KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: kodi.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc

Uprzejmie prosimy o szczegółowe nadawanie nazwy tematu, by potem łatwo można było go znaleźć w wyszukiwarce ;-) Pamiętaj, że swoim tematem możesz pomóc komuś, kto będzie miał taki sam problem.

TEMAT: Instalacja Kodi na tablecie z Windowsem 8.1

Instalacja Kodi na tablecie z Windowsem 8.1 2014/12/31 22:23 #10513

• Wolfram
  • Junior
  • Wolfram

• KODI: 14
  • NAS: Nie
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: dotykowe
Witam,
jestem nowym użytkownikiem programu Kodi/XBMC planuje zainstalować program na tablecie z OS Windows 8.1. Zauważyłem, że przy instalacji jest wybór zainstalowania opcjonalnych komponentów. Nie mam pojęcia do czego one służą, a pod spodem nie wyświetla się do nich opis. W takim razie czy można prosić o jakieś skrótowe wyjaśnienie?

- PVR Add-ons: rozumiem, że są to wtyczki związane z nagrywaniem? Nie jest to mi raczej potrzebne, więc nie będę tego zaznaczał. Zawsze można dodać to później, prawda?

- Skin Add-ons: dodatkowa skórka re-touched. To jest jest jakaś skórka przeznaczona dla urządzeń dotykowych?

- Microsoft Visual C++ packages 2008/2010/2013 (x86). Są to biblioteki bez których Kodi się obejdzie? Czy inaczej sypie błędami? Z tego co widzę te biblioteki, które ma wbudowana instalka są stare. Obecnie mam zaktualizowane z SP1 itd. z Windows Update. Czy program będzie działał poprawnie z nowszymi? Czy trzeba korzystać ze starszych wersji?

- DirectX Install - DirectX 11 instalowany jest razem z systemem, więc chyba nie ma sensu tego zaznaczać?

Dziękuję za pomoc.

Ogólnie dziwię się, że sama instalacja nie ma wbudowanego wyboru języka... przecież program został przetłumaczony na ponad 70 języków... w opcjach powinien być też wybór domyślnego języka oraz jakie języki zainstalować, bo w takim stanie folder language zajmuje prawie 20 MB.
Ostatnio zmieniany: 2014/12/31 22:26 przez Wolfram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Instalacja Kodi na tablecie z Windowsem 8.1 2015/01/03 22:20 #10544

• Wolfram
  • Junior
  • Wolfram

• KODI: 14
  • NAS: Nie
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: dotykowe
Temat do zamknięcia. Żadnych dodatkowych opcjonalnych komponentów nie zaznaczałem i jest OK.
Okazuje się, że obecnie mam zainstalowaną najnowszą bibliotekę Microsoft Visual C++ packages 2013 (x86), bo ta która jest wbudowana w instalator jest już stara. 2008 i 2010 chyba nie są potrzebne, bo nie sypie błędami. ;)

Co ciekawe dla innego kopa z Windowsem 8.1, ale x64 musiałem dodatkowo doinstalować Microsoft Visual C++ packages 2010 (x86).

Wywaliłem dodatkowe foldery językowe i tez jest git. ;) Btw można jakoś dodatkowo "odchudzić" program wywalając zbędne wtyczki itp.?

Ostatnio zmieniany: 2015/01/03 22:22 przez Wolfram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś