KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Składam pierwszy HTPC.

Składam pierwszy HTPC. 2014/12/23 12:26 #10438

• seba_god
  • Junior
  • seba_god

• KODI: 14.0 Helix
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Harmony 300, Klawiatura Logitech K400
  • HTPC: ASROCK E-350D, 2GB Ram, HDD 200GB
Witam

Przeglądnąłem trochę forum i zabieram się powoli za zakupy.
Kupiłem już obudowę Chiefteca:
allegro.pl/chieftec-hm-03sl-nowa-alumini...cja-i4891075393.html

Mam do tego pilota Logitecha 300.
Został mi z lapka dysk 2,5 cala - docelowo będzie SSD w przyszłości.
Do tego z pewnością będzie 2GB ramu - jest sens pchać się w 4GB na dzień dzisiejszy?
Do tego planuję zasilacz:
allegro.pl/profesjonalny-fortron-fsp350-...-85-i4906815974.html
Jest dobry, tani i na 1 miesięcznej gwarancji, więc jak będzie za głośny to wentyl wymienię na coś cichszego.
Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł. Odpada pico psu - dużo droższe a pozatym w przyszłości chcę wrzucić BD. Myślałem o jakimś półpasywnym, ale ciężko znaleźć.

Dylemat mam co do płyty i procka. Musi mieć optyka bo chcę podłączyć do starego amplitunera Yamahy. Podłączony będzie przewodowo 1Gb więc na wifi mi nie zależy.

Zastosowanie głównie filmy, znacznie rzadziej muzyka i jak będzie wygodnie to internet na krótkie posiedzenia (na długie i na gry jest stacjonarny). Mam stary bezprzewodowy komplet klawiatury z myszką microsyfu. Jak się internet sprawdzi na TV (55 cali) to dokupię K400 jako bardziej poręczne rozwiązanie.

Z tego co piszecie to do filmów wystarczy najsłabszy AMD E350. O takim myślałem ale potem, ktoś polecił: QC5000 czyli A4-5000. Tu mi się podoba: www.asrock.com/mb/AMD/QC5000-ITXPH/ z chłodzeniem pasywnym za 290PLN - niewiele się dopłaca do E350.

Czytam dalej i widzę, że można kupić Atholna 5350 z płytą AM1H-ITX - wyższa wydajność i również cena ok. 450PLN. Gdyby nie wyj. optyczne kupiłbym AM1B-ITX - wówczas różnica w cenie niewiele wyższa i nie ma dylematu.

Skłaniam się do którejś z dwóch ostatnich opcji A4-5000 lub 5350. Czy różnica w wydajności uzasadnia taką dopłatę? Z pewnością zyskuje się na większej elastyczności (wymiana procka).
Pytanie czy ktoś bawił się ww. układami? Czy nie ma problemów z dekodowaniem HW w XBMC dla tych kart (w końcu nowsze niż 6130 i nie wiem czy nadążają z wprowadzaniem zmian w systemie).

Pozdro
Seba
Ostatnio zmieniany: 2014/12/23 12:27 przez seba_god.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś