Porządki w bibliotece – Brakujące opisy Część 3

zmiana nazw

Mimo, iż Filmweb jest potężną bazą wiedzy zdarza się, że brakuje podstawowych informacji (jak opis, plakaty).  XBMC Toolbox posiada wbudowane mechanizmy umożliwiające uzupełnienie brakującej treści z innych źródeł.

 

Brak Fanart-u

W przypadku braku zdjęcia w Filmweb XTB domyślnie ustawia fanart na identyczny z plakatem (poster). Jest to jednak rozwiązanie z serii „lepsze coś niż nic” – w XBMC taki fanart będzie często widoczny jako rozciągnięty obrazek – pożądane są tutaj raczej zdjęcia w proporcjach 16:9.

Jak pisaliśmy w poprzednich artykułach użytkownik ma jednak możliwość zmiany fanartu poprzez:

  • Odszukanie zdjęcia w Internecie i wklejenie bezpośredniego linku do zdjęcia w pole Fanart
  • Odszukanie zdjęcia w witrynie imdb.com, skopiowanie linku i skorzystanie z przycisku IMDB
  • Przeszukanie Google [ver. 0.2+]

Jako, że 2 pierwsze opcje zostały opisane w poprzednich artykułach – skoncentrujemy się na ostatniej opcji: Przeszukiwanie Google

Standardowo szukając w obrazach Google , po wyświetleniu wyników, użytkownik musi kliknąć i przejść do strony zawierającej obraz i tam skopiowawszy link do niego wrócić i wkleić w XTB jako link do obrazu. Aby zautomatyzować ten proces dodany został przycisk Google po naciśnięciu którego wyświetlane jest dodatkowe menu z opcjami do wyboru:

  • Search Google image by Title
  • Search Google image by Oryginal Title
  • Paste copied Google image URL

Dwie pierwsze opcje wykonują dokładnie tą samą akcję: otwierają domyślną przeglądarkę, na stronie google – zoptymalizowaną pod kątem szukana treści filmowych.

Uwaga: w zakładce ustawienia użytkownik decyduje jaka strona google odpytywana jest w procesie szukania (domyślnie google.pl)

Będąc w przeglądarce użytkownik ma możliwość zdecydowania który obraz chciałby użyć jako Fanart (oczywiście najlepiej „poziomy” i dobrej rozdzielczości). Wybrany obraz należy kliknąć prawym przyciskiem i skopiować adres odnośnika jak pokazano na screenie niżej.

 

Mając skopiowany adres wracamy do XTB i ponownie klikamy przycisk Google, tym razem wybierając 3-cią opcję „Paste copied Google image URL”  – obrazek powinien zostać automatycznie pobrany jako fanart.

 

Brak opisu

Poza brakiem grafik, brakuje czasem również i opisu (czy też innych informacji o filmie). W XBMC Toolbox można oczywiście ręcznie uzupełnić każdą z nich. Aby nieco zautomatyzować proces wyszukiwania treści w Internecie dodany został przycisk [www] w pobliżu pola Description.

Po naciśnięciu przycisku otwierana jest domyślna przeglądarka z Google i jego wynikami wyszukiwania (na podstawie uzupełnionego pola Title). Użytkownik ma możliwość odnalezienia w podanych linkach odpowiednich treści i skopiowania ich w odpowiednie pola XTB.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.