KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kilka pytań od laika na temat TV w PC

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/02/16 20:24 #8056

• guma89
  • Junior
  • guma89

Witam,

Z góry przepraszam jeśli odpowiedź już gdzieś padła, ale przeczytałem dostępne artykuły, przeszukałem forum i nadal niewiele z tego rozumiem. Udzielane na forum odpowiedzi są zbywające, jakby wszystko było jasne, a chyba nie o to chodzi.

Zacznę więc po kolei.

Płacę 60 zł za n tv, jest w tym sporo kanałów, w tym ponad 30 HD. Każdy ma jednak pewnie ten sam problem, czyli płaci za kanały, których w praktyce nie ogląda.

Kanałów które faktycznie oglądam jest pewnie z 10 - dlatego trafiłem tutaj i szukam sensownego wyjścia.

Trafiłem na artykuł: Telewizja na żywo w XBMC i pomyślałem, że to może być to czego szukam.

Zrozumiałem, że potrzebuję zainwestować w 2 rzeczy:
- kupić tuner tv
- wykupić licencję DVBViewer

Zanim jednak wyłożę pewną sumę, praktyczny przykład:
- chciałbym zrezygnować z n tv i mieć możliwość oglądania Discovery HD, Nat Geo Wild i np. TVN HD. Celowo wymieniłem kilka przykładów, niedostępnych w tv naziemnej.

Pobrałem wersję demo programu, bo chciałem zobaczyć czy te kanały są dostępne. Są - komunikat jednak informuje, że potrzebuję wyżej wymienionego tunera.

Załóżmy więc, że kupuję taki model: AVerMedia Hybrid AVer3D CaptureHD. Porównując do innych tunerów - drogi, ale jeśli miałbym dzięki temu zaoszczędzić na abonamencie -warto.

- czy do czegoś takiego podłączam bezpośrednio antenę satelitarną?
- Czy po zakupie będę mógł po prostu oglądać wyżej wymienione kanały?
- Jeśli nie, bo np. sygnał jest kodowany (niestety nie wiem na czym polega sygnał kodowany, tak jak pisałem - jestem laikiem), to co jeszcze jest mi potrzebne? w którymś wątku ktoś wspomniał, że trzeba wykupić jakiś pakiet i w jakiś sposób czytać kartę - ale może coś pomieszałem.

Podsumowując: szukam oszczędności, lubię dobrej jakości obraz - czy w dobrą stronę kombinuję? Proszę o odniesienie się do możliwie największej ilości moich pytań, myślę że nie jestem jedyny w szukaniu tych odpowiedzi i liczę, że pomoże to kilku osobom w przyszłości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/02/17 08:17 #8058

• Gość

Po pierwsze nie pchaj się w DVBViewera i XBMC i Windows. Jest to najgorsze połączenie i ma pełno wad (np. nie działa timeshift). Stabilność na słabym poziomie (no może jak korzysta się tylko z DVB-T to jeszcze jako tako działa, ale już przy 300 kanałów, to porażka).

Polecam Openelec + Tvheadend.

Po drugie, do odbioru telewizji potrzebujesz tunera DVB-T (do naziemnej) i DVB-S2 do satelitarnej. Link, który podałeś obsługuje tylko DVB-T i funkcje zgrywania wideo (zbędna raczej). Jako tuner DVB-S2 polecam TBS 6922:

www.tbsdtv.com/products/tbs6922-dvb-s2-tv-tuner-pcie-card.html

W Polsce nie kupuj bo kosztuje 2 razy więcej niż na ebayu.

Taki zestaw odpali tylko niekodowane programy z satelity. Jak chcesz jeszcze naziemne to trzeba tuner DVB-T (jakieś 50 zł).

Do kodowanych trzeba czytnik kart kodowych (Phoenix), w przypadku Openelec także Oscam i kartę zdatną do takiej pracy. W tym punkcie dużo nie pomogę, bo się w to nie bawiłem.

Zbyt dużo pytań zadajesz, zadaj jakieś konkretne bo to o co się pytałeś to sensowna odpowiedź zajęła by bardzo dużo.

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/02/17 13:15 #8060

• arnie
  • Bywalec
  • arnie

• KODI: 15.2
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Ja jeszcze dodam od siebie :
jeżeli masz kartę cameleona to ją odpalisz w tunerze używając czytnika , a jeżeli masz sparowaną z nowym tunerem NC+ to nie odkodujesz kanałów. W "te klocki" trzeba posiadać trochę wiedzy , niestety.
Jak chcesz nadal oglądać w XBMC to zainteresuj się odpowiednimi wtyczkami ...ale tu o nich na tym forum pisać nie wolno.Dalej nie pomogę. ;)

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/02/27 16:33 #8185

• Etharr
  • Junior
  • Etharr

• KODI: 17.1 Krypton
  • Sterowanie: XBox 360 Black Remote
  • HTPC: OrigenAE S16V Black, AMD A4-5300, Kingston 4GB, DD DVB-S2 Cine v6, DD Octopus CI, Samsung 850 EVO 3 250GB, 5x 3TB HDD
Niekoniecznie trzeba się bawić w softcamy.
Można po prostu kupić kartę z modułem CI i odpowiedni moduł CAM (np. TBS 6928).
Przy czym w przypadku programów, które Cię interesują tak naprawdę nie masz wyboru i musiałbyś wybrać ofertę nc+ mix z ich modułem CAM.
Oczywiście taka zabawa jest droższa i niestety, biorąc pod uwagę, że moduły CAM, które dostarczają polskie platformy są jedno strumieniowe, więc o multiroomie możesz zapomnieć.
Pominę możliwość korzystania z kart takich jak TBS 6991 i dwóch kart CAM i dwóch abonamentach.
Ostatnio zmieniany: 2014/02/27 16:38 przez Etharr.

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/03/09 10:03 #8285

• piotrasd
  • Junior
  • piotrasd

nie polecam rozwiązań z modułem + tuner SAT (same minusy)

- Cena modułu w kartą
- Cena tunera z gniazdem CI
- Kompatybilność (programowa jak i hardwarowa)
- Szybkość działania
- 1 Strumień

Najlepiej Softcam + czytnik na phoenix
z modułami jest ogólnie problem - np. z Tvheadendem który nie ma supportu CI
VDR osbługuje ale z doświadczenia wiem ze róznie to działa, zalezy to i od tunera jak i samego modułu.

Co do samego tunera polecam DVBSky które są sporo tańsze od TBSa i mają nowsze chipsety, również są i szybsze

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/03/09 20:55 #8308

• Gość

piotrasd napisał:
Co do samego tunera polecam DVBSky które są sporo tańsze od TBSa i mają nowsze chipsety, również są i szybsze

Co rozumiesz przez to, że są szybsze?

Re:Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/03/09 22:55 #8309

• piotrasd
  • Junior
  • piotrasd

Szybciej locka łapie, po zmianę kanałów

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/03/09 23:02 #8310

• Etharr
  • Junior
  • Etharr

• KODI: 17.1 Krypton
  • Sterowanie: XBox 360 Black Remote
  • HTPC: OrigenAE S16V Black, AMD A4-5300, Kingston 4GB, DD DVB-S2 Cine v6, DD Octopus CI, Samsung 850 EVO 3 250GB, 5x 3TB HDD
Masz rację tylko w jednym, że rozwiązanie z kartą na moduły CI CAM jest droższe.
W kwestii pozostałych się mylisz:
A. Nie włożysz karty sparowanej z modułem CAM do czytnika, bo nic to Ci nie da.
B. Moduły CAM są wielostrumieniowe. 2-4 biorą na miękko.
C. Wyjątkiem są moduły sparowane z kartą od nadawców, które rzecz jasna są 1 strumieniowe, ale takich i tak nie włożysz do czytnika.
D. Pomijasz kwestie legalności używania softcamów, a są one nielegalne.
E. Z softcamami jest dodatkowy problem z przechodzeniem uprawnień.
F. Poza światem Linuxa, na którym jest problem z CAM, jest jeszcze świat Windowsa, na którym działa to bez problemów.

Sam posiadam kartę 2xDVB-S2 z firmy Digital Devices plus kartę Ci tej samej firmy.
I nie mam problemów z kompatybilnością ani z jednoczesnym oglądaniem kanału z jednego transpordera i nagrywaniem z innego.
Ostatnio zmieniany: 2014/03/09 23:04 przez Etharr.

Kilka pytań od laika na temat TV w PC 2014/03/10 00:00 #8311

• piotrasd
  • Junior
  • piotrasd

tutaj nie ma sie co kłócić i udowadniać racji :) bo obydwoje mamy
Windowsa nie brałem pod uwagę (a tam faktycznie temat driverów lepiej wygląda przynajmniej jeśli chodzi o obsługę CI), dlatego pisałem o programach linuxowych, co do kompatybilności
pisząc to miałem właśnie na myśli ze na rynku jest trochę tunerów DVB na moduły, tylko ze to wygląda tak ze nie ma żadnego który wspiera 100% każdy, wystarczy poczytać po forum np. część działa z Starymi modułami Polsatu z nowszymi juz ma problem i tak, samo wygląda sytuacja z modułami od innych dostawców czasami z tymi CI+ jest problem czasami nie, i to tez pod Windowsem, więc to rozwiązanie wymaga dobrze przetestowanie wyboru karty i modułu - Czy na pewno będzie chodzić.
(nie możemy powiedzieć kupuj pierwszą lepszą karte z CI i moduł ;) )
stąd moje stwierdzenie - Kompatybilność (programowa jak i hardwarowa)

Akurat twój tuner Digital Devices jest jednym z lepszych ale i droższych.
(Liste obsługiwanych modułów ma dłuższą na pewno niż inne)

ale trzeba uświadomić tez o kosztach tego zakupu ? cena 150eur ? + dostawka CI 80eur + karta z modułem ? Ludzie w tej cenie mają całe HTPC :)

A osoba zadająca pytanie mówi szuka oszczędności :)

Co do parowań kart masz racje (nie które są parowane inne nie)
Legalność również prawda. Softcamy to zazwyczaj opensource programy które nie posiadają licencji od właściciela systemu kodowania.

Jednym słowem każde rozwiązanie ma plusy i minusy
różne wymagania są ludzi, każdy wybiera to co mu odpowiada.
Ostatnio zmieniany: 2014/03/10 00:03 przez piotrasd.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś