KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pierwsze htpc na Zotac

Pierwsze htpc na Zotac 2013/10/26 22:56 #6490

• Pruzio
  • Junior
  • Pruzio

Witam, chcę zbudować swoje pierwsze htpc. Potrzebuję sprzętu który będzie odtwarzał wideo nawet bardzo wysokiej jakości w rozdzielczości 1080P, grał muzykę z plików flac. Co do oprogramowania to postawię windows 7 (a może się skuszę na 8 ) i oczywiście XBMC ;)
Poczytałem sporo i zastanawiam się nad taką konfiguracją:

-ZOTAC ZBOX (Intel Core i3-3120M 2.5 GHz, HD 4000)
-64GB Samsung [MZ-7PC064D/EU] SSD830 SATAIII, MLC, 2.5" (read/write 520/160MB/s)
-KINGSTON HYPERX 2X2GB 1600MHZ CL9 SODIMM PLUG N PLAY ( KHX1600C9S3P1K2/4G )
-WD MY BOOK 2TB 3.5" USB 3.0 (czy ktoś wie czy ten dysk może leżeć na boku?)

Znam się na komputerach tylko tyle co muszę, więc taki pół-gotowiec mi odpowiada. Proszę o opinię czy dobrze dobrałem sprzęt.
Zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać problem komunikacji. Mam pilot philips pronto TSU9300 i raczej nie chcę go zmieniać bo ciężko było by przyzwyczaić rodzinkę do nowego ;) Myślę że zaprogramuję podstawowe funkcje, uruchamianie systemu na tym pilocie ale większość nawigacji będzie się odbywała przez aplikację na smartfona (czytałem że działa bardzo dobrze). Jeśli chodzi o klawiaturę i myszkę to chyba wybiorę Logitech Keyboard Cordless Mediaboard Pro ze względu na zasięg i touchpad ale dodatkowo chcę myszkę bo można zwariować czasami z tym dotykiem, może ms sculpt comfort mouse bo ma dosyć dobre opinie i też na BT.
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniany: 2013/10/27 01:06 przez Pruzio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze htpc na Zotac 2013/11/08 18:42 #6617

• mirek3814
  • Junior
  • mirek3814

• KODI: 13
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Logitech Harmony + CEC LG
  • HTPC: IntelNUC I5 + Raspberry B+ z kartą HiFi Berry
Mam Zotac AD12, ssd, Ubuntu lub Openelec + Harmony One. Własciwie wszystko pieknie działa nie mam tylko podwójnego dzwięku spdi+Hdmi, podobno na Win7 da sie tak ustawić. Polecam sprzęt. Jest trochę za głośny ale są metody aby go uciszyć.

Ostatnio zmieniany: 2013/11/08 18:42 przez mirek3814. Powód: z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś