KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock

płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock 2015/03/10 12:54 #11211

• baarmi79
  • Junior
  • baarmi79

Witam,
Od kilku dni siedzę i przeglądam różne tematy i fora w celu dobrania najlepszych komponentów do HTPC. Mniej więcej już wiem co i jak i dzisiaj miałem zamawiać ale w ostatniej chwili jeszcze się wstrzymałem. Proszę o poradę na którą płytę się zdecydować:

Asus E35M1-M PRO
wersja BOX jest za około 500zł (OEM za 380 ale bez I/O shield, tasiemek i instrukcji a pewnie by się przydały?)
www.asus.com/pl/Motherboards/E35M1M_PRO/

lub

Asrock QC5000-ITX/WiFi
Wersja BOX za około 360zł
www.asrock.com/mb/AMD/QC5000-ITXWiFi/index.pl.asp

Asus ma pasywne chłodzenie, natomiast Asrock ma wiatrak na procku więc pod względem ciszy chyba zdecydowanie Asus byłby lepszym wyborem?

Z kolei Asrock jest nowszym modelem, ma lepszy procesor i grafikę, chociaż to też integra więc nie wiem czy aż takie to będzie miało znaczenie? Sporo ma też nowych rozwiązań i możliwości w stosunku do Asusa ale czy są one aż tak istotne? W w/w specyfikacji Asrock tego nie podaje ale na allegro sprzedawcy mają napisane przy RAM: "Dwukanałowa obsługa pamięci: Nie". Jeśli dobrze rozumiem to nie obsługuje dual channel? W budzie ma być 4GB RAM-u więc ogólnie rzecz biorąc skoro 1x4GB jest słabsze od 2x2GB to co zostaje? 1x8GB pasuje włożyć? chyba przerost formy nad treścią?

Głównie zależy mi na ciszy w salonie i małym poborze prądu (na wypadek gdybym nie wyłączał HTPC). W zasadzie tylko filmy i muzyka, ewentualnie jakieś starsze gry strategiczne jeśli w ogóle sprzęt uciągnie (typu Stronghold czy Commandos). Ale na gry się nie nastawiam bo do gier to kiedyś może oddzielne pudełko złożę w identycznej obudowie, ale z mocnym procem i jakimś GTX-em ;) i będę sobie grał na emeryturze jak dożyję, czyli za około 30 lat B)

Reszta komponentów to:
Obudowa SilverStone SST-ML04B lub FRACTAL NODE 605
Płyta główna któraś z w/w
Pamięć RAM 2x2GB
Dysk twardy SSD Intel 320 40GB
Zasilacz 150W (user Żuraf proponował w innym temacie zasilacz PicoPsu więc pewnie coś w tym stylu)
+ ewentualnie cichy wiatraczek np. z AAB Cooling gdyby to wszystko się za bardzo jednak grzało
+ Nagrywarka BluRay LG BH16NS40F ale to opcja dodatkowa, na razie bez
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock 2015/03/12 11:20 #11239

• baarmi79
  • Junior
  • baarmi79

Nikt nie chciał doradzić więc parę pytań zadałem sprzedającym. Z konwersacji z nimi wynikła jeszcze jedna sprawa, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi bo uważałem, że to oczywista oczywistość. Chodzi o to czy integra np. ta w/w obsługuje bez problem obraz 1080p 3D.

Takie info dostałem od sprzedawcy ASrocka QC5000:
"Jeżeli obsługuje full hd to powinno obsługiwać 3D bo obraz jest wyświetlany na przemian dla każdego oka a rozdzielczość pozostaje ta sama."

Może ktoś potwierdzić brak problemu z obrazem 3D na HTPC złożonym na integrze, w której proc i grafa to: AMD FT3 Kabini A4-5000 Quad-Core APU + AMD HD8330 ?

Ostatnio zmieniany: 2015/03/12 11:21 przez baarmi79.

Re:płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock 2015/03/14 21:30 #11263

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
3d są dwa rodzaje. 3D z Blu-ray wymaga hdmi 1.4 a tego faktycznie mogą niektóre karty nie obsługiwać(np integry w tańszych procesorach Intela). Ale większość filmów 3d dostępnych w sieci jest w formacie sbs lub podobnym,a do tego nie ma żadnych wymagań, bo to zwykły obraz 2D - oczywiście musi go obsługiwać tv.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/14 21:32 przez marx.
Za tę wiadomość podziękował(a): baarmi79

Re:płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock 2015/03/16 11:13 #11269

• baarmi79
  • Junior
  • baarmi79

Fajne stwierdzenie, że SBS to obraz 3D w 2D :)
W takim razie pewnie pójdzie obraz 3D z mkv, bo w sumie o to mi głównie chodziło. Myślałem, że 3D to 3D i nie widziałem, że to aż taka różnica w wymaganiach dla różnych rodzajów 3D. W samym obrazie pewnie jakaś różnica jest między SBS czy HOU a tym z płyty blu-ray.
Muszę kiedyś zrobić porównanie tego samego filmu 3D w wersji SBS lub HOU do prawdziwego 3D z płyty blu-ray lub z iso.

Re:płyta główna do HTPC - stary Asus czy Asrock 2015/03/16 17:11 #11276

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Z tego co zrozumiałem różnica jest w rozdzielczości. Z płyty br idą chyba dwa obrazy full hd, przy sbs idzie jeden obraz składający się z dwóch sąsiadujących i ich rozdzielczość w poziomie jest o połowę mniejsza
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś