KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zasilacz do micro ITX

Zasilacz do micro ITX 2013/08/13 13:09 #5616

• bumbum35
  • Bywalec
  • bumbum35

• KODI: 16 Isengard
  • Sterowanie: Philips Prestigo , Klawiatura Logitech
  • HTPC: HTPC na asrock z E350 w obudowie mini ITX
Jest temat o zasilaczach ATX ale nie znalazłem nic o mini ITX. Nie wiem czy są one kompatybilne z micro ATX stąd moje pytanie. Jaki zasilacz kupić do płyty micro ITX i obudowy micro ITX? Na allegro gdy pytałem sprzedawcy to do obudowy micro ITX polecał zasilacz micro ATX, ale nie wiem czy będzie pasował do płyt micro ITX.
np.
Ta płyta www.mbpartner.com.pl/pyty-gwne/11641-asr...ta3ddr3-miniitx.html ma gniazdo zasilania 24 pin ATX, CPU/Chassis FAN, więc chyba bedzie do niej zasilacz ATX

Wysłane z mojego ZP810 za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniany: 2013/08/13 21:49 przez bumbum35.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zasilacz do micro ITX 2013/09/09 22:31 #5904

• jakobs84
  • Junior
  • jakobs84

• KODI: 13.1
  • NAS: NIE
  • MySQL: NIE
  • Sterowanie: Medion or28v
  • HTPC: HP T5740e & HD Crystal Decoder BCM970015 + SSHD
Do tej pory sądziłem że to różnica w wielkości płyty pomiędzy mini micro a nano i w mocy jaką ta płyta potrzebuje. Podejrzewam że to jeden standard ale dla 100% pewności sprawdził bym w specyfikacji płyty kolejność wyprowadzeń na wtyczce i tak samo w zasilaczu. Mogę się mylić ale to chyba to samo

Zasilacz do micro ITX 2013/09/10 09:17 #5910

• Qca
  • Junior
  • Qca

• KODI: zawsze najnowsza
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Pilot
  • HTPC: Piękny
Wtyczki,rozmiar,wielkość i napięcia na wtyczkach to standard. (w każdym zasilaczu jest opisane ile jakich ma wyjść 20, 24, sata ata(molex) pcie fdd)
Ale być może w obudowie micro ATX nie zmieści się zasilacz normalnych rozmiarów. Myślę że na to należy zwrócić uwagę wybierając obudowę.
Oczywiście ważne jest aby zasilacz (jakikolwiek) miał zapas mocy na obsługę wszystkich urządzeń które jednocześnie musi obsłużyć.
Przy wyborze zasilacza moim zdaniem należy zwrócić uwagę aby miał PFC aktywny oraz duży wentylator 120mm (wtedy jego obroty są regulowane od obciążenia oraz nie musi się kręcić szybko).
Dobrze jak ma jeszcze jakieś systemy
OVP, OCP, SCP, OTP OLP lub inne
A jak do tego jest GOLD SILVER albo BRONZE to już mamy największą sprawność.
Kończąc wywody warto oczywiście zwrócić uwagę na długość okresu gwarancji - nierzadko dają więcej niż 2 lata

Pozdrowienia
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś