Nowoczesny hotel – program do rezerwacji hotelowych

Żyjemy w czasach, w których nowoczesna technika towarzyszy nam w wielu aspektach naszej codzienności. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że bardzo interesujące i przydatne rozwiązania ułatwiają nasze życie. Dzieje się tak na przykład w trakcie dokonywania rezerwacji hotelowych. Dla nas, jako gości, jest to z reguły prosta czynność odbywająca się przez maila, formularz na stronie hotelu lub specjalny portal. Jednak z punktu widzenia samego hotelu wygląda to zupełnie inaczej. Dziej się tak, ponieważ większość nowoczesnych hoteli wykorzystuje program do rezerwacji hotelowychhttps://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/ – który znacznie ułatwia im pracę.

Podstawowe funkcje

Wspomniana wyżej aplikacja to prawdziwy kombajn do zarządzania hotelem. Tego typu oprogramowanie jest niezbędne w miejscach, gdzie wymiana gości jest duża. Jeśli chodzi o konkretne funkcje, to zacznijmy od tych związanych z samą rezerwacją. Po pierwsze program przydziela gości do konkretnych pokoi oraz dostosowuje cenę do danej rezerwacji. Klient może otrzymać automatycznego maila z potwierdzeniem rezerwacji, który dodatkowo może zawierać fakturę pro formę. Ta prosta funkcja przekłada się na to, że jako zarządca hotelu mamy podgląd na aktualną listę gości i obłożenie naszego obiektu. Program umożliwia też sprawną obsługę grup. Jest to przydatne szczególnie w miejscach typowo turystycznych, które obsługują wycieczki zorganizowane. Dodatkowo jeśli otrzymamy od biura podróży listę gości w pliku Excel, możemy automatycznie ją wgrać do naszego systemu bez konieczności ręcznego wprowadzania danych. Oczywiście program sprzężony jest z modułem wystawiania faktur i innych dokumentów sprzedaży. Udogodnieniem z tym związanym jest obsługa obcych walut i możliwość wystawiania dokumentów również w obcych walutach. Dzięki temu nie musimy przeliczać kursów samodzielnie. Ciekawą funkcją jaką posiada program do rezerwacji hotelowych jest obsługa minibarów. Znacznie usprawnia to proces kontroli nad zapasami jakie posiadamy oraz umożliwia szybką inwentaryzację. Aplikacja to również świetne narzędzie dla właścicieli hoteli, ponieważ posiada liczne funkcje umożliwiające szybkie wygenerowanie zestawień statystycznych i finansowych. Daje to świetny pogląd na aktualną sytuację naszego obiektu, a moduł prognoz rezerwacji pozwala nam w pewnym stopniu określić jak będzie wyglądała przyszłość. Jeśli korzystamy z portali rezerwacyjnych aplikacja zajmie się aktualizowaniem stanów dostępności pokojów, co znacznie ułatwi naszą pracę.Oczywiście oprogramowanie współpracuje z popularnym pakietem MS Office. Ponadto bardzo łatwo możemy połączyć nasz program z centralą telefoniczną czy drukarką fiskalną.

Funkcje sprzedażowe i marketingowe

Program do rezerwacji hotelowych to nie tylko sama obsługa hotelu. Warto wspomnieć, że posiada on wiele funkcji sprzedażowych i marketingowych. Aplikacja posiada cechy programu klasy CRM, dzięki czemu oferuje takie możliwości jak obsługa umów czy tworzenie bazy klientów. W przypadku każdego biznesu jest to bardzo ważne. Możliwość wysłania mass mailingu to spore udogodnienie, które może przynieść nam nowych klientów. Ciekawą funkcją marketingową jest revenue management, czyli narzędzie, które analizuje ilość gości w naszym hotelu i w połączeniu z kalendarzem wydarzeń sugeruje nam ceny pokoi. Program posiada też wbudowaną bazę umów z kontrahentami. Dzięki temu mamy szybki dostęp do konkretnych umów. Ostatnią z interesujących funkcji jest menu engineering, czyli analiza zakupów w hotelowej restauracji. Pozwala to określić nasze zapotrzebowanie produktowe.

Posts created 70

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.