KODI Fanklub Polska

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: oryginalny pilot microsoftu i openelec

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/26 17:33 #11643

Witam. Tak jak w temacie mam oryginalny pilot microsoftu razem z odbiornikiem na usb i po podłączeniu do komputera z openelec jest brak reakcji. Dioda na odbiorniku miga za każdym razem jak coś nacisnę na pilocie ale w kodi nic się nie rusza. Jakieś propozycje co z tym zrobić? Openelec 14.0
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/26 21:37 #11644

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

• KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: AlexELEC (AeonNOX) / Linux Mint 17.3 Rosa
Trochę dziwne ... ja mam choć obecnie nie używam klona pilota microsoftu wprodukowany przez jakąś mało znaną firmę ACOWIN i działał o ile pamiętam OK ...więc tym bardziej oryginał powinien ? ...ale może inni się wypowiedzą ... jest nawet pokazany w wiki kodi : kodi.wiki/view/List_of_MCE_remote_contro..._MCE_Keyboard_Remote
model: 1.10 AURC-002

Ostatnio zmieniany: 2015/05/26 21:38 przez kobrawerde.

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/27 07:27 #11645

W wiki mój pilot to jest ten pierwszy na samej górze. Teraz pytanie czy jak go podlaczylem do już zainstalowanego kodibuntu 14.0 bo tak to sie chyba nazywa a nie openelec to dlatego nie znajduje driverów? Może trzeba mu jakoś drivery zainstalować? Może jak by był podłączony podczas instalacji kodibuntu to by normalnie działał?

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/27 21:15 #11651

Witam ponownie. Już wiem że kodibuntu to nie openelec. Tu był mój błąd i dlatego nie działał mi pilot. Teraz mam jednak kolejny problem. Jak zmusić openelec żeby po naciśnięciu na pilocie klawisza od wyłączania usypiał komputer a nie wyłączał go? I jak to zrobić w drugą strone czyli żeby włączał go? Bo o ile uśpić mogę wchodząc w opcje pilotem i dać uśpij to już z wybudzeniem pilotem nic się nie da zrobić. Brak reakcji na pilota podczas uśpienia a naciśnięcie czegokolwiek na klawiaturze wybudza komputer natychmiast. Pod windowsem wybudzanie jak i usypianie działało. Jak to zrobić na openelec?

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/27 21:39 #11652

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

Wejdź w opcje KODI : system / oszczedzanie energii / funkcja zamykania ...tam powinna być możliwość zmiany .... a co do wybudzenia to sprawdź w BIOS-e swojej płyty głównej czy ma jakieś ustawienia względem portów usb ( np ciągłe podawanie napięcia itp) lub jakaś zworka na mobo....a czasami wystarczy odbiornik ir przepiąć do innego portu usb.
Ostatnio zmieniany: 2015/05/27 21:42 przez kobrawerde.

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/05/28 10:58 #11654

No właśnie tak jak pisałem z klawiatury da się bez problemu włączyć uśpiony komputer wiec w biosie jest ustawione wszystko dobrze. Co do odbiornika na nim świeci się czerwona dioda więc podczas uśpienia jest odbiornik pod napięciem tylko brak reakcji na pilota.

oryginalny pilot microsoftu i openelec 2015/06/07 08:42 #11686

• kobrawerde
  • Bywalec
  • kobrawerde

O ile sobie przypominam to opcja wł. PC z klawiatury / myszka ps2 / jakiś zdefiniowany klawisz...to miałem ustawienia w BIOS-ie ( + jedna zworka na płycie głównej ) ...a jeśli chodzi o ciągłe podawanie napięcia +5V na odpowiednie ( dodatkowe) porty USB to na mojej płycie głównie można to było ustawić wyłącznie przez zworkę na opcję : +5VSB ( SB ...czyli stand by )
Moderatorzy: Regss, zet120, Admin
Zasilane przez Forum Kunena :: Diseño Zaragoza

Aby kontynuować, pokaż nam kim jesteś