KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przycianie obrazu po HDMI

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/22 22:20 #6711

Witam. Mam dziwna dolegliwosc z XBMC. Posiadam w tym momencie dosc dobry komputer ktorego raczej xbmc nie jest w stanie niczym zamulic ale jednak sie to mu udaje po hdmi. Dziwna sprawa bo mam podlaczone 2 monitry i na monitorze podlaczonym kablem dvi obraz idzie super plynnie a na tv samsunga podlaczonym po hdmi obraz sie przycina bez powodu. Idzie przez chwile plynnie potem przez chwile przycina i znowu plynnie i tak w kolko. Na obu jest ta sama rozdzielczosc 1920x1080. Komputer obecnie ktory posiadam ma Intel core i5 750 @ 3.6Ghz, 8gb ramu i grafike 570GTX wiec niema szansc raczej na to zeby to sprzet nie wyrabial bo na nim gry najnowsze chodza plynnie na pelnych detalach w wiekszosci. W czym moze byc problem? System windows 7 i najnowsze sterowniki do grafiki sa. Podpowiem ze puszczajac ten sam film np bestplayerem po hdmi idzie obraz plynnie.
Ostatnio zmieniany: 2013/11/23 10:18 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/23 07:56 #6712

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

• KODI: 13.1 Gotham
  • Sterowanie: Pilot od xboxa 360
Sprawdź częstotliwość odświeżania w jakiej pracuje tv .
Przestaw na 50 lub 60 Hz (ustawienia xbmc)

Ostatnio zmieniany: 2013/11/23 07:57 przez iborkim.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/23 11:16 #6713

Nie mam takiej opcji w XBMC 12.2 jak 50Hz albo 60Hz. TV jest 100Hz ale jest opcja "Dopasowanie czestotliwosci odswierzania do nagrania" ustawilem tam opcje "Zawsze" i pomoglo :) Film idzie plynnie. Szkoda ze niema na forum tutoriala jak najlepiej poustawiac opcje w XBMC. Napewno nie jeden by skorzystal z nowych urzytkownikow. No ja juz jestem w pelni zadowolony z XBMC poza mala niedogodnoscia zwiazana z moim pilotem harmony 700 ze nie dziala tak plynnie jak oryginalny pilot od MS ale i tak jest super.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/23 11:59 #6714

• nassen8888
  • Junior
  • nassen8888

Może masz coś nie tak ustawione z dźwiękiem. Jakiś format co twoja karta nie obsługuje . Nieraz dlatego XBMC przycina.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/23 19:47 #6716

Juz pisalem ze teraz w miare plynnie idzie po wlaczeniu opcji dostosowania czestotliwosci odswierzania do nagrania. Teraz sa zadko kiedy jakies lagi ale czasem sa. Ale to moze byc wina mkv. Zla kompresja albo cos.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/23 20:20 #6717

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

Jeżeli nie było w ustawieniach xbmc to można zmienić w ustawieniach karty graficznej (przyzwyczajony jestem do openeleca), włączając wymuszanie częstotliwość do materiału też daje dobry efekt lecz nie zawsze dobrze to współpracuje z tv.
W tv powinieneś ustawić wejście hdmi jako "pc dvi" lub inaczej w zależności od producenta i modelu tv.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/24 09:44 #6720

W karcie graficznej ustawilem 50Hz. Nie mam takich opcji w tv jak PC DVI wiec nie mam tego jak zmienic.

Przycianie obrazu po HDMI 2013/11/24 20:28 #6721

• iborkim
  • Junior
  • iborkim

W moim tv (samsung es6100) naciskasz w pilocie "source" potem góra/dół najeżdżasz na hdmi do którego podłączony jest komputer i naciskasz "tools", wybierasz z menu kontekstowego "edytuj nazwę" i tam zmieniasz na "pc dvi".

Poniżej cytat z supportu xboxa 360, ale dokładnie to samo jest z PC.

"Jeśli w telewizorze jest włączona funkcja kompensacji obrazu/ruchu dowolnego typu, wyłącz ją. Przykładowe funkcje kompensacji to:
Kontrast dynamiczny
Kompensacja automatyczna
Wykrywanie kontrastu
Wykrywacz światła
Wykrywanie ruchu
Interpolacja ruchu
Wygładzanie ruchu
Uwaga Nazwy tych funkcji mogą być inne zależnie od modelu i marki telewizora. Aby stwierdzić, czy dany telewizor jest wyposażony w te funkcje, należy skontaktować się z producentem."
Ostatnio zmieniany: 2013/11/24 20:36 przez iborkim.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś