KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: XBIAN - Samba - automount problem

XBIAN - Samba - automount problem 2014/02/06 12:03 #7879

• vwdragon
  • Junior
  • vwdragon

Witam..

Czy da się jakoś ustawić parametry automatycznie montowanych zasobów?

Obecnie mam dysk podłączony do Raspberry, skonfigurowany w fstab. Wszystko fajnie tylko że Xbian automatycznie dodaje go jako zasób w sambie z nazwą taką jak ustawie w fstabie. Tyle że nie mogę znaleźć gdzie można skonfigurować sobie ten zasób. Na ten moment dodaje sobie ten sam zasób pod inną nazwą i konfiguruje po swojemu. I wtedy mam ten sam dysk 2x udostępniony. Tylko że jest to takie rozwiązanie dookoła.

Czy wie ktoś jak to rozwiązać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

XBIAN - Samba - automount problem 2014/02/09 21:40 #7928

• Zbychu
  • Senior
  • Zbychu

• KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Przyznaję że nie do końca rozumiem o czym piszesz...
Napisz co dokładnie wpisujesz, zrób screeny jak to wygląda to będzie bardziej jasne dla nas...

Z ciekawosci - dlaczego XBIAN a nie np OE ?

Informację o montowaniu pod OE i Raspbmc znajdziesz tutaj:
xbmc.org.pl/forum/pi/2599-raspberry-konsola

XBIAN - Samba - automount problem 2014/02/13 10:48 #8007

• vwdragon
  • Junior
  • vwdragon

Może trochę niejasno opisałem sytuację.

Mam kilka dysków, którymi żongluję między urządzeniami. Aby mieć jako taki porządek, dopisuje je do fstab jako np. magazyn1, magazyn2, magazyn3. Do tego momentu wszystko jest ok. Montują się i są dodawanie jako udziały w sambie z takimi właśnie nazwami. Tylko że mogę z nich czytać, ale nie mogę na nich zapisywać. Skonfigurowałem sobie te zasoby w sambie z tymi samymi nazwami i dalej to samo. Jak dodaje je pod inną nazwą np. filmy1, filmy2, filmy3 to mogę w nich zapisywać.

Moje pytanie. Jak dla konkretnych udziałów wyłączyć to automatyczne dodawanie do samby. Dla tych konkretnych udziałów powinno działać to co wpisze w smb.conf. Nie chciał bym jednak stracić funkcjonalności automatu jeśli podłączam dysk który nie jest skonfigurowany w fstab.
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś