Porządki w bibliotece. Serie filmów. Część 5

Mając już pięknie uporządkowaną bibliotekę, wielu z Was (np. mnie) może irytować listowanie wieloczęściowych filmów jako kolejne części w bibliotece (na przykład 6 pozycji Gwiezdnych Wojen). Zamiast tego wolelibyśmy widzieć jedną ikonkę po kliknięciu na którą widać by było wszystkie części (coś w rodzaju foldera). Całe szczęście XBMC wspiera to rozwiązanie – nazywa się ono „Movie sets” (Seria filmów)
Niestety XBMC nie umożliwia w łatwy sposób agregować filmów w zestawy. Aby ułatwić to zadanie w wersji 0.4 XBMC Toolbox’a dodana została opcja „Movie Sets”, ułatwiająca to zadanie.

 

Aby móc przypisywać filmy do odpowiednich zestawów (setów) – musimy je (t.j. zestawy) uprzednio zdefiniować. Dokonamy tego z poziomu zakładki „settings”. W tabeli „Movie Sets” wpisujemy po prostu wszystkie interesujące nas pozycje (np. Piraci z Karaibów”

Następnie wracając na zakładkę „Movie info” mamy możliwość wybrania tych zestawów w rozwijalnym polu „Sets”.
Po przypisaniu zestawu, klasycznie już musimy wyeksportować (nagrać) plik .nfo – klikając w przycisk „Save  NFO”.

Jeżeli film znajdował się już w bibliotece XBMC – XTB zapyta czy usunąć wpis z biblioteki (dzięki czemu automatyzuje się proces odświeżenia danych – nie trzeba ręcznie klikać na każdy film w XBMC). Jeżeli filmu nie było w bibliotece, po prostu zostanie nagrany nowy plik gotowy do importu.
Na koniec musimy wrócić do XBMC, wyczyścić bazę danych filmów oraz ponownie poprosić o odświeżenie danych (menu kontekstowe na dowolnym filmie w bibliotece i opcja „Aktualizuj bibliotekę”) – mechanizm ten dokładniej opisano w poprzednich częściach artykułu.
W wyniku tego zabiegu powinniśmy widzieć w trybie biblioteki jedną pozycje zamiast wielu.
Uwaga! W zestawie musi być więcej niż 1 film aby zestawy były prezentowane.

Zmiana ikony zestawu

Domyślnie ikona zestawu pochodzi od pierwszego filmu z zestawu – można to jednak zmienić tym razem bezpośrednio z XBMC: podświetlając zestaw filmów (ale nie wchodząc „do środka”) aktywujemy menu kontekstowe i wybieramy opcję „Ustaw ikonę serii filmów”, i dalej przeglądając dysk możemy wybrać interesujący nas plik graficzny, reprezentujący całą kolekcję.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Posts created 70

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.