KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: GIGABYTE GA-J1800N-D2H + RAID Controller Silicon Image Sil3132 problem

GIGABYTE GA-J1800N-D2H + RAID Controller Silicon Image Sil3132 problem 2015/03/17 22:11 #11312

• jim_10
  • Junior
  • jim_10

• KODI: 13
Zakupiłem kontroler SATA UNITEK PCI-E 2x SATA II wewn. RAID Chipset: Silicon Image Sil3132 z myślą podłączenia dwóch dysków w RAID 1. Niestety pojawił się problem, podczas uruchamiania nie widzę żadnych opcji aby wejść w ustawienia BIOS Karty. Jeśli dysk jest podpięty bezpośrednio do płyty głównej system uruchamia się poprawnie jeśli podepnę do karty pojawią się błąd UEFII.
Ktoś może miał podobny problem? Wysłałem zapytanie do Unitek, czekam na odpowiedź. Najwyraźniej BIOS płyty głównej nie wykrywa poprawnie karty. Po uruchomieniu systemu (Kubuntu) po wydaniu polecenia lspci widzę że karta zostaje poprawnie wykryta:
02:00.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. SiI 3132 Serial ATA Raid II Controller (rev 01)
        Subsystem: Silicon Image, Inc. Device 7132
        Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
        Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
        Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
        Interrupt: pin A routed to IRQ 17
        Region 0: Memory at d0684000 (64-bit, non-prefetchable) [size=128]
        Region 2: Memory at d0680000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
        Region 4: I/O ports at d000 [size=128]
        Expansion ROM at d0600000 [disabled] [size=512K]
        Capabilities: <access denied>
        Kernel driver in use: sata_sil24
Na google znalazłem kilka wątków w których ludziska proponują upgrade BIOS karty, jednak że ostatnia wersja jest z roku 2009 co raczej nie sądzę aby to przyniosło jakieś zmiany, dodatkowo upgrade jest sugerowany na komputerze z XP a takiego niestety nie posiadam (pc z xp i złączem PCIe).
Może ktoś miał podobny problem i ktoś coś doradzi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś