KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pico psu

Pico psu 2014/12/26 11:43 #10470

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Umarł mi zasilacz dostosowany do mojej małej obudowy (tzn działa ale kondensatory śmierdzą na potęgę). Pewnie mógłbym reanimować go poprzez wymianę kondensatorów, ale spojrzałem na Aliexpress a tam pico psu za 14$ o mocy 160 W/17A
1. Czy taki zasilacz uciągnie 3 hdd, płytę b75 z procesorem Pentium g2140, do tego pamięć, wentylator, klucz bt USB, tuner mt4168 usb?
2. Czy kupowanie kilku przedmiotów (chce kupić zasilacz pico psu i zasilacz 12V do kompletu) działa podobnie jak na allegro?
3. Jak zapłacić na Aliexpress? Karta debetowa, ewentualnie PayPal?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pico psu 2014/12/26 14:26 #10474

• Zuraf
  • Bywalec
  • Zuraf

• KODI: Kodi
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Xbmcremote, IR, WiFi
Uważaj na tanie zasilacze. Poproś o wykaz elementów. Oryginalny zasilacz na dobrych kondesatorach 120-150 kosztuje około 200 zł jeżeli coś kosztuje 14 dolarów to już na starcie jest podejrzane. ( kiedyś tak było z płytami mini itx na prockach amd e350 kopia Asusa i Asrocka ) kosztowały dwa razy mniej tylko szkoda ze po 40h pracy poleciał również smród z kondesatorow.

Na Ali możesz kredytową i paypall ( niektóre firmy mają freeshiping ) i koszty wysyłki wliczone w towar bierz tylko taką opcję. Bo tak to mogą dosadzić ci za paczkę nawet 50-100 zł. Plus podatek , plus opłata celna , plus frycowe kilka dolcow. I jak zasilacz oryginalny bedzie kosztował 40- 50 dolcow to po odebraniu s Polsce może zmieścisz sie w 260-290 zł

Openelec, Rotel, Nad , Krell, Naim, Arcam, Gotham Audio, Wireworld, Kef, Avance,

Pico psu 2014/12/26 15:51 #10480

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

• KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / Linux Mint 17.3 Rosa
Mogę podpowiedzieć gdzie sam kupowałem tzw "budżetowy" PicoPSU + zasilacz ..... wiadomo Chińczyk :P
Ale pracuje jak na razie około pół roku i ...jest naprawdę OK. A sprawdzam go dość ostro czasem restartując system 5 razy na minutę ( dla sprawdzenia konfiguracji) ....zero zwiech / restartów itp.... jak do tej pory super stabilnie. HTPC podłączone non stop do sieci.
Mój poprzednik tzn. przetwornica napięć ... taka na laminacie (też zajmująca mało miejsca) 60W ...niestety uwaliła mi dysk samsunga i o mało co płytę główna Asusa. Przetwornica była z obudowy firmy A+ ..więc raczej dobra marka jedna jak widać zbyt mało Watt-ów i kłopot gotowy. Ceny renomowanych przetwornic + zasilaczy jest dość wysoka ...sam musisz zdecydować ...czy warto ryzykować. Jeśli dużo podzespołów będzie w HTPC to opinia moja jest taka : xbmc.org.pl/forum/5-HTPC---Sprz%C4%99t/2...0pln?start=160#10478
Więcej : xbmc.org.pl/forum-xbmc/5-HTPC---Sprz%C4%...zie-kupic-tanio#9661
Ps. na Aliexpress raczej tylko karta ...Paypal odpada. Możesz np jeśli masz konto w mBank-u zamówić virtualną kartę ( ja tak zrobiłem i jestem spokojny)...wtedy zero stresu że Ci coś więcej wybiorą :P ( doładowujesz tyle ile potrzeba )..ale usługa płatna !
Ostatnio zmieniany: 2014/12/26 16:16 przez kobrawerde.

Re:Pico psu 2014/12/26 22:07 #10482

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

Debetową przyjdzie? Trzeba zakładać alipay?

Pico psu 2014/12/26 22:54 #10483

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

Pewnie przejdzie ale........ zawsze większe ryzyko że coś więcej ściągną. Odnośnie alipay to jeśli działa na zasadzie paypal to chyba lepszy wybór ... można załadować tylko tyle ile potrzeba.

Re:Pico psu 2014/12/27 09:09 #10485

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

Teorię znam, chodzi mi o kogoś kto w praktyce to ćwiczył

Pico psu 2014/12/27 10:09 #10486

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

W praktyce to jak pisałem w moim przypadku virtualna karta ..ale to to samo co karta debetowa ( tylko bezpieczniejsza i płacimy nią tylko przez internet ) . Z Alipay nie korzystałem . Raczej każda karta debetowa będzie uwzględniona : MasterCard /Visa /Maestro itd... w necie jest pełno opisów jak płacić i czym na ali pierwsze z brzegu google np : zakupyzchin.pl/placic-aliexpress/
pozdro
Ostatnio zmieniany: 2014/12/27 10:11 przez kobrawerde.

Pico psu 2014/12/27 10:18 #10487

• Regss
  • MODERATOR
  • Regss

• KODI: XBMC 13 Gotham
  • Sterowanie: Medion X10, Logitech K360
Na ebay.com nie będzie taniej? Ja kupuję drobną elektronikę i wychodzi taniej niż na aliexpress. Płacę przez PayPal'a. Teraz mam tam zarejestrowaną kartę, ale wcześniej przelewałem środki w złotówkach i po przeliczeniu płaciłem w USD. Wszystko za darmo bez dodatkowych opłat. Na ebay'u zawsze szukam aukcji z darmową wysyłką bo wychodzi taniutko tylko czas oczekiwania w granicach 2 tygodnie ale raz czekałem prawie dwa miechy. Paczki są nie rejestrowane więc można się pożegnać z towarem. W prawdzie nie kupowałem nic droższego niż 10-15$ ale z 30 paczek w sumie i każda doszła. Podobno na ebay'u i paypal jest jakiś system gwarantowanego zwrotu środków jeśli towar nie dojdzie jednak nie miałem okazji go sprawdzić.
Regss Add-ons Repository - Filmweb.pl Scraper, Movielib, Audio Profiles, Filmweb Trailery, Backup Watched, Tag Star Rating, Polskie Stacje, Show Image

Pico psu 2014/12/27 10:33 #10488

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

Bardzo często na Ebay wystawiają te same firmy co na Ali :P ..... jeśli taniej to warto ! . Ja też nigdy się nie zawiodłem i płaciłem PayPal -em ...upssss sory jeden raz gość nie przesłał mi paru baterii ...ale interwencja w servisie Ebay i Paypal oraz postraszenie iż nie będzie mógł nigdy więcej wystawiać towaru i..... expresem towar byl u mnie :P . Z czasem doszedłem do wniosku iż lepiej jak dostawca dostanie kasę dopiero jak ja otrzymam towar a tak właśnie jest na Aliexpress-ie ... jak towar dotrze to klikasz Confirmation Received i..... finito . Dlatego też dostawcy zależy aby towar do nas dotarł. Raz miałem przypadek iż ladowarka na aku. 18500/ 17670/ 16340 ...model WF-139 nie dotarła przez ok 2,5 miesiąca ...napisalem gościowi że pewnie zginęła idt ... ... reakcja dostawcy... wysłał nową :P ...a po jakimś czasie ok 2 miechów doszła i ta druga :woohoo: ....moglem ją mieć za free .... ale zwrócilem kase i sprzedałem kumplowi . Chińczyk dziękował mi po : angielsku , chińsku i pewnie paru innych dialektach he he :P
Ps. mało tegona Ali przesylki są rejestrowane tzn dostają własny nr ...i przy transakcji chińczyk podaje strony www na których możesz sprawdzić na jakim etapie jest w/w czy wysłana z Chin ( strona poczty chińskiej) i czy dotarła do Polski strona poczty polskiej na której jest więcej danych : czas wysylki z Wa-wy do np Krakowa/Katowic/Paznania itd ...i potem miejscowość docelowa z datą i potwierdzeniem. Dlatego Chińczyk ma pewność że otrzymałeś towar.
pozdro
Ostatnio zmieniany: 2014/12/27 11:05 przez kobrawerde.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś