KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Zmiana FanArt w kolekcjach

Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/11/10 13:06 #10130

• kryf
  • Junior
  • kryf

• KODI: 13 Gotham
Witam serdecznie!

Jeżeli pojawił się taki temat to przepraszam i proszę o jakąś wskazówkę gdzie go znaleźć.
Otóż chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmiany fanartu w kolekcjach?
Kroki jakie poczyniłem do tej pory, to:
- zmieniałem fanartu filmu, który został wykorzystany do fanartu "kolekcji"
- po wybraniu: Menu>Zarządzaj>wybierz grafikę> przeglądałem różne foldery systemowe w nadziei, że znajdę fanart wybrany w danym filmie.
- Kasowałem Serię, następnie czyściłem bazę dany i po pobraniu pierwszego filmu z serii wybierałem interesujący mnie fanart i następnie pobierałem resztę filmów z serii.
Niestety żaden sposób nie działał.
Również po wybraniu Menu>Zarządzaj>wybierz grafikę> nie pojawia się nic innego poza zdjęciem, które widnieje w "serii" - liczylem na fanarty z wszystkich części danej serii
Z tego co wiem obrazy przechowywane są w folderze userdata niestety nie mogłem go znaleźć przeglądając pliki "drugim" sposobem o którym pisałem

System z którego korzystam to OpenElec i niestety sytuacja jest o tyle trudna w moim przypadku, że jestem "windowsowym" użytkownikiem i nie bardzo się znam na Linuksie i Openelec.
Więc gdyby ktoś podpowiedział mi jak zmienić wybrany fanart w seriach filmów, to byłbym wdzięczny.

Ps. Nie wiedziałem gdzie utworzyć temat, ale to miejsce wydało mi się bardziej odpowiednie od działu Linuks.

Pozdrawiam. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/11/10 22:42 #10143

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Zerknij na to. Nie używałem ale na oko ten plug-in chyba do tego służy
forum.kodi.tv/showthread.php?pid=1312814#pid1312814

[RELEASE] Movie Set Artwork Automator

This is my first XBMC addon, and first use of Python. So go easy!<br />
<br />
Basically this script removes the hassle of right clicking Movie Sets and setting the folder/fanart artwork manually. I w......

Za tę wiadomość podziękował(a): kryf

Re:Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/11/12 20:53 #10158

• kryf
  • Junior
  • kryf

• KODI: 13 Gotham
Hej i dzięki za odpowiedź :)

Plug-in zainstalowałem, tylko nie do końca jest tym, czego szukam - przynajmniej nie udało mi się tego znaleźć.
Otóż w nim trzeba wskazać folder, pobrać i podpisać odpowiednio zdjęcia i ten dopiero może(ale nie musi :P) znaleźć wybrane fanarty.
W podobny sposób mogę uczynić to pobierając z internetu fanart (tak jak w tym przypadku), wrzucić do wybranego folderu i ręcznie wybrać go z listy, a z tego co zaobserwowałem owy program wybiera je po prostu za nas.
Mi zależało na tym, aby "udostępnić" pobrane już fanarty przez scraper (które gdzieś tam się znajdują w czeluściach folderu userdata) przez Menu>Zarządzaj>wybierz grafikę>
A jeżeli nie, to miałem nadzieję, że jest możliwość aby fanarty zostały "udostępnianie" przez scraper do pobrania, tak jak jest to w tej chwili możliwe w przypadku pojedynczych filmów. :)
Klikasz wybierz grafikę i masz do wyboru, do koloru, fanarty z scrapera, w kolekcjach niestety czegoś takiego nie ma :/
Ostatnio zmieniany: 2014/11/12 20:54 przez kryf.

Re:Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/12/16 00:32 #10372

• marysh
  • Junior
  • marysh

Pliki grafiki fanarty i postery są zapisane dokładnie w katalogu Userdata\Thumbnails\
w dodatku są jakoś podzielone, prawdopodobnie wg chronologii dodania,
ale także są hashowane.. (zmieniane na kod znakowy np. adbcGSV67xas.jpg)
wówczas nie warto się zajmować tym...

Jeśli chcesz zmieniać fanarty i postery na konkretne właściwe i za każdym razem je mieć,
niezależnie jak twoja biblioteka się zmieni. Lub wgrasz na nowo całą bazę,
wówczas najlepiej jest trzymać grafikę w tym samym miejscu, gdzie plik wideo
i oddzielać je katalogiem (choć niewymagane jest).
Możesz to zrobić przez eksport biblioteki bazy do plików.
System -> Wideo -> Biblioteka -> Eksportuj bibliotekę -> Oddziel (oraz potwierdzić zapisanie fanartów i posterów, ikony autorów możesz potwierdzić ale nie musisz).
Wówczas wygeneruje się pliki grafiki oraz plik *.nfo z ustawieniami pliku wideo (opis, szczegóły pliku wideo).
Później ustawiasz jako lokalny scraper lub ewentualnie filmweb,
powinien wpierw wczytać pliki *.nfo wraz z grafiką a później szukać z internetu.

Co do serii kolekcji, to niewiele Ci podpowiem, ja sam się zastanawiam jak dodać opis do serii kolekcji, aby się wyświetlał wraz z grafiką..

Jest jeszcze jeden plugin do tworzenia kopii zapasowych ustawień XBMC/KODI programu i biblioteki, lub według własnych ustawień..
Jak dobrze pamiętam nazywał się Backup Xbmc..

//Ja np. całą grafikę optymalizuję fanarty i postery na mniejszą rozdzielczość,
ponieważ przy dużej kolekcji również grafika rośnie..
i gdy chcę zarządzać zdalnie całą biblioteką ze strony www, wówczas przeglądarki są przeładowane grafiką do kilku GB i się zawieszają..

Re:Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/12/16 07:46 #10375

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Wydaje mi się że XBMC nawet w przypadku lokalnych grafik keszuje je w thumbnails i rescaluje
Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.

Re:Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/12/16 10:51 #10380

• marysh
  • Junior
  • marysh

Maciey napisał:
Wydaje mi się że XBMC nawet w przypadku lokalnych grafik keszuje je w thumbnails i rescaluje

Z tym keszowaniem mogę się zgodzić, ale nie wiem czy na pewno rescaluje grafikę,
ponieważ każdy eksport danych wykorzystuje już z wgranych w bibliotece danych,
także grafikę eksportuje z katalogu userdata\thumbnails do miejsca,
gdzie wybierzemy lokalizację (eksport do jednego pliku), lub w lokalizacji,
gdzie są dane pliki multimedialne (odddzielnie)..
[nie pobiera już z internetu grafiki w czasie rzeczywistym do eksportu, ale eksportuje z danych lokalnych]
Eksportuje wielkość grafiki taka jaka została skopiowana przez scrapera do bazy,
po ręcznej optymalizacji grafiki i ponownym wgraniu do bazy otrzymujemy
zmniejszoną wielkość zużycia przestrzeni na grafikę (może zauważalna jest czasem gorsza jakość zdjęć, ale za to nie zabiera tyle przestrzeni np. powiedzmy na Androidowych dongle'ach
jak i również wyświetlanie grafiki na zestawieniu bazy multimediów ze strony www,
nawet z tej standardowej obsługi wtyczki web po wpisaniu przez przeglądarkę adresu IP.

Dowód: porównałem wielkość katalogu Userdata\Thumbnails przed optymalizacją zdjęć,
a po ręcznej optymalizacji zdjęć i ponownym wgraniu bazy danych multimediów przez scraper lokalny.. Na każdym systemie wielkość katalogu Thumbnails znacznie się zmniejszyła,
w dodatku po eksporcie pliki graficzne były tak samo zooptymalizowane tak jak ja dokonałem obróbki na tych zdjęciach..
Jeśli już XBMC/KODI ma rescalować grafikę to tylko w czasie wyświetlania grafiki podczas przeglądania multimediów, ale też nie jestem tego pewny..

Zmiana FanArt w kolekcjach 2014/12/29 13:20 #10505

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Mam podobny problem. Zmigrowałem z HTPC na dedykowane urządzenie. Wszystkie materiały filmowe mam skatalogowane standardowo, każdy film jest w swoim folderze, w którym znajdują się też jpegi z nazwą "fanart", oraz "poster". Niestety, podczas aktualizacji biblioteki scraper ściąga swoje grafiki. W starszych wersjach można było wszystko zedytować ręcznie. Czy jest możliwość aktualizacji biblioteki bez grafik, czyli fanartów i posterów, a jedynie info.
Ostatnio zmieniany: 2014/12/29 16:58 przez andrzej2212.

Zmiana FanArt w kolekcjach 2015/03/01 18:20 #11135

• prometheus
  • Junior
  • prometheus

• KODI: Kodi 15.0 Isengard – Alpha 2
  • NAS: NIE
  • MySQL: NIE
  • Sterowanie: Dell Mini Wireless Keyboard RK906
Witam. Czy ktoś pomoże po polsku ustawić ten scraper.Bo czuję że nie dam rady.Na forum zagranicznym pytałem , jest wiele postów i zdjęć a rozgryść tego nie mogę.A wtyczka bardzo fajna a efekt powoduje radość;) ktoś kto używa proszę o poradę.Chodzi o ten widok to daje ta wtyczka

Script Movie Set Artwork Automator

Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś