KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp.

Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/09 09:00 #3112

• Ravciu
  • Junior
  • Ravciu

Po naciśnięciu przycisku POWER na pilocie w XBMC pojawia się okienko z pytaniem czy Uśpić, Za hibernować, Uruchomić ponownie, Wyłączyć. Czy da się gdzieś ustawić, żeby wybierał którąś akcje domyślnie i nie wyskakiwało okienko z pytaniem?

I od razu, czy jeśli domyślnie wybiorę wyłącz, to znajdę gdzieś indziej opcje uruchom ponownie?

Potrzebuje takiego ustawienie bo jednym przyciskiem na pilocie wyłączam od razu TV, wzmacniacz i XBMC. Niestety jak telewizor się wyłączy to nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy chce uśpić czy wyłączyć urządzenie.
Ostatnio zmieniany: 2013/01/09 09:09 przez Ravciu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/09 09:54 #3113

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Jaki system operacyjny, jakie program uzywasz do obsługi podczerwieni ?

Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/09 10:02 #3114

• Ravciu
  • Junior
  • Ravciu

To jest urządzenie dedykowane MediaTech 7001. Wgrałem XBMC na linuxie gotowała cała kompilacja.
W tym sęk, że pilot działa ok, wszystkie funkcje. I przycisk POWER też działa, z tym że XBMC pokazuje okienko z pytaniem co zrobić, a ja bym chciał, żeby nie pytał tylko od razu uśpił lub wyłączył urządzenie.

Odp: Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/09 18:25 #3122

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Wydaje mi się że bez modyfikacji skóry nie zmienisz tego

Możesz przemapowac przyciski aby zamiast polecenie xbmc wykonywano od razu komendę systemową

Ale tutaj ktoś bardziej doświadczony w Linux musi się wypowiedzieć
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Odp: Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/09 19:09 #3124

• stalkerama
  • Junior
  • stalkerama

Zanim zabierzesz się za mapowanie klawiszy sprawdź ustawienia w opcjach skóry, może zadziała

W skórce Quartz - XBMC \ settigs \ skin \ XBMC menu quit button function - shutdown

Odp: Jak wyłączyć XBMC bez okienka z pytaniem o Uśpienie, Hibernacje itp. 2013/01/15 08:31 #3167

• Ravciu
  • Junior
  • Ravciu

stalkerama napisał:
W skórce Quartz - XBMC \ settigs \ skin \ XBMC menu quit button function - shutdown

Użyłem skórki Quartz i jeśli z menu na ekranie wybiorę przycisk wyłącz to od razu wyłącza się urządzenie (wcześnie pojawiało się okienko z pytaniem) ale pod przyciskiem pilota niestety jest jak było :(
Będę kombinował dalej. Może coś w plikach konfiguracyjnych znajdę.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś