KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA

ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2014/03/21 17:10 #8445

• Radeon
  • Junior
  • Radeon

Witam
Dokupiłem sobie do mojego HTPC zbudowanego na bazie ASROCK E350M1, dedykowany pilot i odbiornik IR ASROCK.

Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją (frontowy port USB pod złącze CIR/USB na płycie + plus włączenie opcji CIR w BIOSIe)

jednak OPENELEC wcale nie reaguje na żadne komendy z pilota. Czy ktoś z was korzystał z takiego zestawu albo wie jak to zaprogramować? Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniany: 2014/03/21 17:11 przez Radeon.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2014/03/21 17:28 #8446

• kingsajz
  • Junior
  • kingsajz

Z metra celowales ? Pilot ten umożliwia wlaczanie i wylaczanie pc. Działa ?

Re:Odp: ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2014/03/21 17:38 #8447

• Radeon
  • Junior
  • Radeon

Co do funkcjonalności to ją znam :) Dlatego go kupiłem. Niestety z żadnej odległości nie działa. Wymienię jutro jeszcze baterie bo może one padły ale podobno są dobre.

Re:Odp: ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2014/03/21 18:41 #8448

• kingsajz
  • Junior
  • kingsajz

Ale czy możesz kompa wlaczyc jeśli tak to pilot działa tylko w xbmc coś nie gra.
Edit
Te piloty mają problem z zasięgiem zależnie od sztuki, zdejmij z odbiornika plastikową obudowę ( bardzo łatwo się ściga)
Ostatnio zmieniany: 2014/03/21 18:44 przez kingsajz.

ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2014/09/16 00:58 #9802

• amonet
  • Junior
  • amonet

Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem dla Asrocka E350M1 jest kupienie samego odbiornika podczerwieni TSOP4838 - 38 kHz który kosztuje aż ~ 1 $ i podłączenie go do płyty główniej w miejsce złącza CIR przy pomocy kabelka od CD-romu .

tu opis eng: LINK

Sam mam tak zrobione. Koputerek stoi w szafie a kabelkiem ok 1 metr wyprowadziłem diodę na zewnątrz koło TV i wszystko działa. Komputer można włączać i wyłączać pilotem(używam Harmony z ustawieniem microsoft media center dla cir asrock) i to wszystko za ~ 1 $ :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciey

ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2015/12/25 13:47 #12544

• jacaxx1
  • Junior
  • jacaxx1

Witam mogę prosić o schemat tego podłączenia link nie działa

ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2015/12/25 19:20 #12545

• amonet
  • Junior
  • amonet

Witam. Podeślę zdjęcia jak to zrobiłem ale dopiero po świętach. Przypomnij się po świętach.

Pozdrawiam i wesołych Świąt

ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA 2015/12/25 21:07 #12546

• jacaxx1
  • Junior
  • jacaxx1

Mam taki stary odbiornik podłączany do płyty głównej można go wykorzystać? Tylko nie mam schematu podłączenia są 4 przewody zielony brązowy żółty i biały,mogę wstwić jego foto może jego idzie wykorzystać? mma odbiornik też z pilotem od karty sat vision plus ale działają tylko 4 klawisze :(
Ostatnio zmieniany: 2015/12/26 13:50 przez jacaxx1.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś