KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sprzęt - wymagania

Sprzęt - wymagania 2012/03/05 21:08 #181

• satman
  • Junior
  • satman

• KODI: Kodi
  • NAS: nie
  • MySQL: nie
  • Sterowanie: Tak
  • HTPC: TV Box
Witam, jestem tu po raz pierwszy i po raz pierwszy zabieram sie do zbudowania HTPC.
Mam do wykorzystania desktop IBM ThinkCentre z procesorem Pentium4 2,66, 1GB RAM (rozbuduje do 2GB), zintegrowana grafika, Win 7. Do tego podłączam LCD Samsung 37'' przez D-Sub.
Po instalacji XBMC mam problem z grafiką: nie ma mowy o ogladaniu w pelnej rozdzielczości, dopiero po zjechaniu do 600x800 jest jako-taka plynnosc.
Zakupilem karte graficzna Radeon 9250 256 MB PCI (tylko takie gniazdo jest) i niestety nic sie nie zmienilo, mimo ze zainstalowalem sterowniki. Win 7 podaje wydajnosc zestawu na ok 4-5 ale grafika 1,9 a grafika 3D - 1 (skala 1-7) Tak wiec wyraznie widac, ze grafika jest najslabszym punktem. Nie chce zmieniac OS: na laptopie tez mam Win 7, a z linuksem nie radze sobie, tym bardziej gdy musze zsynchronizowac cokolwiek z laptopem na 7.
Moje pytanie wiec o mozliwości wykorzystania tej grafiki? Jakies sterowniki? Lub znalezienia innej karty (na PCI) ktora da rade jakiejs wyzszej sensownej rozdzielczości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/06 09:21 #182

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

• KODI: Kodi 14.0 “Helix”
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Generalnie sprzet który masz faktycznie ma juz swoje najlepsze lata za soba....

Karta ktora masz powinna obsluzyc HD - czy filmy HD odtwarzaja sie poza XBMC ?
Tutaj moze być również temat sterowników / Direct X - czy masz najnowsze ?
(czasem również warto poeksperymentować ze starszymi sterownikami...)

Jaka dokladnie posiadasz plyte glowna?

Generalnie z W7 2GB to minimum jakie bym zalecal - wiec moze najpierw zwieksz pamiec a pozniej zobaczymy?

PS Jezeli musi byc Windows - probowales XP ?

Zanim zapytasz - czytaj: TO. Logi wklejaj TUTAJ.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/06 09:46 przez Maciey.

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/06 20:11 #183

• satman
  • Junior
  • satman

Pocieszyles mnie, że karta jest OK dla HD.
Mysle ze moc komputera bedzie wystarczajaca, jesli doloze z innego kompa jeszcze 1 GB RAM.
Ale mam zamiar przeinstalowac system i sterowniki, bo teraz moze juz byc tam troche syfu, poniewaz szukalem i instalowalem duzo roznych sterow dla poszczegolnych elementow.
A moze ktos poleci mi jakies dobre sterowniki dla tej karty pod Win 7?
Uparlem sie na 7 poniewaz chce miec to wszystko w sieci, a na laptopie tez mam 7 wiec bedzie mi latwiej to polaczyc :)

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/07 00:10 #184

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

Karta wg specyfikacji producenta powinna obsluzyc HD, dlatego pytalem czy jestes w stanie odpalic film poza xbmc?

Nie potrzebujesz W7 aby dzielic pliki itp. Windows XP bez problemu pracuje z W7. Ja bym jednak szedl w kierunku XP, ten sprzet troche za slaby jest na W7, a te benchmarki ktore wymieniles (ok 4) wydaja mi sie na wyrost....

Ale jak koniecznie musisz miec W7 to faktycznie dodaj RAM, przeinstaluj sytstem, sterowniki i zobaczymy wowczas...

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/10 10:57 #204

• satman
  • Junior
  • satman

Dopiero teraz mialem czas aby to zrobic. Niestety dolozyłem tylko 256 MB RAM, bo wiecej nie mam. Przeinstalowałem Win XP, zainstalowałem sterowniki i ... lipa :( Nadal obraz sie tnie, nawet nie na HD ale takze przy niskiej rozdzielczości. I to zarówno pod windą jaki i XBMC. Lepiej jest gdy usunę kartę Radeona i uzywam zintegrowanej: na niej chodzi duzo lepiej, choc nie idealnie: np film HD z YouTube obciąża procesor 90-100%, a czestotliwosc klatek na poziomie 20-24/s, tak wiec są małe zacięcia. Nie mam już pomysłów, próbowałem różnych sterowników (aktualnie mam Omegi) i żadnej poprawy.
Chyba jednak ta karta nie chce grać w tym układzie :( Chyba, że pomogłoby jeszcze powiększenie RAM, ale nie mam 1 MB DDR.
Probowałem takze XDMC Live (Ubuntu) z płyty ale to juz zupelna tragedia: 10-14 kl/s. Byc moze zainstalowana na Linuksie bylaby poprawa, ale nie chce Linuksa, z wielu powodów.

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/10 18:13 #205

• satman
  • Junior
  • satman

No i problem rozwiązany: wywaliłem (fizycznie) Radeona, usunałem wszystkie jego sterowniki i wszystko łądnie śmiga na grafice zintegrowanej Intela. Ogladając na TVN Player mam 25 kl/s przy obciazeniu procka 30-40%. Z YouTube film HD (720p) mam procesor obciazony 60-80% i 24 kl/s. Czyli jest plynnosc zachowana. Przypomne dla zainteresowanych, ze procek Pentium4 2,6 GHz, RAM 1,25 MB, dysk 40GB.
Jedyne z czym teraz walczę to rozdzielczosc 1920x1280: po ustawieniu jej w XBMC program sie wywala. Sam komputer oczywiscie bez problemu dziala przy tej rozdzialce.

Odp: Sprzęt - wymagania 2012/03/12 10:21 #213

• Maciey
  • Senior
  • Maciey

Dziwne ze na Radeonie miales gorsze rezultaty niz wbudowanej karcie... Nie jestem sprzętowcem ale to dziwne...
(Wyłaczyles zintegrowana w BIOS?)
Jedyne z czym teraz walczę to rozdzielczosc 1920x1280: po ustawieniu jej w XBMC program sie wywala.
Na jakim systemie dzialasz? Jaki DirectX masz zainstalowany?
Podeslij log xbmc to moze cos podpowie ?

Eksperymentowales z ustawieniem odswierzania i innymi temu podobnymi opcjami w XBMC ?
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś