KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Problem z odtwarzaniem filmów na XBMC 12.2 - filmy "przycinają się"?

Problem z odtwarzaniem filmów na XBMC 12.2 - filmy "przycinają się"? 2013/06/30 13:56 #5287

• marysh
  • Junior
  • marysh

Mam problem z filmami, które są skompresowane w divx, xvid i posiadają kodowanie dźwięku 5.1 dts, ac3.. posiadające 1,4 GB lub 2x700MB. :(
Każdy taki film przycina się w XBMC 12.2 w wersji dla Windows ( XP, Vista, 7 i 8 ) i dla androida (wersja XBMC 12.2 debugowana z MXPlayerem), niezależnie czy to jest połączenie wifi, czy kabel LAN, czy bezpośrednio z dysku twardego. Film po prostu skacze, przycina!..

W windowsie są dodatkowo zainstalowane kodeki z pakietu K-Lite Codec Pack
i aplikacja Media Player Home Cinema odczytuje takie pliki bardzo dobrze.. Natomiast XBMC wariuje i zwiększa się zużycie procesora..

Co jest nie tak?
Chcę używać jednego programu do odtwarzania centrum multimedialnego, a tak muszę przełączać się programami, żeby obejrzeć dany film.. tak jest w windowsie i podobnie na adroidzie..

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniany: 2013/06/30 13:58 przez marysh.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Problem z odtwarzaniem filmów na XBMC 12.2 - filmy "przycinają się"? 2013/06/30 22:26 #5289

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Nie wiem z jakich kodeków korzysta xbmc, ale mpc ma swoje wbudowane, stąd różnica. Próbowałeś wyłączyć sprzętowe dekodowanie w xbmc?

Re:Problem z odtwarzaniem filmów na XBMC 12.2 - filmy "przycinają się"? 2013/07/07 13:54 #5327

• marysh
  • Junior
  • marysh

Tak nic to nie zmieniło.. ani na Windowsie, ani na Androidzie..
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś