osobnym programie uruchamianym poprzez Advanced Launcher?
4. Czy kanały trzeba przełączać pilotem od tunera czy może XBMC potrafi przejąć tą funkcje?
5. Czy istnieje coś takiego jak Guide/EPG?
6. PVR - rozumiem, że wduszam przycisk i nagrywam na dysk komputera a później odtwarzam, tak to działa?
7. PVR - oglądanie i nagrywanie innego kanału jest możliwe?

Pzdr.
Regss.
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image
Ostatnio zmieniany: 2013/04/03 23:01 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Tuner DVB-T - co polecacie. 2013/04/03 20:09 #4370

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Przede wszystkim polecam linuxa, który będzie działał non stop, gdyż przy pvr jest to zdecydowanie przydatne. Nowoczesny, energooszczędny pc w pełni kompletny (bez dysku) kosztuje ok 600 zł. Podpinasz do tv po hdmi i masz htpc.
Jeśli jednak upierasz się na windows to z jedna sprawa masz łatwiej - sterownikami. Wszystkie tunery mają pod windows.
Najstarszy to af9015 - raczej nie polecam. Popularne i dobre są te na ite 9135. Najnowsze i ponoć najlepsze są na realteku.
Osobiście używam mediatech mt4168. To tuner dualny, kosztuje w carrefour 100zł. Da radę nagrywać i odtwarzać kilkanaście kanałów na raz.
Co do pvr - xbmc ma tylko pluginy. Na linuxa poleciłbym VDR, na windows to np media portal.
Plugin musisz mieć i xbmc i w pvr. Wtedy xbmc pozwala na pełną kontrolę.

Odp: Tuner DVB-T - co polecacie. 2013/04/03 20:39 #4371

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
Czyli do zrobienia.

Dotychczasowe HTPC stoi na Windowsie bo pełni rolę awaryjnego kompa kiedy żona zajmuje laptopa ;) oraz jako konsola do gier z podpiętymi padami a z tym byłby chyba problem na linuxie. Pod znakiem zapytania stoi też: karta muzyczna i przepuszczenie przez nią cyfrowego audio do kina przez optyczny SPDIF, pilot i EventGhost czy wybudzanie przez WOL.
U mnie komp w stanie wstrzymania (nie hibernacji) jest gotowy do pracy po 2 sekundach. Nie wiem czy da się zrobić to w linuxie. Ale to inny temat.

Przydało by się coś w miarę uniwersalnego działającego na obu systemach, ale już mi coś rozjaśniłeś wiem czego szukać.

A co z wymaganiami systemowymi? Bo mój HTPC to leciwy sprzęt w prawdzie radzi sobie z 1080p ale czasem potrafi przyciąć przy bardziej wymagającym bitrate.

Athlon 64 3200+ z HD4200 integra (DXVA) + 2GB RAM
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image
Ostatnio zmieniany: 2013/04/03 20:45 przez Regss.

Odp: Tuner DVB-T - co polecacie. 2013/04/03 21:28 #4380

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • Sterowanie: Logitech Harmony
W linuxie jest tylko lepiej :) windows tylko udaje że się obudził podczas gdy linux jest już dawno gotowy do pracy. Wiem bo używam wstrzymania odkąd tylko się pojawiło jeszcze w bodajże w2k.
Co do sprzętu - celeron za 150 zł ciągnie wszystko na swoim gpu, a dodatkowo pobiera malutko prądu.
Przyszłościowo niezłym rozwiązaniem może być jakiś arm - one sa bardzo tanie, ale teraz to jednak ma pvr jeszcze się nie nadaje, bo chyba żaden pvr nie został sportowany.
Ostatnio zmieniany: 2013/04/03 21:30 przez marx.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś