KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Jak sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki?

Jak sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki? 2014/11/26 19:33 #10255

• abc33
  • Junior
  • abc33

Czołem Szanowni Forumowicze,

zainstalowałem najnowszą wersję scrapera filmweb lite by Regss (szacun! :) ) i zapuściłem skanowanie biblioteki. Proces się zakończył, ale ilość pozycji w bibliotece jest mniejsza niż ilość folderów z filmami (a każdy film mam w osobnym folderze). Jak mogę sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki, żeby dodać je ręcznie? Wchodzenie w każdy film po kolei i sprawdzanie czy ma opis jest mocno upierdliwe :) Podobnie ciężko jest zorientować się, czy filmy "zescrapowały"się poprawnie - już "na oko" wychwyciłem parę "kwiatków" i chyba będę musiał przejrzeć całość pozycja po pozycji :(

z góry dzięki za pomoc
krzysiek
Ostatnio zmieniany: 2014/11/26 20:19 przez abc33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki? 2014/11/27 09:35 #10257

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
Podstawą jest poprawne nazwanie plików zawierając w nich dokładną nazwę filmu najlepiej taką jaka jest na filmwebie i rok w nawiasach. Ja osobiście wchodzę w widok plików i tam rozpoznaje pozycje niedodane po tym iż widnieje tam nazwa pliku z rozszerzeniem a nie zescrapowany tytuł filmu.

Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Jak sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki? 2014/12/15 23:39 #10370

• marysh
  • Junior
  • marysh

Regss napisał:
Podstawą jest poprawne nazwanie plików zawierając w nich dokładną nazwę filmu najlepiej taką jaka jest na filmwebie i rok w nawiasach. Ja osobiście wchodzę w widok plików i tam rozpoznaje pozycje niedodane po tym iż widnieje tam nazwa pliku z rozszerzeniem a nie zescrapowany tytuł filmu.

Czasem nawet poprawne zastosowanie: oryginalny_tytuł (rok) lub polski_tytuł (rok)
nie skutkuje Regss, np. gdy są to filmy oznaczone jako wideo, lub też gdy film jest określony omyłkowo jako serial... a nawet czasem bez uzasadnienia nie odnajduje, mimo, że w bazie filmweb istnieje (przeważnie są to filmy mało popularne) - wówczas tworzę własny plik *.nfo lub zmieniam scraper na obcojęzyczny i eksportuję do plików *.nfo do edycji, do własnych opisów.

Co do odnalezienia niezescrapowanych multimedii są 2 rozwiązania.

Rozwiązanie 1: Generujemy eksport biblioteki do plików (nie do pliku).
System -> Wideo -> Biblioteka -> Eksportuj bibliotekę -> Oddziel (możesz potwierdzić zapisanie fanartów i ikon artystów ale nie musisz)
Wówczas wyeksportuje pliki *.nfo do każdego katalogu gdzie jest plik wideo zescrapowany z jego tą samą nazwą np. Nazwa_Pliku.avi i Nazwa_Pliku.nfo
Wówczas będziesz wiedział co zostało zescrapowane.
.... Jeżeli to Windows, to żeby nie przeglądać każdego katalogu z osobna, to głowny katalog opcja szukaj i wpisz wartość *.nfo
Pojawią się tylko te tytuły plików, które zostały wyeksportowane - czyli wcześniej dodane do biblioteki.

Rozwiązanie 2: Przeglądanie katalogu, który udostępniłeś i określiłeś w nim zawartość do scrapowania.
Wideo -> Pliki -> Folder udostępniony -> (jeżeli nie został określony jako zawartość, to następny)
Przeglądając podkatalogi zauważysz oryginalną nazwę pliku lub jego folderu przeważnie bez opisu i postera, fanarta z rozszerzeniem *.avi lub *.mkv (lub jeszcze innym) - są to nie dodane pliki wideo do biblioteki przez scraper, który nie potrafił rozpoznać..
pozostałe pliki dodane do biblioteki/zescrapowane będą miały "nazwa filmu (rok)" bez rozszerzenia filmu i będą się pojawiały opisy lub grafika.
.... Jeżeli każdy film jest w oddzielnym katalogu to nazwa katalogu zamienia się na wartość: nazwa filmu (rok), pozostałe katalogi mają nazwę jaką zastosowałeś przy grupowaniu plików w systemie.
Ostatnio zmieniany: 2014/12/15 23:55 przez marysh.

Jak sprawdzić, które filmy nie dodały się do biblioteki? 2014/12/16 07:44 #10374

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Jest znacznie więcej możliwości sprawdzenia które filmy się nie dodały do biblioteki - np używając wtyczek lub naszego programu XTB
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś