KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW

PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW 2015/02/22 13:08 #11082

• STINGER
  • Junior
  • STINGER

• KODI: OpenELEC
  • Sterowanie: iMON
  • HTPC: MSI A88XM-E35 + AMD A8-6600k + GOODRAM 2x2GB + 2 x WD GREEN 3TB + Chieftec HM-03SL
Witam
Mam do was następujące pytanie. Posiadam HTPC z dyskiem twardym na którym zainstalowany jest OpenELEC. Jak wiadomo podczas instalacji tego systemu na dysku tworzy on partycję systemową oraz partycję przeznaczoną na filmy, zdjęcia muzykę etc. Obie partycje posiadają system plików EXT4. Teraz przejdę do meritum - chciałbym dołożyć drugi dysk bo ten pierwszy już mi się skurczył i nie wiem w jakim systemie plików założyć na nim partycję. Za pomocą programu GPARTED próbowałem założyć partycję w systemie EXT4 ale przy dysku 3TB (rzeczywista pojemność 2,7TB) ponad 140GB zostaje automatycznie zajęte na tak zwane dziennikowanie (journaling). To według mnie zbyt duża rozpusta:-). Może po prostu drugi dysk sformatować w systemie NTFS? Co o tym myślicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW 2015/02/22 15:17 #11087

• Gość

Sformatuj w xfs albo reiserfs. W NTFS nie formatuj bo to nie ma sensu.

Reiserfs ma bardzo mały narzut rzędu kilkunastu albo kilkudziesięciu megabajtów.

Ostatnio zmieniany: 2015/02/22 15:18 przez squallpolska.

PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW 2015/02/22 16:30 #11088

• STINGER
  • Junior
  • STINGER

• HTPC: MSI A88XM-E35 + AMD A8-6600k + GOODRAM 2x2GB + 2 x WD GREEN 3TB + Chieftec HM-03SL
Dlaczego proponujesz te dwa systemy plików i w czym będą lepsze od NTFS?

PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW 2015/02/22 18:50 #11092

• Gość

NTFS jest dobry dla Windows a nie dla Linuxa co najmniej z kilku powodów.

A te wymienione systemy są obsługiwane bez problemów przez każdy system z jądrem Linux.

PRZYGOTOWANE DRUGIEGO HDD DO HTPC TJ. WYBÓR SYSTEMU PLIKÓW 2015/02/22 22:14 #11095

• STINGER
  • Junior
  • STINGER

Poczytałem trochę i zrobiłem na XFS. Dzięki za pomoc
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś