KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Buduję HTPC...

Buduję HTPC... 2012/08/27 10:48 #1549

• wacos
  • Junior
  • wacos

Witam wszystkich użytkowników forum.
To mój pierwszy temat tutaj.

Otóż jak w temacie planuję budowę HTPC, do wykorzystania mam podzespoły ze starego kompa:
1. Płyta główna ATX Gigabyte GA-EX38-DS4
2. Procesor Pentium 4 3.00 LGA 775 + wentylator low profile
3. Pamięć 4GB - Corsair 2x2GB
4. Kartę graficzną muszę zamienić gdyż obecna jest za duża i za głośna.
5. Obudowa - nie mogę się zdecydować, do wyboru mam kilka:
- Silverstone SST-LC13B-E
- Thermaltake DH202 lub Thermaltake DH101
- Zalman HD503
chciałbym jak najtańszą, ale jednocześnie żeby też fajnie wyglądała..
6. Dysk systemowy - SSD 60GB
7. Napęd - chcę odtwarzać płyty Blu-ray 3D
8. System ?

Teraz kilka pytań:
Ad.1 - czy płyta nie za duża?, tzn. nie lepiej zamienić na Micro ATX lub Mini ATX?
Ad.4 - Jaką kartę graficzna najlepiej kupić, HTPC będzie podłączony pod TV LG 42"
Ad.5 - Jakieś sugestie?
Ad.7 - Też nie wiem który
Ad.8 - Tu też mam dylemat, mianowicie nie wiem czy zainstalować Win 7 a potem XBMC, czy lepiej tylko XBMCbuntu, dodam że chciałbym mieć możliwość przeglądania stron, oglądania filmów blu-ray 3D - w sumie to to samo co na kompie oprócz gier bo do tego mam PS3

wszelkie sugestie mile widziane
pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Buduję HTPC... 2012/09/02 19:25 #1574

• wacos
  • Junior
  • wacos

to nic nie doradzicie? cokolwiek...
czy aż takie głupoty powypisywałem, że szkoda się rozpisywać ?:)

Odp: Buduję HTPC... 2012/09/02 21:06 #1576

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Pewnie trudno będzie znaleźć Ci jednoznaczne odpowiedzi - każdy może mieć inne zdanie - poniżej moje opinie...
Ad.1 - czy płyta nie za duża?, tzn. nie lepiej zamienić na Micro ATX lub Mini ATX?
Wole 'dużą' płytę z racji latwej / tanszej rozbudowy.
(Zwłaszcza jeżeli HTPC ma słuzyć do czegoś więcej niż multimedialne centrum. U mnie w zasadzie do niczego wiecej nie sluzy ale wolę dmuchać na zimne :) )
Ważnym tematem są tutaj również walory estetyczne (nie każdy lubi 'dużą pakę' obok TV)
U mnie w wybranej obudowie doskonale integruje się z zestawem i stolikiem pod TV :)
Ad.4 - Jaką kartę graficzna najlepiej kupić, HTPC będzie podłączony pod TV LG 42"

Wybierałbym karte mającą sprzętowe dekodowanie obrazu HD oraz oczywiście port HDMI.
I pewnie bym celował w jakąś nVidię
wiki.xbmc.org/index.php?title=Hardware_A...ecoding_Developement
Ad.5 - Jakieś sugestie?
Lubię VFD. XBMC obecnie najlepiej pracuje z iMonem, dlatego wybralbym z tych 3: Zalman HD503
Albo tańszy NOX LIVE 2 (ktory sam używam)
Ad.7 - Też nie wiem który
Tutaj nie pomoge - nie gam BR'ów (słyszałem jedynie ze Samsung robi niezle napędy)

Pamietaj jednak ze XBMC nie odtwarza tak 'od reki' Blu-ray (ograniczenia prawne) i w zasadzie kończy się to ustawieniem zewn. playera:
forum.xbmc.org/showthread.php?tid=93512&highlight=sbs

Ad.8 - Tu też mam dylemat, mianowicie nie wiem czy zainstalować Win 7 a potem XBMC, czy lepiej tylko XBMCbuntu, dodam że chciałbym mieć możliwość przeglądania stron, oglądania filmów blu-ray 3D - w sumie to to samo co na kompie oprócz gier bo do tego mam PS3
Jeżeli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem Linuxa - polecam Windows jednak. Znacznie łatwiej / szybciej poustawiasz środowisko, większość polskiej spoleczności (zdaje się) uzywa również Windows'a, wiec o pomoc łatwiej

Na procesor koniecznie dobry, duzy wiatrak (żaden 'boxowy') bo inaczej sprzęt mocno huczy - co mnie osobiście doprowadzało do szału

Polecam rowniez zakup dobrej bezprzewodowej klawiatury z touchpadem (mam taka: www.logitech.com/en-us/keyboards/keyboar...-touch-keyboard-k400) i dobrego pilota (polecam również Logitech - obecnie uzywam takiego: www.logitech.com/pl-pl/support/universal-remotes/6812)

PS Na czym będziesz trzymal materiały multimedialne ?
NAS? wiekszy dysk SATA ?
(ten wymieniony SSD to chyba za malo?

Tutaj opisałem moja konfigurację, sprzęt działa bez zarzutu od prawie 2 lat.
Ostatnio zmieniany: 2012/09/02 21:08 przez Zbychu.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś