KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Problemy dotyczące XBMC uruchamianego na Android

TEMAT: STB z Amlogic S802, Android 4.4.2 problem stream - odtwarzanie w zwolnionym tempie

STB z Amlogic S802, Android 4.4.2 problem stream - odtwarzanie w zwolnionym tempie 2014/08/18 22:46 #9678

• key99999
  • Junior
  • key99999

Witam serdecznie

Mam problem ze streamem w XBMC (wersja nightlies, gotham), które jest zainstalowane w moim nowym STB opartym na Amlogic S802 i Mali-450 MP (Android 4.4.2).

Po uruchomieniu streamu materiały odtwarzają się w zwolnionym o 1/3 tempie (bez klatkowania), któremu towarzyszy spowolniony dźwięk (tak jakbym odtwarzał płytę winylową na zwolnionych obrotach). Materiały z twardego dysku odtwarzają się właściwie.

Takiego problemu nie miałem z moim dotychczasowym urządzeniem, które było oparte na Amlogic 8726-MX (ta sama wersja XBMC).

Walczę z problemem od dobrych kilku godzin i szczerze powiedziawszy nie mam bladego pojęcia co jest przyczyną. Niewątpliwie nie jest to kwestia wydajności urządzenia, które w ANTUTU zdobyło blisko 30 tysięcy punktów, natomiast w trakcie odtwarzania streamów XBMC obciąża procesor maksymalnie w 50%. Również łącze internetowe mam stabilne. Może macie jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniany: 2014/08/18 23:09 przez key99999.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

STB z Amlogic S802, Android 4.4.2 problem stream - odtwarzanie w zwolnionym tempie 2014/08/19 21:10 #9681

• arnie
  • Bywalec
  • arnie

• KODI: 15.2
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Pod androidem zaimplementowane sprzętowe dekodowanie w XBMC Gotham nie wspiera chipset’ów AMLogic i Allwiner i wymaga Android w wersji 4.0 (“Ice Cream Sandwich”) lub wyższej lub przyczyna leży po stronie samej wtyczki za pomocą której odtwarzasz .
Na tym forum niestety nie dostaniesz odpowiedzi na temat nieoficjalnych wtyczek streamingowych ( czytaj stopka-lewy górny róg -na czerwono)

Za tę wiadomość podziękował(a): Zbychu

STB z Amlogic S802, Android 4.4.2 problem stream - odtwarzanie w zwolnionym tempie 2014/08/20 00:17 #9682

• key99999
  • Junior
  • key99999

Sęk w tym, że dotychczasowy stb "łyka" wszystkie materiały bez zająknięcia, a i obecny odtwarza filmy z twardego dysku bez najmniejszego problemu...

Po dzisiejszych testach widzę, że problem ze streamingiem dotyczy nie tylko XBMC, ale także np. filmów odtwarzanych bezpośrednio z androida na youtube (w ciągu 1 minuty odtwarzane jest płynnie, aczkolwiek w zwolnionym tempie jedynie 40 sekund filmu). Wydaje mi się zatem, że problem dotyczy całego systemu, więc wątek można zamknąć.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniany: 2014/08/20 00:35 przez key99999.
Moderatorzy: zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś