KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowy HTPC/Upgrade

Nowy HTPC/Upgrade 2015/02/13 22:31 #10962

• wojteq02
  • Junior
  • wojteq02

• KODI: 14.1
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Android remote control
  • HTPC: Raspberry pi (xbmc) --> Intel pentium 805+ASRock 775Twins-HDTV+1,5GB Ram (openelec) --> ???
Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jestem nowy na tym forum :)
Chciałbym ulepszyć mój aktualny htpc lub złożyć nowy zestaw jeśli zajdzie taka potrzeba.
Mój aktualny zestaw:
CPU: Intel Pentium 805
Płyta główna: ASRock 775Twins-HDTV
RAM: 1,5GB+512MB
PSU: CFT-560-A12C
Obudowa: SilverStone ML03
Dysk: Jakiś samsung 320GB+NAS używany jako magazyn danych
Karta graficzna: I tutaj pojawia się problem gdyż karta zintegrowana na płycie nie obsługuje 1080p :/
Przez co chwilowo przesiadłem się na XBMC na raspberry pi. Zależy mi na płynnym odtwarzaniu 1080p(w przyszłości 4k)+Dolby/DTS HD ponieważ htpc mam podłączone pod amplituner denon avr1910. Do głowy przyszły mi 2 opcje.
1.Kupienie karty graficznej do aktualnego zestawu która będzie obsługiwać 4k i HD audio a w przyszłości wymiana całej reszty (Budżet max. 300zł)
2. Wymiana podzespołów bazowych na coś lepszego i "jechanie" przez jakiś czas na iGPU, a w pózniejszym czasie dokupienie karty graficznej jeśli najdzie taka potrzeba (Budżet max 800zł)

Ufff. Trochę się rozpisałem, przepraszam za to i z góry dziękuje bardzo za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Nowy HTPC/Upgrade 2015/02/15 13:58 #10966

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Płyta na jakimś celeronie + ram to wydatek ok 400zł. Moim zdaniem kupno osobnej grafiki nie ma sensu. Ta wbudowana w procesor spokojnie da radę, przy okazji masz mniejsze zużycie energii.
Musisz tylko znaleźć płytę z cyfrowym wyjściem audio.

Ostatnio zmieniany: 2015/02/15 13:58 przez marx.

Nowy HTPC/Upgrade 2015/02/15 19:03 #10971

• wojteq02
  • Junior
  • wojteq02

• KODI: 14.1
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Android remote control
  • HTPC: Raspberry pi (xbmc) --> Intel pentium 805+ASRock 775Twins-HDTV+1,5GB Ram (openelec) --> ???
Myślałem o osobnej karcie graficznej ze względu na obsługę 4k i lepszej jakości obrazu. Ale moze faktycznie na razie lepszym rozwiązaniem bedzie kupienie intela z igpu a potem dokupienie dedykowanej grafiki.

Re:Nowy HTPC/Upgrade 2015/02/15 21:33 #10972

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Podejrzewam że nowe Intele obsługują już 4K, pytanie czy masz taki monitor lub tv?
Lepszej jakości obrazu nie osiągniesz, bo po hdmi wysłany jest sygnał cyfrowy, który z karty wbudowanej i zewnętrznej będzie taki sam. Jedyną ewentualna różnica to usuwanie przeplotu - ale ma znaczenie tylko gdy masz podłączony tuner tv. No i w Kodi usuwanie przeplotu na intelach działa nawet na linuxie.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś