KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Konfiguracja pilota

Konfiguracja pilota 2013/05/17 22:34 #4946

• soban81
  • Junior
  • soban81

Witam,
jestem tutaj nowy i od razu przepraszam jeśli temat nie w tym dziale.

Posiadam pilota Harmony 300 i odbiornik imon. Udało mi się skonfigurować pilota tak jak chciałem, nie mogę tylko dojść do ładu z dwoma klawiszami.
Pierwszy z nich to klawisz Guide, chciałbym go przypisać aby otwierał okno z EPG przy oglądaniu TV, chyba jest to klawisz E na klawiaturze.
Drugi to klawisz Exit albo Back na pilocie, normalnie działają obydwa ale gdy testowałem pilot MCE z odbiornikiem HP to podczas oglądania TV klawisz Back pokazywał mi listę programów, w tej sytuacji ani klawisz Exit ani Back nie robi nic, jak już pisałem, obydwa działają wszędzie tylko nie w module do oglądania TV. Aby dostać listę kanałów muszę zatrzymać odtwarzanie, wejść w Live TV i dopiero mogę wybrać inny kanał.
Z góry dziękuję za pomoc.

A i jeszcze jedno, nie jest to ważne ale fajnie by było gdyby udało się tak zrobić.
Czy można do przycisku REC przypisać funkcje nagrywania? Teraz żeby nagrać to przy oglądaniu TV wciskam Menu i dopiero tam wybieram ikonkę do nagrywania.
Ostatnio zmieniany: 2013/10/07 11:21 przez Zbychu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konfiguracja pilota 2013/10/06 19:18 #6260

• avs
  • Junior
  • avs

Czy konfigurowałeś pilota przy uzyciu LIRCa?
Jezeli tak to funkcja irrecord powinna nagrac kody wysyłane po nacisnieciu tych klawiszy. Jezeli uda się je złapac to trzeba je wpisac do pliku konfiguracyjnego
/etc/lirc/lircd.conf a potem zinterpretowac w ~/.xbmc/userdata/Lircmap.xml
(wymagany resart lircd oraz xbmc)

Ostatnio zmieniany: 2013/10/06 19:19 przez avs.

Re:Konfiguracja pilota 2013/10/07 07:56 #6268

• marx
  • Autor Artykułów
  • marx

• KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Jeśli nie używasz lirc a klawisze są poprawnie interpretowane przez system, to mapowanie musisz zrobić w plikach konfiguracyjnych xbmc. Są na wiki przykłady jak to zrobić
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś