KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: XBMC + DAC USB

XBMC + DAC USB 2014/01/07 23:24 #7203

• ciechomir
  • Autor Artykułów
  • ciechomir

• KODI: GOTHAM, KODI
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Zintegrowane w Zalman
Witam

Przymierzam się do zakupu zewnętrznej karty dźwiękowej na USB. Dlaczego? Ano dlatego, że jakość dźwięku wydalanego z XBMC jest krótko mówiąc słaba. A ja lubię słuchać audio w dobrej jakości. Powiem jeszcze, . że mam wzmacniacz NAD stereo i może być podłączony tylko przez RCA.
Czy macie może jakieś doświadczenia w użytkowaniu takiej konfiguracji? Czytałem, że XBMC ma problemy z obsługą BitPerfect w zewnętrznych kartach usb. Prawda to?

Pozdrawiam
XBMCbuntu
gg: 8102339
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

XBMC + DAC USB 2014/01/08 03:43 #7205

• Zuraf
  • Bywalec
  • Zuraf

• KODI: Kodi
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Xbmcremote, IR, WiFi
witam moja firma zajmuje się konfiguracją i budową systemów htpc w połowie opartych na xbmc.

Jeżeli chodzi o zewnętrzne przetworniki DAC które testuje na budowanych prze ze mnie HTPC to najlepszym obecnie rozwiązaniem pod xbmc jest ARCAM RDAC na przetwornikach Wolfson.

Teraz weszła nowa seria także ten DAC można kupić w dobrych pieniążkach za około 700 zł

Po przetestowaniu kilkunastu DAC do 3000 zł nie znajdziesz nic lepszego. DACami wystawianych na allegro po 300- 500 zł to strata pieniążków. Chyba że interesuje Cię wyższa półka np DAC firmy NAIM :)

Wiadome jest też to że żaden DAC nie zagra też na 100 % możliwości używając zasilacza w zestawie. Ale robi już dosyć fajne zasilacze firma Tomanek pod DAC.

Niestety nie na każdej płycie MINI ITX działa to dobrze szczególnie na większości intelach. Dzwięk nie uzyskuje odpowiedniej dynamiki i przestrzeni. Podobnie zresztą na intelach jest z obrazem. Grafika z integrowana w płytach intelowskich to niestety dramat.

Piszesz że używasz wzmacniacza NAD czyli teoretyzuje że słuchasz raczej muzyki Rockowej :) bardzo fajne wzmaki w dobrej cenie a szczególnie wcześniejsze serie np C340 ;)

Ja obecnie do testów swoich HTPC aby uzyskać najlepszą konfigurację też odsłuchuję na kilku NAD, kilka ROTELI , Krell, Cary Audio itd. ( słucham głównie Rocka, NuMetalu, Popu,Jazzu itd. )

co do BitPerfect to troszkę ma problemy ale jak podepniesz ARCAMA do NAD to ARCAM ci to wynagrodzi.

Gdybyś chciał uzyskać idealne brzmienie BitPerfect to zalecam zainstalować Linuxa Voyage MPD i najlepiej do tego stworzyć osobne urządzonko tylko do audio i dopiero do tego wpiąć DAC . Oprogramowanie jest do ściągniecia na tablety i telefony którym sobie sterujemy podobnie jak w xbmc remote jest to system stosowany w naprawdę drogich systemach.

mam nadzieje że coś Ci pomogłem :) gdybyś miał pytania to dawaj :)

Openelec, Rotel, Nad , Krell, Naim, Arcam, Gotham Audio, Wireworld, Kef, Avance,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś