KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Program TV - Hity filmowe

Program TV - Hity filmowe 2015/04/13 22:18 #11497

• jjmm
  • Junior
  • jjmm

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałem się podzielić z Wami pewnymi spostrzeżeniami dotyczącymi EPG i zestawienia programów TV. Na co dzień użytkuję KODI jako centrum multimedialne łącznie z obsługa telewizji. Przy dużej ilości programów o tematyce filmowej trudno się rozeznać co tak naprawdę jest interesujące w danym dniu, tygodniu. Pomyślałem, iż fajną funkcjonalnością byłoby stworzenie skryptu, który wyświetlałby zestawienie proponowanych filmów np. na dany tydzień i umożliwić zaprogramowanie nagrania. Zauważyłem, że na stronie magazynu Teletydzień są dostępne kanały rss pogrupowane tematycznie: www.teletydzien.pl/kanaly/rss.
Wykonując prosty zabieg polegający na dodaniu źródła w dziale obrazy, (przykład: rss://www.teletydzien.pl/hity/filmy/feed) uzyskałem efekt jak na dołączonych screenach.
Zasób można oczywiście dodać do ulubionych i zagospodarować w menu KODI.
Pytanie do forumowiczów - czy ktoś może zna gotowy skrypt, który umożliwiałby wyświetlenie programu wraz z opisem? Moje rozwiązanie wyświetla jedynie tytuł, datę i godzinę emisji programu oraz miniaturkę zdjęcia. Zaciągany ww. plik xml zawiera pełne dane dotyczące konkretnego programu. Będę wdzięczny za informację czy jest gotowy skrypt, plugin, który potrafi wyświetlić pełne informacje z pliku xml.

Pozdrawiam
mm
Ostatnio zmieniany: 2015/04/13 22:28 przez jjmm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś