KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wybór sprzętu wysokiej klasy do super dużych filmów

Wybór sprzętu wysokiej klasy do super dużych filmów 2014/01/28 19:39 #7762

• damiaaan
  • Junior
  • damiaaan

Cześć! Jestem nowy i witam się z wszystkimi. Czuję, że będę długo głowy zawracał tutaj bo jestem laikiem w sprawach audio - wideo. Głownie teraz chodzi o to co kupić pod XBMC. Piszę swój temat bo wiadomo, każda sprawa jest indywidualna. Nie chcę kupić urządzenia w ciemno, ponieważ nie mam wystarczającej wiedzy w zakresie audio wideo. Bardzo proszę o poradę, jaki sprzęt powinienem zakupić.

Moja sytuacja wygląda następująco:
Posiadam bardzo duży zbiór filmów w jakości 1080p, dźwięk zazwyczaj DD 5.1. lub DTS. Bitrate tych filmów to około 2 000 Kbps do nawet 13 000 Kbps. Formaty różne, kontenery mkv, mp4 i zwykłe avi. Takie pliki ważą nawet do 22GB jeden. Jeśli trzeba podać tu więcej parametrów to podam. Posiadam je na dysku WD My Book Duo, o pojemności 2x4TB. Do tej pory oglądałem je na komputerze PC i wielkim monitorze, komputer bardzo wysokiej wydajności nie miał żadnych problemów.
Jednak chciałbym przejść na odtwarzanie filmów na telewizorze, gdyż zakupiłem kino domowe i chciałbym poczuć jeszcze większy ekran i dźwięk 5.1. Jednakże pokochałem aplikację na komputer XBMC i potrzebuję urządzenia które posiada XBMC.

Zatem potrzebuję urządzenia które odtworzy bez najmniejszych problemów po wi-fi z dysku sieciowego filmy o parametrach jak powyżej na aplikacji XBMC. Przeglądanie internetu na TV, aplikacje androidowe i wszystko inne mnie nie interesuje, może to być, może nie być. Android czy linux nie robi mi różnicy.

Może być nawet HTPC, tylko że słaby ze mnie informatyk i musiałbym kupić 100% gotowy sprzęt, niestety ogarniam jedynie windowsa, a linuxa na oczy nawet nie widziałem. A nawet jak coś gotowego kupię na platformie której nie ogarniam, boję się że drobna zmiana, i nawet drobnej zmiany w konfiguracji nie będę umiał przeprowadzić.

Spędziłem wiele miesięcy systematycznie wzbogacając moją bibliotekę i teraz potrzebuję sprzętu który podoła zadaniu. Cena, ważny czynnik, fajnie by było dać tak do 600 zł, ale mogę zarówno mniej jak i więcej, ponieważ to nie o cenę chodzi ale stosunek ceny do jakości. I tym się kieruję. Po prostu chcę oglądać filmy bez stresu o nieodtwarzanie formatów, napisów, zacinanie, przerwy w filmie itd.
Proszę was jako specjalistów w branży video audio i XBMC jaki sprzęt powinienem zakupić.

PS. Na komputerze ostatnio dorzuciłem do biblioteki XBMC kolejne kilkadziesiąt filmów. Mam wszystko w folderze Filmy, gdzie są foldery z tytułami i odpowiednio w nich filmy z ewentualnie napisami. W Filmy mam już około 450 pozycji i zauważyłem, że XMBC zaczyna mieć problemy z ogarnięciem takiej bazy danych. Na komputerze przy przeglądaniu lekko przycina, wolniej pracuje niż jak było 50 filmów w bibliotece. Wiadoma sprawa, ale czy jest jakiś limit folderów w folderze?

Liczę na rzetelne porady! :)

** MOD **
Proszę o zadawanie pytań nie związanych bezpośrednio z wątkiem jako oddzielny post
Ostatnio zmieniany: 2014/01/29 03:11 przez Zbychu. Powód: Pytanie niezwiązane z wątkiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wybór sprzętu wysokiej klasy do super dużych filmów 2014/01/29 09:45 #7778

• Gość

W zabawki z Androidem albo tym bardziej w Rapsberry Pi się nie baw bo się nie opłaca. Mogą być problemy z odtwarzaniem a gwarantuję, że taniej nie wyjdzie.

Najlepiej zbuduj coś na płycie ASRock E350M1 (po zakupie masz 3 w jednym: procesor, płytę główną i kartę graficzną). Obudowę dowolną i ile ramu chcesz (no i oczywiście zasilacz i coś na system: SSD na przykład). Na takiej platformie odtworzysz wszystko co chcesz bez przycinek (no nie wiem jak będzie z filmami 4k, ale to przyszłość).

Jako system polecam OpenELEC, który możesz odpalić z Pendrive.

Wybór sprzętu wysokiej klasy do super dużych filmów 2015/11/20 21:14 #12339

• jacaxx1
  • Junior
  • jacaxx1

Witam
Jak wygląda z dźwiękiem na tej płycie ASRock E350M1? Jakie formaty dźwięku obsługuje płyta? ogarnie ta płyta filmy w 3d ?
Ostatnio zmieniany: 2015/11/22 07:57 przez jacaxx1.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś