KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Mój pierwszy XBMC

Mój pierwszy XBMC 2013/04/04 01:22 #4387

• Pixeel
  • Junior
  • Pixeel

Witam serdecznie,

Nim rozpocznę "przygodę" z XBMC, chciałbym się Was zapytać, czy instalacja na n/w konfiguracji ma w ogóle sens:
mITX: Intel GMA950 + Intel Atom A230 1,6 Ghz + 1 GB DDR2 + WD 160 GB znalazłem identyczny na aukcji allegro.pl/komputer-triline-230ds-atom-a...512-i3011782185.html.
Niestety brak cyfrowego wyjścia audio sprawi, że k.dźwiękowa obciąży tym procesor (jest ew. wolny slot PCI na dokupienie np. karty), a tak zostawiłbym dekodowanie zew. amplitunerowi.

Oczekiwania: Chciałbym, aby odtwarzał płynnie mkv 720p, FLAC, ew. przeglądarka www na TV - wszystko sterowane z poziomy bezprzewodowej klawiatury+mysz, lub pilota. Z biegiem czasu - zapoznania się z możliwościami XBMC - pewnie wymagania wzrosną.

Myślałem o instalacji OpenELEC+XBMC 11 lub 12.

Względnie pamięć mogę zamienić na 2GB, jeśli to coś pomoże.

Poradźcie, czy to w ogóle ma sens, ew. co w moim przypadku najlepiej zainstalować.

Rozumiem, że Windows XP/7+XBMC = większe problemy z wydajnością.

Pozdrawiam i czekam na odp.
Pixeel
Ostatnio zmieniany: 2013/04/04 01:25 przez Pixeel. Powód: poprawka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mój pierwszy XBMC 2013/04/04 06:19 #4392

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Za zbliżona cenę złożysz celerona z pico psu który pociągnie wszystko

Odp: Mój pierwszy XBMC 2013/04/04 10:25 #4393

• Pixeel
  • Junior
  • Pixeel

Całkiem możliwe, tylko ja nie chce kupować, a wykorzystać to co mam - pytanie czy to ma sens ??? Czy moja konfiguracja poradzi sobie z oczekiwaniami o którym napisałem ???

Odp: Mój pierwszy XBMC 2013/04/05 02:28 #4403

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Jezeli masz taki sprzet czemu nie spróbujesz i nie podzielisz sie z nami informacją ? :)

Moim zdaniem powinno chodzic - skoro raspbery PI sobie radzi to twoj sprzet powinien
Polecam OpenElec

Odp: Mój pierwszy XBMC 2013/04/06 13:15 #4438

• Pixeel
  • Junior
  • Pixeel

Zbychu>
Oczywiście, że chcę spróbować, jednakże liczyłem na jakieś podpowiedzi/porady typu: Przy tej konfiguracji zainstaluj to i tamto, albo.. słabo to widzę, miałem podobny konfig i to i tamto - czyż nie od tego są fora ??? Ja, bardzo chętnie i aktywnie udzielam się na innych forach - w tym temacie raczkuję.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś